Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eki
31

    
Posted (eRiL) in Lida yosun hapı, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri on Ekim-31-2010

Lida hayatımda bir dönüm noktasıdırHer şey ben balıketinde bir çocukken başladı…

Şimdi formda görünebilirim, fakat çocukluk yıllarım sürekli aşırı kiloyla mücadele içinde geçti. Buna yol açan nedenlerden biri de babamla yaşamamdı. Babam bir bağımlıydı. Yemek de bağımlılıklarından sadece birisiydi. Hiçbirimiz o sırada bilmememize rağmen, büyük olasılıkla da hipotiroidi vardı. Gel gör ki yemek bağımlılığı ve aşırı kiloya olan genetik yatkınlığı kesinlikle bana da geçmişti. Annem psikolog olmak için gece okuluna gittiği zamanlar, evde babamla takılırdım. Yemek bana sevgisini göstermesinin veya ilgilenmesinin tek yoluydu. Kocaman patlamış mısır kâseleri hazırlardı ve birlikte Buck Rogers’ı izlerdik. Olmadı birlikte pizza yapardık. Hatta evde dondurma yapmaya bile girişirdik.

Evden çıkarsak, özel tavuk döneri yerimize veya en sevdiğimiz burrito restoranına giderdik. Yemek babamla kurduğum tek bağlantı hâline gelmişti. Babam kilo vermek adına bırakın egzersiz yapmayı veya spor salonuna gitmeyi, çok kolay olan Lida yosun hapı ‘yla zayıflama seçeneğini bile gözardı ediyordu.

Yine de yemekle olan sorunlarımın hepsi babamdan kaynaklanmıyordu. Her zaman çok zayıf olan annem yemeği bazen ödül olarak kullanırdı. Tek çocuktum ve annemle babam dışarıdaysa, başımda bakıcı olurdu. Bakıcıyla olmaktan nefret ederdim. Bu yüzden bakıcı gelmeden beni pastaneye götürürler, “Ne istersen al,” derlerdi. Yahut babam benim için bir napolyon sipariş ederdi, çünkü en sevdiği yiyecekti. Pastaneden dönerken de ekstra küçük bir bonbon olan rom toplarından alabilirdim. Bunlarla hâlâ aramda garip bir duygusal bağ var ki bu ürkütücü bir şey.

Annem işe gittiğinde onu özlediğimi bilirdi, o yüzden evden çıkmadan, “Otomattan neler istiyorsun?” diye sorardı. Eve gelir gelmez, bana Twix verirdi. Oldukça detaylı bir Twix yeme ritüelim vardı: İlk önce gofretin üstündeki karamel katmanını dikkatlice yerdim. Sonra bisküviyi bir bardak süte bandırırdım. Bu yemek ritüelleri benim için avuntuydu. Düzenli, tutarlı, güvenilir ve sonuçta çok da yıkıcıydı.

Lida ile buluşmam yirmili yaşlarıma rastladı. O zamana kadar kilolu biriydim. Kilolardan ötürü birtakım sağlık sorunları yaşamaya da başlamıştım. Arkadaşımın tavsiyesiyle Lida yosun kullanmaya başladım. Sonuç etkileyiciydi. Üç ay kadar kısa bir sürede beş kilo kadar verebilmiştim. En çok hoşuma giden kısmı ise bunu sağlamak için herhangi bir zahmete katlanmamam gerekmesine rağmen sağlıklı kalabiliyor olmamdı. Lida kullananların uyması gereken talimatları uyguluyordum. Şu an fit bir görünüme sahip olmamın yegane sebebi Lida yosun kapsülüdür. Teşekkürler Lida…


 
Eki
30

    

İlerki yaşlarda Lida ile Sağlıklı ZayıflamaHayatınız boyunca yaptığınız egzersizlerin faydasını ileri yaşlarda göreceksiniz. Eğer yapmadıysanız, başlamak için çok geç sayılmaz. Gençken önemsiz görünen kısa yürüyüşler, sizi hayata bağlayan ritüellerden birine, güvenilir bir günlük başarıya dönüşebilir.

Yiyecek seçiminizi tekrar gözden geçirin ve daha fazla sebze ve meyve yemeye yönelin. Orjinal Lida zayıflama ilacı kullanırken mevsiminde, günde en az iki defa, özellikle ahududu, dut, çilek gibi meyveler yiyin. Eti haftada bire, balığı haftada ikiye indirin; yumurta iyidir ama günde bir taneden fazla yemeyin; mercimek, yeşil sebzeler, salata, patates (püre ve kızartmadan kaçının), kahverengi pirinç yiyin ve günde bir ya da iki kadeh şarap için. Yoğurt yemeyi ihmal etmeyin.

Vücut yaşlandıkça daha çabuk doygunluğa ulaştığı için porsiyonlar kendiliğinden küçülmeye başlar. Bazen asıl sorun çok fazla değil çok az yemek ve yetersiz besin almak olabilir. Et veya balık yiyorsanız 120-170 gr. arası yeterlidir, hatta 80 gr. bile yetebilir. Porsiyon büyüklüklerini ayarlamak için mutfak tartınızı kullanın. Öğleden sonra fazladan bir öğün yemek iyi fikir olabilir. Basit bir plan iyi bir protein ve kalsiyum kaynağıdır. Hatta, Fransızlık konusunda Fransızları geride bırakıp günde üç büyük yerine beş küçük öğün de yiyebilirsiniz.

Tat alma duyuları eskisi kadar keskin olmadığından, ileri yaştakiler yedikleri şeylerden çabuk sıkılma eğilimindedir. Çabuk sıkıldıkları için de her şeyden fazla yemeye ve kilo almaya meyillidirler. Kendinizi daha genç bir kadına uygun bir diyete zorlamak yerine, daha küçük porsiyonlar yemek ve Lida zayıflatıcı kapsül kullanmak mantıklı olabilir. Sindiriminize dikkat edin. Ağır tatlıları sevseniz de onlar artık sizi sevmiyor olabilir. Bunları özel günlere saklayın ve porsiyonları küçük tutun.


 
Eki
28

    

Kilo verme ve sağlık ilişkisi ile LidaBenim de üzerinde çalıştığım bir araştırmada, yüksek kalp krizi riskine sahip 12.000’in üzerinde erkek incelenmiştir. Yedi yıllık bir dönem içinde bu kişilerin yılda birkaç kez vücut ağırlıklarını ölçüp, ardından yaklaşık dört yıl boyunca ölüm istatistiklerini takip ettik. Geleneksel bilginin aksine bu yüksek risk grubunda kilo kaybı ölüm oranlarını düşürmemiştir.

Aslında yedi yıl boyunca vücut ağırlıkları sabit kalan erkeklerle karşılaştırıldığında (kiloları önerilen aralıkların üzerinde bile olsa) sağlıksız bir şekilde kilo kaybeden erkekler dört yıllık izlenme sürecinde daha büyük ölüm riski taşımışlardır. Zayıf erkeklerde bu dile getirilmemiş olsa da aynı durumu ılımlı şekilde kilolu erkeklerde de gözlemledik. Bu sonuçların beklenmedik olduklarını söylemem gerekir. Ancak Lida hapı kullanarak sağlıklı bir şekilde zayıflayan erkeklerin risk oranı bir hayli düşüktü. Kilo vermenin faydalarından yararlanması gereken yüksek risk grubundaki bu erkekler için veriler hipotezi desteklememekteydi.

Şişman, sigara kullanmayan kadınlarla gerçekleştirilen geniş çaplı bir araştırmada kasıtlı olarak kilo kaybının bazı kadınlarda düşük ölüm riski sağladığı görülmüştür ancak bu kadınların öncesinde yüksek tansiyon, ya da sorunlu kalp geçmişi gibi sağlık sorunlarının olduğuna dikkat çekilmiştir. Bu araştırmada, araştırma öncesinde sağlık sorunu olmayan kadınlarda kilo vermenin olumlu etkileri görülmemiştir. Geleneksel bilginin aksini gösteren ek bir bulgu da kilo alımının bu kilolu kadınların ömrünü tehdit etmediğinin gözlemlenmesidir.

Bu iki araştırmadan, kilo kaybı üzerine bilimsel literatürdeki tutarsızlıkları, beklenmeyen bulguları ve çelişkili bilgileri göz önüne sermek amacıyla bahsediyorum. Bu araştırmalar hiçbir şekilde istisna değildir. Aksine, bize vücut ağırlığı ve sağlık ilişkisi ile “şişman” olmanın gerçek anlamı ve günümüzde şişman sınıfında yer alan yetişkin Amerikalıların yarısından fazlası için sorgulanmayan varsayım olan kilo verme hedefi konusunda bilimsel bilgilerin üstünlüğünün gerçekten ve ciddi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Vücut ağırlığı, kilo verme ve sağlık üzerine geleneksel bilgiler sorgulanabilmelidir. Kilo vermenin asıl amacı fit bir vücuda sahip olmak ve daha rahat hareket yeteneği kazanıp daha da özgürleşmek olmalıdır. Bunu size en kolay şekilde Lida yosun hapı sağlayabilir. Kilo vererek daha sağlıklı olmayabilirsiniz ama kilo verirken sağlığınızdan da olabilirsiniz. Aradaki farkı iyi anlamak gerek…


 
Eki
28

    

Çocuklara Beslenme Alışkanlığı KazandırınÇocuklarınıza iyi örnek olarak, medeni bir biçimde yemek yemeyi öğretin. Eğer televizyonun karşısında yemek yemelerini istemiyorsanız, siz de yemeyin. Yemek bir ritüeldir; yemekte sohbet etmek bir sanattır dadımız Yvette’in yaptığı gibi mangeta soupe oyunu oynamanız anlamına gelse bile.

Onlara mümkün olduğu kadar çok çeşit sebze ve meyve yedirin; sebze ve meyvelerin mevsiminde yendiğinde ne kadar güzel olduklarını gösterin. Tatsız sebze ve meyveler hayat boyu alışkanlık kazanmalarını sağlamayacaktır. Bu alışkanlık gerçekten çok önemlidir. Dengeli beslenme alışkanlığı kazanmakta hayati önem taşır. Günümüzde aşırı kilolarından musdarip orjinal Lida kullananların çoğu çocukluğunda bu düzenli beslenme alışkanlığını edinememiş ve yetişkin hayatında buna dayalı problemler yaşamaya başlamış kişilerdir.

Ödüller verin. İster yetişkinlerde ister çocuklarda, eskilerin yaptığı gibi, sağlıklı beslenmeyi ödüllendirmenin hiçbir sakıncası yoktur. Asla abur cuburla ödüllendirmeyin. Az şeker tüketmelerine özen gösterin. Bir tatlının ödül olması için çok şekerli olması gerekmez. Meyveli tartları deneyin. Çocuklar için üretilen pek çok kahvaltı gevreğinin içinde bir Fransız tatlısından daha fazla şeker var; bunlardan vebadan kaçar gibi sakının. (Davranış bozulduğu ilaçları kullanan çocukların kim bilir ne kadarı aslında sadece şeker bağımlısı.)

Rahatlık olsun diye evinize kötü yiyecekler depolamayın Ama her zaman atıştıracak sağlıklı bir şeyler bulundurun. Çocuklar mandalinaya ve üzüme bayılır. Çiğ rezenenin harika bir çerez olabileceğini biliyor musunuz? Yemek hazırlarken bakarak, koklayarak, malzemeleri tadarak işin içine katılmalarım sağlayın: mutfakta yaptıklarınız onlar için bir sır olmamalı. Onları pazarlara, meyve toplayabilecekleri bahçelere, çiftliklere götürün.

Aşırı hoşgörülü olmayın. Pek çok Amerikalının, çocukları onları sevmeyecek diye ödü patlıyor. Fransızlar çocuk yetiştirme konusunda çok daha gelenekseldir ve yönlendirme ve sınırlamaların çocukların yararına olduğuna inanırlar. Çocuklarınızın hareket etmesini sağlayın. Spor dersleri ve takımlarına katılanlar haricinde pek çok Amerikalı çocuk yalnızca sanal Playstation oyunları oynuyor. Bu, el-göz koordinasyonu için iyi olabilir ama gerçek oyunların yerini tutması mümkün değil. Çocuklar yetişkinlerden çok daha enerjiktir; bu enerjiyi gerektiği gibi harcayamadıklannda aşırı yemek yeme gibi duygusal sorunlar geliştirirler. Bu da aşırı kilolarla sonuçlanır ve fazla kilolar Lida Dai Dai Hua kullanarak tedavi edilebilir. Avrupa’da çocuklar, bir zamanlar obezite salgınından önce Amerikalı çocukların yaptığı gibi yemek saatine kadar dışarıda oyun oynarlar. Unutmayın, çocuklar anne babalarını örnek alır, bu yüzden sağlık açısından iyi davranışlar ve alışkanlıklar sergileyin. Ayrıca, her şeyin en iyi çocuklukta önlenebileceğini de unutmayın.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.