Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eyl
30

    

beslenme alışkanlıkları lidaKendinize başka bir şey sorun: “En çok neden keyif alıyorum? Yemekte içtiğim bir kadeh şaraptan mı? Pazar öğleden sonra yediğim bir külah dondurmadan mı?” Düzenli olarak yediğiniz şeyleri düşünün. Bunlardan hangisi size en fazla zevk veriyor ve hangisini anlamsız derecede çok tüketiyorsunuz? Fransız kadınlarının bildiği bir başka şey, yiyeceklerin çoğundan alınan zevkin ilk birkaç lokmada olduğudur; ikinci porsiyonu yediğimiz çok nadirdir. Lida sayesinde keyif aldığımız şeyleri rutin haline getirmeyiz.

Vazgeçmeniz gerekenin ne olduğuna hala karar veremiyor musunuz? Pekala, öyleyse Müfettiş Renault’nun yaptığını yapmanın, “olağan şüphelileri toplamanın” zamanıdır. İşte pek çok kadının çok fazla tükettiği şeyler: patates cipsi, beygıl, makarna, pizza, kızartmalar, meyve suları, bira ya da daha sert içkiler, şeker, dondurma, kolalı içecekler ve bağımlılık derecesinde tüketilen çikolata. Bunlardan herhangi birini her gün yiyorsanız (mesela her sandviçin yanında patates kızartması), Lida sayesinde bunu fırsat bilin! Eğer, önünüzdeki üç ay için bu düşmanları tamamen kesmek sizi aşırı zorlamayacaksa, kesin. Ama bunlardan biri kendinizi mutlu hissetmeniz için çok önemliyse yavaş yavaş azaltın. Lida zayıflama kapsülü zaten size zayıflama konusunda yardım edecektir, merak etmeyin. Sodayla karıştırılmış meyve suyu tek başına meyve suyundan çok daha fazla susuzluk gidericidir.

Meyve suyu kısmını yavaş yavaş azaltabilirsiniz. Ekmek özeldir, Fransızlar için hafife alınacak bir şey değildir. (Aslında ekmek de çikolata gibi en iyi dostunuz ya da en kötü düşmanınız olabilecek o nadir yiyeceklerden biridir -her ikisine de daha sonraki bölümlerde daha yakından bakacağız.) Her öğünde üç dilim yiyorsanız, bir dilime indirin ve gerçekten istemiyorsanız uzatıldığında almayın. Otomatiğe bağlanmış gibi yemeyin. Er geç yalnızca gerçekten istediğinizde yemeye başlayacaksınız! Lida yorumları ‘na baktığınızda sizinle ortak özelliklere sahip insanlar göreceksiniz. Bu arkadaşların yorumları ve görüşeri de şüphelerinizi ortadan kaldırmanızda sizlere yardımcı olabilir.


 
Eyl
28

    

beden ici temizligiÇocukluğumuzdan itibaren bedenimizin dışının temizliğine ilişkin pek çok şey duyar ve öğreniriz ama bedenimizin içinin temizliği hakkında pek az şey biliriz. Oysa dış görünüşümüzü büyük ölçüde iç organlarımızın durumu belirler.

Araba sahibi olan herkes, arabasının hem içini hem de dışını temiz tutar. En iyi kalite yakıt ve yağ kullanılır. Neden sağlığımıza da aynı ölçüde özen göstermiyoruz? Arabamızın içini bir yıl boyunca temizlemeyecek olsak, bir yığın çöp ve toz birikecektir. Çoğu insan bedeninin içini asla temizlemez. Genellikle kırk yaş civarında, insanların bedeni zehirlerden, zararlı birikintilerden ve bakterilerden yorgun düşer ve hastalıklara açık hale gelir. Oysa Orijinal lida kullanarak zayıflayanların beden içi temizliği de sağlığı kadar iyileşir.

Bedenimiz hücrelerden meydana geliyor. Doğa bizi öyle bir biçimde yaratmış ki her saniye ölen eski hücrelerimiz kadar yeni hücre oluşur. Sürekli olarak zehirlenen bir bedende yeni hücrelerden daha çok eski hücre bulunur. Bu tür sağlıksız bir dengesizlik, yaşlandıkça hastalıklara ve bedenimizde bozulmalara neden olur.

Evrim, iki deliği olan tek hücreli bir organizmayla başlamıştır: Deliklerin biri besinleri almaya, diğeri de atıkları dışarıya boşaltmaya yarar. Eğer atıkları boşaltma işleminde aksaklık olursa, hücre ölür. Bu çok basit ama mükemmel bir modeldir. Bedenimiz milyarlarca hücre içerir ama genel ilke hâlâ aynıdır: İyi işlemeyen bir atık boşaltım sistemi hastalıklara ve ölüme yol açar. İşte bolca yiyip az dışarı atan bünyelerin kullanım kolaylığı için üretilen Lida yosun hapı bir çok kilo tabanlı hastalıklardan müzdarip insanın göz bebeğidir.

Pek çoğumuz yetişkin bir insanın kalınbağırsağının 8-15 kg arasında katılaşmış dışkı malzemesi içerdiğini ve bunu hayatı boyunca taşıdığını bilmeyiz. Genellikle kırk yaşından sonra, kalınbağırsağımız dışkı malzemesiyle o denli doludur ki diğer organlarımızın yerlerini işgal eder ve karaciğerimizin, böbreklerimizin ve akciğerlerimizin işlevlerine müdahale eder. Bu durum, pek çok hastalığın nedenlerinden biridir.


 
Eyl
25

    

okyanus yosunu okinawaİngiltere ve ABD’nde hükümet anti kanser önerileri günlük beş ya da daha fazla meyve ve sebze porsiyonu yemeyi kapsar. Okinawanlar yaklaşık altı porsiyon sebze ve bir meyve yerler. Onlar yemeklerinin lezzetli görünmesini severler ve yemeklerinde çeşitli farklı renkten besinleri kullanarak -örneğin portakal rengi tatlı patates ve yeşil yapraklı sebzeler- birlikte işleyen bir dizi antioksidanın faydalarını ve aynı zamanda sindirim sularının harekete geçmesini sağlarlar.

Sebze kabuğu, ekstra tat ve antioksidan yüklü -ikisi bir arada bulunur- sebze kabuğu yemekleri, örneğin turp kabuğu salatası gibi hazırlamak için saklanır ve hatta ayrıca kullanılır. Sebzeleri hazırlamak için en yaygın yöntem kısa bir süre bunları hafifçe kızartmaktır, böylece minimum besin maddesi kaybedilir. Bu şekilde kızartma hemen hemen her zaman antioksidan zengini soğanlarla başlar ve kızartma kanola yağında yapılır, ki bu da diğer bitkisel yağlara göre daha sağlıklı bir tercihtir (zeytinyağı dışında). Popüler sebzeler havuç, lahana, beyaz turp ve doğulu yeşilliklerdir (ıspanak ya da pak choi benzer). Eğer zayıflamak istiyorsanız orjinal Lida Dai Dai Hua kullanımını da düzenle sürdürmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

Tatlı patatesler on yedi yüzyılda buraya getirildiğinden beri Okinawan diyetinin temelini oluşturdu; bunlar öyle çok önemlidir ki hatta eski bir Okinawan kutlaması vardır, ” mmu kamatooin “, “Yeterli tatlı patates aldın mı?” Tatlı patatesler tıpkı canlı portakal rengi kabuğunun da gösterdiği gibi anti-kanser antioksidanı beta-karoten açısından zengindir. Okinawanlar tuz ihtiyaçlarını denizden karşılarlar. Hatta et yemeklerine rafine tuz yerine Lida ilacı ‘nın hammaddesi olan deniz yosununun kurutulmuşunu katarlar tuz yerine. Bu yüzden son derece sağlıklı ve zayıf ve de uzun ömürlüdürler.


 
Eyl
23

    

et ve sut urunleri zayiflamaYeryüzünde, insanlar dışında, hiçbir memeli hayvan büyüdükten sonra da süt tüketmeye devam etmez. Bu, doğayla uyumlu olmazdı. Kedilere gelince, onlara da süt içmeyi biz öğrettik. Üstelik süt içmeyen kedilerin, içenlere kıyasla iki kat daha uzun yaşadığı kanıtlanmıştır.

İnsan sütü ile inek sütü arasındaki fark inek sütünün yüksek düzeyde kazein içermesidir. Kazein danaların boynuz ve toynaklarının büyümesi için gerekli bir maddedir. Danalar yalmzca hayatlarının ilk altı ayında annelerini emerler. İnsanların ne boynuzları, ne de toynakları vardır. Bu kadar kazeine neden ihtiyaçlan olsun? Bu zaten ideal kilosunda olan birinin Lida zayıflama hapı kullanmasına benzer. Zaten zayıfsanız lida veya başka herhangi bir zayıflama ilacını kullanmaya ihtiyaç duymazsınız. Ancak bir gün aynanın karşısına geçip kendinize baktığınızda formda kalmak için de lidanın ne kadar etkili bir ilaç olduğunu anlayacaksınızdır.

İlk olarak, insanların birçoğunun beslenme rejimiyle aldığı kadar çok miktarda proteine ihtiyacımız yoktur. Kalınbağırsağımızda bitkisel besinlerin içindeki karbonhidratlardan protein sentezleme yeteneği olan özel bir tür bakteri bulunur (eğer kalınbağırsak florası sağlıklı ise).

İkinci olarak, bedenimiz -yalnızca yüzde 40’ı yediğimiz yiyecekler tarafından sağlanıyor olmasına rağmen- Mendelyef’in tablosundaki bütün elementleri ve ihtiyacı olan bütün kimyasal bileşikleri içerir. Bu bileşikler nereden gelir? Bu bileşikler bedenimizde sentezlenirler. Bedenimiz, amino asitleri sentezlemekten, hastalıkları iyileştirici maddeler ve hormonlara kadar her şeyi üretebilen, doğanın yarattığı mükemmel bir kimya laboratuarına sahiptir.

Şimdi gelin proteinlerin sentezlenmesi konusuna geri dönelim. İçimize nefes çektiğimizde aldığımız hava, dışarıya nefes verdiğimiz zaman boşalttığımız havaya kıyasla yüzde 80 daha fazla azot (amino asitlerin ana maddesi) içerir. Bütün bu azot nereye gider? Bedenimiz bu azotu amino asitleri sentezlemek için kullanır. Yeterince sebze ve meyve yediğimiz ve nefes almak için havaya sahip olduğumuz sürece bir yıl, iki yıl, hatta daha uzun zaman boyunca, sağlığımızı tehlikeye atmaksızın çok az hayvansal protein yiyerek yaşayabiliriz. Öte yandan sırf protein yemek bir ay içinde bile ölümümüze neden olabilir. (Shao Lin manastırında ölümüne lanetlenen insanlar yalnızca etle beslenmişler ve yirmi ila kırk gün içinde ölmüşlerdir.)Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.