Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
30

    
Posted (eRiL) in Gıda Alternatifleri, Lida Diyetleri on Ağustos-30-2010

Diyet Hapı Lida ve Görülen Muhteşem EtkilerLida hapı eğer bir insanın önceliği madde kullanımı olmuşsa artık yaşamında her şeyi bir kenara bırakıyor demektir. İlişkileri zedelenir, eğitimi engellenir, sorumluluklarını yerine getiremez. Bu listeyi uzatabiliriz. Vücut hastalıkları, sindirim sistemi, mide, bağırsak ülserleri, mide yanması, kalınbağırsak sendromu, görme problemleri, aşırı beden ısısı, saçların erken beyazlanması veya dökülmesi, asabiyet, kızmaya eğilim görülebilir.

Lida etkileri kapha dengesizliğindeyse yağlı vücut, yavaşlamış sindirim, gözlerde dolma, ödem, burun alerjileri ve astım olabilir. Vata’nın ana yeri kolon, yani kalınbağırsak olmasına rağmen idrar torbası, böbrek, anüs, rektum, ayaklar, bacaklar, kemikli kollar, dirsekler de genelde yerleştiği yerlerdir. Pıtta’nın ana yerleşim yeri incebağırsaklar ve mide, özellikli duodenum olmasına rağmen, ayrıca Rakta Dhatu, yani anka kuşu, ter ve kan da diğer yerleşim yerlerindendir. Kapha’daysa ana yerleşim yeri göğüs olmasına rağmen baş içinde, boyunda, eklem yerlerinde, incebağırsaklar ve midede bulunur. Kapha Dosha’nın genelde oluşan rahatsızlıkları katsayı olasılığı bir ise; Pitta bunun iki katı; Vata’ysa Pitta’nın iki katıdır. Vata Kapha bir ise; Pitta iki misli sıklıkta görülür. Vata’ysa dört misli sıklıkta görülür.

Lida kullananlar bedende her üç dosha’da mevcuttur. Kişinin bilmesi gereken, onların doğal durumda mı, yoksa artmış mı veya azalmış mı olduğudur. Ayurveda’da shrota olarak adlandırılan, gözle görülemeyecek kadar küçük boyuttan tutun da, çok daha büyük boyutta kadar bedenin kanal sistemini oluşturan, boşaltım yerleri veya kanalların da açık olması çok önemlidir.


 
Ağu
30

    

Kilo deyince aklımıza ilk gelen bayanlardır  özellikle bayanlar çok fazla dikkat ettiği için değişik ve belkide sonuçlarının kötü olacağının bile farkına varmadan saçma diyet uygulamaları içerisine girerek hayatlarınınn hatalarını yapıyorlar. Benim fikrimce kesinlikle yapılan uygulamaları yada söylentileri kulak arkası ederek dinlememeye çalışmak en doğru karardır. Çünkü yapılan hiçbir diyet uygulaması sonuç vermiyor. Herkez ayrı telden çalmaya devam ediyor .

Kim  ne yapıyor ? Ne yaptı ? gibi soruları aklımızın bir köşesinden çıkarmamız gerekiyor yoksa hayat boyu kilolu yaşamaya devam edersiniz. Günümüz şartlarına baktığımız zaman maddi sıkıntı içirsinde olan saymakla bitiremediğmiz insanlar ve bi o kadarda kilo sorunu ile uğraşan binlerce kişi… Yani dile getirmek istediğimiz hayat şartlarının zaten zor olduğu ve elimize geçen bir kaç kuruş parayıda spor salonlarında vb. Tedavilerde harcamaya gerçekten lüzum görmüyorum.  Fakat alternatifler de mevcut. Kaliteli ve bütçenizi sarsmayacak, oturduğunuz yerden diyet yaparak acı çekmeden, kendinizi yıpratmadan zayıflamak istemezmiydiniz ? Zayıflarken de huzurlu ve sağlıklı bir şekilde vüdunuzun şekle girmesini düşünüyorum ki bütün insanların özelliklede bayanların tek istediği bu durumdur.

Biz bu imkanı sizlere sunuyoruz. Lida kapsülleri ile bu saydığım eksiksiz uygulamalar, size fırsat sunuyor. Kilo sorununa veda ederken bizler de teşekkürleriniz ve memmuniyetinizi dinleyene kadar sizinle olmaya devam edeceğiz. Kesinlikle içerisinde kimyasal katkı maddeleri bulunmayan, tamamen bitkisel olan Lida hapı genç ve zayıf kalmanıza, erken yaşta fazla kilolar yüzünden çökmenize izin vermeyecek. Zayıf olarak kalmak rüyalarınızdan hayallerinizden çıkıp bir gerçek olacak. İyi sonuç gösteren orjinal lida kapsülleri artık her durumda güvenle kullanabileceğiniz şekilde tasarlanıyor. Farklılık yaratmak bizim işimiz ve en önemlisi de sağlıklı zayıflatmak ile güzelliğinizn hiçbir şekilde bozulmamasıdır. Bunun yanında vüdunuzun şekle girmesidir ve siz daha mutlu olacağınıza emin olabilirsiniz. Unutmayın ki tatil ya da davetlerde diyete ara vermek diye bir şey yoktur. Bu küçük kaçamaklarla sağlığınızı tehlikeye atmaya değmez.


 
Ağu
30

    

Kilo almamızın başıca sebebi yakabileceğimizden fazla gıda almaktır. Bu fazla alınan gıdalar, vücutta yağ olarak depolanır ve istenmeyen kilolar oluşur. Özellikle Türk kadınlarının genetik fiziksel yapısı gereği, istenmeyen bu kilolar;  göbek, karın, kalça ve basende birikir. Fazla kilolardan kurtulmak için onlarca yöntem sıralayabiliriz.  Aç kalarak girilen diyetlerle sonuca ulaşmak kolay değildir. Yorucu egzersizler de düzenli yapılmadığı takdirde kas ağrısından başka bir işe yaramaz. Zayıflamak için en etkili ve yaygın yöntem zayıflama haplarıdır.

Zayıflama hapları,  içeriğindeki bitkisel ve doğal unsurlar sayesinde kilo vermede kadınların en büyük yardımcısı haline gelmiştir. Lida zayıflama kapsülü, dokuz farklı bitkisel öz içerir ve yüzde yüz doğaldır. Vücutta yağ depolanmasını engelleyen formülü sayesinde kilo almanızı engellerken, biriken yağları da eritmenizi sağlar. İçerdiği her bitkinin vücudumuz için ayrı ayrı faydaları vardır. Kimyasal madde içermediği için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Lida’ nın iştah azaltan ve tok tutan özelliği ile daha az yiyecek tüketir ve daha az kalori almış olursunuz. Besinlerden aldığınız enerji azaldığı halde Lida’nın takviye içeriği sayesinde gün boyu canlı ve zinde olur, kaliteli bir yaşam sürersiniz. Lida diyet ve egzersizlerin yarattığı kronik yorgunluğa da neden olmadan kolayca kilo vermenizi sağlar.

Obezite, günümüzün kronikleşmiş en önemli rahatsızlıklarındandır. Obezite, vücuttaki yağ oranının yüzde yirmileri geçmesiyle gelişen aşırı kilo alma durumudur. Türkiye’de obezite,  şehirlerde yüzde 23.8,  kırsalda 19.6’ ya ulaşmıştır.  Obezite, aslında, çocukluktan gelen yanlış beslenme alışkanlıklarından kaynaklanır. Erişkinliğe geçildiğinde şehir yaşamı, yoğun iş temposu ve yemek yemek için vakit bulamama gibi nedenler bizi fast food denilen yeme alışkanlığına iter. Lida yalnızca zayıflama hapı değil, aynı zamanda yeme içme alışkanlıklarınızı da değiştirecek bir sağlıklı yaşam formudur.


 
Ağu
29

    
Posted (eRiL) in Gıda Alternatifleri, Lida Hakkında Genel on Ağustos-29-2010

Orjinal Lida ile Zayıflamanın Tadını ÇıkarınLida yosun hapı “Sadece” buradaki anahtar kelimedir. Yapılan araştırmalar aktif olarak yer alırlarsa bağımlıların bazılarının, ortak deneyimleri paylaşarak birbirlerini destekleme esasına dayanan ve ömür boyu uygulanması gereken 12 aşamalı AA toplantılarından yararlandıklarını göstermiştir. Ancak bazıları için çok sıkıcı olan bu toplantılar, gerçekten içkiyi bırakmak isteyen kişilerde bile çoğu zaman tek başına hiçbir işe yaramaz. Yani bağımlıların çoğu için AA toplantılarına katılmak ayık kalmak için yeterli değildir. AA toplantıları “sadece”, sosyal destek ihtiyacı fazla olan hafif düzeyde bağımlılar için tek başına yeterlidir. Çoğu zaman toplantılarla birlikte bir uzmandan yardım alınarak ilaç kullanılması da gerekir.

Lida diyet kapsülü o zaman güvensiz, zor idare edilen kişiler haline dönüşürler. Hastanelere, kalp krizi veya kardiyovasküler hastalıklar nedeniyle başvuran kişilerin çoğunda benzer özellikler saptayan kardiyologlar, bu tip insanları A tipi kişilik yapısı diye adlandırmışlardır.

Lida etkileri vata’nın daha ön planda olduğu beden tipi Normalde Vata ve Kapha birbirlerine zıt özelliklerdeki iki dosha’dır. Vata-Kapha kombinasyonları bizim toplulumuzda çok görülen bir kombinasyon değildir. İnce yapılı bir kişide relaks, rahat, sakinlik gibi Vata’lara hiç uymayan özellikler gördüğünüz takdirde Vata-Kapha tipi olduğunu düşünmeliyiz. Stres altında oldukları sürece panik, telaş, endişe, kuruntu gibi bulguları göstermezler. Her iki dosha’rın da özelliği soğukluk olduğu için çok belirgin bir şekilde her türlü soğuk yiyecek, içecek ve soğuk havadan hoşlanmazlar; yazın aşırı sıcak bir havadan bile şikâyet etmeyen, sıcak mekânlardan, güneşlenmekten hoşlanan kimselerdir. Vücudu ve saçları saf Vata’lar kadar kuru değildir.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.