Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Haz
30

    

Lida ile Spora BaşlangıçZayıflama Kapsülü Lida ile spor yapmanın sağlıklı ve acısız uzun bir ömür için zorunlu olma­sının nedenleri şunlardır:

Spor, kas dokusundaki damar sistemini genişleterek hipertansi­yonun önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca spor, zayıflamak isteyen kişiler içinde Lida ile yapıldığı takdirde çok yaralı olacak bir yoldur.

Kas dokusundaki kılcal damarları açar ve atardamarlardaki kan akımını hızlandırarak kan basıncı ile birlikte kan şekerini de nor­mal düzeye düşürür. Pozitif nitrojen dengesiyle birlikte kas yapısını güçlendirir ve kas dokusu­nun yakıt olarak kullanılmasını önler.

Kas aktivitesi için her zaman gerekli olan enerjiyi üreten Lida ile yağ ya­kıcı enzimler çalışmasını hızlandırır. Spor yaparken kas aktivitesinin enerji kaynağını değiştirir ve dolaşımdaki şekerin yerine kasta ya da vücudun başka bir yerinde depolanan yağı yakarsı­nız.

Spor yaparken kaslar vücutta toksik düzeye ulaşabilecek bazı amino asitleri enerji olarak kullanır. Vücuttaki düzeyleri yükseldi­ğinde, dallanan amino asit zincirlerinin bir kısmı diğer yaşamsal amino asitlerin yıkılıp tükenmesine yol açar.

Bu, daha çok hare­ketsiz insanlarda olur. Yıkılan gerekli amino asitlerin bazıları nörotransmitter üretmek için beyinde kullanılır. Triptofan ile tirozin de bunlardandır. Beyin triptofanı serotonin, melatonin, triptamin ve indolamin yapımında kullanır.


 
Haz
29

    
Posted (eRiL) in Lida yosun hapı, Sağlıklı Beslenme on Haziran-29-2010

Lida hapı ile biber sebzesi tüketmek vitamin yönünden yüksek bir beslenmeye eşittir. Biberler besin açısından mükemmel bir C ve A vitamini (Beta karoten) ve potasyum minerali kaynağıdır. Ayrıca Lida ile kemik sağlığı için son derece önemli görülüp gittikçe daha fazla araştırılmaya başlanan K vitamini içerirler.

Biberler ve Lida ile yapılan araştırmalarda prostat kanseri riskini azalttığı ortaya çıkan karotenoid ailesinin bir üyesi olan likopen içeren ender besinlerden biridir. Yosun kapsülü Lida kullanımı sırasında ortalama bir biberdeki likopen miktarı çok önemli değildir, ancak bunun çoğu besindekinden daha fazla olduğu kesindir ve likopenin küçücük bir miktarı dahi işe yarar.

Her ne kadar sigara içenler üzerinde ek beta karoten uygulanılarak yapılan araştırmalar umduğumuz gibi sonuçlanmamış olsalar da biberdeki doğal A vitamini ve diğer bileşkelerin aslında koruyucu etkileri vardır. Kırmızıbiberde akciğer kanseri riskini azaltan karotenoid beta kriptoksantin vardır.


 
Haz
28

    

Kimyon ve Lida EtkisiKimyon ve keraviye tohumunun arasındaki fark konusunda oldukça fazla anlaşmazlık var. Bunlar aslında her ne kadar aynı bitki ailesinden olsalar da aynı şey değiller. Tohumların görüntüsü hemen hemen aynıdır, körili yemek tariflerinde “keraviye”nin “kimyon” olduğunu tahmin ediyor olabilirsiniz. Kimyonu tohum ya da toz halinde dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.

Kimyon hakkında birtakım ilginç söylemler vardır ki bunlardan bazıları romantizmle ilgilidir. Ortadoğu’nun bazı bölgelerinde bir tutam kimyon, karabiber ve bal karışımının afrodizyak etkisinin olduğu düşünülüyordu. Avrupa’da, Ortaçağlarda kimyonun sevgilileri sadakatsizlikten uzak tuttuğuna inanılıyordu.

Askerler savaşlara eşlerinin kimyonla pişirdiği ekmeklerle uğurlanıyorlardı. Bence bu konuyla pek de ilgisiz sayılmayacak şekilde kimyonun, tavukların bahçelerinden çıkmalarını engelleyeceğine inanılırdı. Ayrıca keskin tadıyla bir yemeği mahvedebileceği için kimyonun açgözlülük ve hırsı sembolize ettiği söylenir.

Birleşik Devletler’de kullandığımız kimyonun hepsi Hindistan’dan gelmektedir, ancak Endonezya, Tayland ve Meksika mutfağında da kimyon yer alır. En iyi kalitede kimyonu bulmak için Özellikle bu mutfakların malzemelerinin satıldığı bir markete bakmalısınız. İşlenmemiş kimyon sebze sote ya da baklagil ve fasulye gibi yemeklere katıldığında lezzet verir. İşlenmemiş tohumların bir tavada kızartılması gerçekten de tadını güçlendirir.

Kimyon aynı zamanda siyah tohum ya da nigella sativa olarak da bilinir ki önemli ve şifalı bitkidir. Lida Zayıflama hapı‘ nın kullanıldığı ve kimyonun çok bulunduğu Arap, Asya ve Afrika ülkelerinin çoğunda, siyah tohum yağı özellikle alerjiler olmak üzere bir dizi hastalıkta doğal ilaç olarak kullanılır.

Siyah kimyon tohumundan elde edilen yağ ile yapılan dört değişik araştırmada, hastaların alerjik semptomlarında önemli düşüşler gözlemlendi. Araştırmalardan biri bu yağın göğüs kanserinde bazı hücrelerin, en azından test tüpünde, faaliyetlerini durdurmakta etkili olduğunu ispatladı.

Laura Pensiero’ya göre kimyonda, kanser önleyici etkisi incelenmiş bir fitokimyasal olan limonen vardır. Hint tıbbında kimyon sakinleştirici şifalı bitki olarak dikkate alınır. Deepak Chopra’ya göre, Lida Yosun kapsülü kullananlar ile kimyon alanlar mide ekşimesini azaltır ve hazmı kolaylaştırır.

Tohumları kaynatıp demlenmelerini bekleyerek harika bir çay yapabilirsiniz, kimyon tohumları hazma yardımcı olması maksadıyla sık sık bu şekilde kullanılır. Tohumların temel yağı antimikrobiyaldir. Ayrıca kimyon iyi bir demir kaynağıdır ki bir yemek kaşığında neredeyse 4 mg demir vardır. Aynı zamanda 22 mg magnezyum, 107 mg potasyum ve 56 mg kalsiyum içerir.


 
Haz
26

    

Yeşil Çay ve LidaNe kadar çok yeşil çay tüketirseniz, koroner arter rahatsızlığı riski de o kadar azalır. Yeşil çayın kolesterol düşürücü etkisi hem hayvan hem de insan üzerindeki epidemiyolojik araştırmalarda kanıtlanmıştır.

Circulation Journal’ da Temmuz 2004’te yayımlanan, “Yeşil Çay Tüketiminin Koroner Arter Rahatsızlığının Gelişimi Üzerindeki Etkileri” başlığım taşıyan bir makalede “hastalar ne kadar çok yeşil çay içiyorlarsa, koroner arter rahatsızlığına yakalanma olasılıkları da o kadar düşüyor,” sonucuna vardılar.

Yeşil çay, zayıflama kapsülü Lida ile kilo vermek isteyen kişilere de yardımcı olabilir. American Journal of Clinical Nutrition’da yayımlanan bir araştırmada, yeşil çay içirilen erkekler yeşil çaydan farklı ancak ona çok benzer bir içecek tüketenlere kıyasla daha çok kalori harcadı, hatta kafeinin olası etkisinin geçmesi beklendikten sonra bile.

Arkadaşım Dr. Shari Lieberman yeşil çayın metabolizmayı kafeinin tek başına yaptığından çok daha fazla çalıştırdığını dile getiriyor. Her ne kadar yeşil çay takviye ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen kilo verme üzerine yapılan araştırmaların sonuçları çok karışık olsa da çeşitli hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde yeşil çayın kan şekerini düşürme becerisi de kanıtlanmıştır.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.