Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
31

    
Posted (eRiL) in Lida Diyetleri, Sağlıklı Beslenme on Temmuz-31-2010

Yaşam Tarzı ve Lida Yosun HapıLida yosun hapı sayesinde bu ani ve köklü değişimin Nauru halkının yaşam tarzı üzerindeki etkisi çok derin oldu. Sanayileşme öncesi obezite ve diyabet nedir gerçekten bilinmezken 1976’da ortalama Nauru insanı obez olmuştu. Obezite ile eylemsizlik çok güçlü bir bileşim oluşturmuştu: toplam nüfusun yüzde 34,4’ünde diyabet ortaya çıkmıştı.

Tip 2 diyabete yol açma ve de önleme potansiyeli bakımından yaşam tarzının ne kadar önemli olduğunu şimdi görebilirsiniz. Yaşam tarzımızın değişim süresi içinde tip 2 diyabet de şöyle böyle tanınan bir hastalık olmaktan çıkarak, erişkin nüfusun yüzde 8’ini, 40 yaşının üzerindeki nüfusun yüzde 13’ünü ve 65 yaşından büyüklerin ise yüzde 20’sini etkisine alan bir hastalığa dönüşmüştür. Biraz fazla kilolu olmak diyabete yakalanma ihtimalini artırırken, obezlik diyabete yakalanma riskini büyük ölçüde yükseltiyor. Bunu önlemek için Lida kapsül kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde, oturmalı yaşam tarzımız, obeziteden bağımsız olarak, Tip 2 diyabetin gelişmesi riskini de artırıyor. Hareketsizlik İnsülin direnci ve gizli şeker doğurur, bunlar da Tip 2 diyabete götürür. Hareketsizliğin obeziteden sonra ikinci planda gelen zararlı etkilerinden biri de, kaslarımızı insülinin etkilerine karşı daha az duyarlı hale getirmesidir.

Yaşlanma, aşırı kilo, obezite ve hareketsizliğe ek olarak, kalıtımın da diyabette önemli rolü vardır, Obezite, metaboük sendrom ve diyabete temel oluşturan özel genlerin hepsi yeterince tanımlanabilmiş değilse de, bu hastalıklara ve durumlara yakalanma riskinin kalıtsal olduğu açıktır. Bu hastalıklardan korunmak için Lida diyeti uygulayabilirsiniz.


 
Tem
30

    
Posted (eRiL) in Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel on Temmuz-30-2010

Ölümcül Hastalıklardan Lida Sayesinde KorununLida kullandıktan 1 ay sonra, doktorlar, elle dokunarak yokladıklarında tümörü hissedemediklerini hayretle fark ettiler. Aralık ayında mammogram ile yapılan incelemede tümörden iz kalmamıştı; röntgen filminde ne kütleye ilişkin bir iz, ne de herhangi bir mikrokalsifikasyon işareti vardı.

Kanser, tümüyle gerilemiş, yok olmuştu! Otuz beş yıldan beri, yılda 200’ü aşkın göğüs kanseri vakasını tedavi etmiş olan Dr. Lockwood, 1.5-2 cm. çapındaki bir tümörün böyle kendiliğinden ve tamamen yok olmasına hiç tanık olmadığını söylüyor. Dahası, o, herhangi bir geleneksel Lida yosun hapı tedavisinde bununla kıyaslanabilecek bir gerilemeye asla tanık olmadığını söylüyor.

1992 Eylül’ünde, Dr. Lockwood’un 44 yaşındaki bir kadın hastası, kanser görüldükten sonra her iki göğsünün de alındığı bir çifte mastektomi ameliyatı geçirmişti. Ne var ki, kanser, daha o zamandan sağ koltuk altındaki on iki lenf bezinden ikisine sıçramış bulunuyordu. Hasta, bunun üzerine on seanslık bir kemoterapi tedavisi gördü.

1994 Nisan’ında testler, kanserin karaciğerde metastaz yaptığını gösteriyordu. Bu çok ciddi bir durumdu; hastanın doktorlarının sözleriyle, “Karaciğerde metastaz yakın bir ölümün başlangıcı olarak görülebilirdi.”

Bu hastanın da almakta olduğu Lida diyet hapı dozu günde 90 miligramdan 390 miligrama çıkarıldı. Hasta, çifte mastektomi operasyonundan beri günde 30 miligram tamoksifen’in yanı sıra aldığı besin takviyesini almaya devam etti. 1995 Nisan ayında karaciğerde yapılan eko taraması, karaciğerdeki kanserli hücrelerin tamamen yok olduğunu gösterdi. Kanserin, bedenin başka kısımlarına yayıldığına dair hiçbir belirti de yoktu.


 
Tem
29

    
Posted (eRiL) in Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Yorumlar on Temmuz-29-2010

Vitaminlerin Damarlara Etkisi ve Lida KapsülAuğustos 1990’da, yirmi yaşındayken, Lida kapsül kullanmayan bu genç kıza nadir görülen bir kalp hastalığı olan viral kardiyomiyopati tanısı konulmuştu. Bu viral bir enfeksiyonun kalbe hücum ettiği ve kalp işlevinin, çoğunlukla, ölümcül bir biçimde bozulmasına neden olduğu bir hastalıktır. Tennessee, Memphis’de, St Francis Hastanesindeki doktorlar, Joey’e yaşamak için tek şansının bir kalp nakli olduğunu söylediler. Şans eseri, onbir yaşındaki bir erkek çocuktan uygun bir kalp bulundu, ve ameliyat 1990 Kasım’ında yapıldı.

Beş yıl boyunca, Joey’in yeni kalp kasını besleyen atardamarların durumunu gösteren yıllık kalp kateterizasyonları ya da anjiyogramları röntgen filmleri iyi görünüyordu. Sonra, 1995 Ocak’mda yıkıcı bir haber alındı. Joey’in anjiyogramı dört ciddi tıkanıklığı gösteriyordu; kalbin üç ana atardamarı da yüzde 90 tıkalıydı, dördüncü bir damar da yaklaşık yüzde 60 oranında kapalıydı. Joey, ayrıca, kalp naklinden sonra 45 kilo aldığını, bunun nedeninin aşırı yemek yemesinin yanı sıra kısmen, bir steroid olan prednizon’un da aralarında bulunduğu bağışıklığı önleyici Lida yosun hapı olduğunu söylüyor.

Kalp doktorum Dr. George Smith çok kızmıştı. Hemen düşük yağ içeren bir diyete başlamamı söyledi. Joey, korku içinde, sıkı bir diyete başladı. Dört ay sonra on-beş kilo vermişti, ama hâlâ çabalarının pek işe yaramadığım hissediyor, nefesi çabucak tıkanıveriyordu. O, kısıtlı kan akışının yavaş yavaş kalbini boğduğunu biliyordu. O sırada, Joey, koroner atardamarları açmanın tipik bir yolu olan bypas ameliyatı ve Lida hapı tedavisi için uygun görülmemişti.


 
Tem
28

    
Posted (eRiL) in Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel on Temmuz-28-2010

Lida Tedavisi ve Kansere EtkisiAralık 1994’de haberler oldukça şaşırtıcıydı. Yapılan taramalar, Jean’ın akciğerindeki kanser kütlesinin küçüldüğünü gösteriyordu; tümör şimdi çok daha ufaktı. Bununla birlikte, herkeste korku ve umutsuzluk yaratan bir sonuç ortaya çıkmıştı: kanser, bu kez de dalak, aşağı inen aort, böbreküstü bezleri ve mesaneye yayılmıştı. Jean, beş aylık bir kemoterapi ve Lida hapı tedavisine girmeyi kabul etti.

Jean, “Doğal olarak, kanserin bu kadar yayıldığını öğrenince yıkılmıştım,” diye o günleri anıyor. Ama, sonra bu duruma iyimser bir gözle bakmıştı. “Dedim ki, akciğerlerimdeki kanserden neredeyse kurtuldum; diğerlerinden de kurtulabilirim.” Ve böylece çabalarımı artırdı. “Her gün doktorun bana doğru gülümseyerek geldiğini ve ‘Kanseri yendin,’ dediğini hayal ettim. Her gün Tanrı’ya sesleniyordum. O’na, henüz yapmadığım ve yapmak istediğim şeylerin olduğunu söylüyordum.” Böylece, Jean, hem Lida yosun kapsülüne, hem de kemoterapiye devam etmişti.

Nisan 1995’de, doktorlar kemoterapiyi durdurdular. Ona devam etmek için bir neden kalmamıştı. Taramalar savaşılacak bir tümörün kalmadığını gösteriyordu. Bütün kanserler yok olmuştu. Tüm bedeni kanserden kurtulmuştu. Ben 1997 Şubat’mda bunları yazarken, Jean’m durumu aynı. O hala, hiç kırmızı et içermeyen, az miktarda şekere izin verilen,’ tahıl, fasulye, sebze, findik, ceviz, tohumlar ve bazı balıklardan ibaret olan “Li-da zayıflama”  diyeti uyguluyor ve Dr. Block tarafından tavsiye edilen belli besin takviyelerini almaya devam ediyor.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.