Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
28

    

Sthapatya Veda LidaDoğal yasayla uyumlu mimarlık ve şehircilik…

SthapatyaVeda, Veda biliminin mimarlığıdır. Sthapatya, kurmak; Veda, bilgi anlamına gelir, doğru yöne yönlendirerek kurmaktır. Mabarishi Sthapatya Veda’ya göre çevrenin, her düzeyde, mutluluğu, sonsuzluğu ve ölümsüzlüğü yansıtacak şekilde, nasıl değiştirileceğinin bilgisini verir. İlkeleri, yapım teknolojisinden mekân düzenlemesine, mimariden tüm kent ölçeğine kadar her şeyi kapsar. Bu bilginin canlanması henüz başlangıç aşamasındadır. Ancak Sthapatya Veda ‘nın beş temel ilkesi, her ölçekteki yapıda, bir ev, bir ortak alan veya tüm kent tasarlanıyor olsa bile, uygulamaya esas oluşturur.

Bu ilkelerin Lidanın zararları ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur;

  1. Doğal malzemenin kullanımı: Yapı inşaasmdan iç mekân düzenlemesine, mobilya ve eşyalarda kullanılan malzemelere kadar, her aşamada malzemelerin doğal olmasını önerir. Böylelikle kimyasal, sentetik maddelerin etkisi altında kalmamayı amaçlar. Yerel koşullara ve iklime uygun malzeme olmasına özen gösterir.
  2. Dış hava koşullarından korunma ve enerji tasarrufu: Enerji sakmımlı yapılar önerir. Yapılar arazi, iklim ve coğrafi koşullara uygun olarak tasarlanır. Yapay ısıtma ve soğutmaya gerek bırakmayan, doğal havalandırmaya yönelik çözümler önerir. Pasif güneş enerjisinin kullanımı gibi. Lida forum ‘ları gibi sitelerde doğal havalandırma gibi konularda da bilgi bulabilirsiniz.
  3. Gerekli temiz hava ve karşılıklı havalandırma: iç mekânlarda sürekli taze hava akımına önem verir. Bunu sağlayacak mekân düzenlemeleri, karşılıklı doğal havalandırmaya göre düşünülmelidir. Kent ölçeğinde de hava sirkülasyonunu göz önünde tutarak, düşük yoğunlukta konut alanları, geniş yeşil alanlar, göletler, çeşmeler, vb ile donatılmış çevre önerir.
  4. Doğayla uyum içinde, özenli ve amaçlı arazi planlaması: Büyük ölçekteki bir planlama için coğrafi koşulları; jeoloji, topografya, iklim, nüfus gibi verileri değerlendirir. Yapıları ve çevreyi doğanın pozitif etkisini ön planda tutan bir bakış açısıyla ve insan ölçeğine uygun boyutlarda tasarlar.
  5. Mekânların güneş enerjisinden en fazla yararlanılacak şekilde yönlendirilmesi ve düzenlenmesi: Bir örnek verecek olursak, konutta odalar belli ilkelere göre planlanır. Bu ilkelerden biri, “doğru yöne yönlendirme”dir. Yerel koşullar da göz önünde bulundurularak mekânların, güneşin gün içindeki döngüsüne göre yönlendirilmesiyle güneş enerjisinin her odada sürdürülen eylemi desteklemesi sağlanır.

 
Ara
25

    

Sağlıklı Yaşam Sebzeleri ve LidaMerhaba sevgili Lida Hapı incelme iksiri kullanıcıları. Bugün sağlıklı zayıflarken sizlere yardımcı olacak birkaç besin maddesi hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum. Bu besin maddeleri bezelye, kırmızı taze sivri biber, patates ve balkabağı. Şimdi sırasıyla her birinin sağlığa olan etkilerini anlatacağım.

  • Bezelye Yarım su bardağı dolusu günlük tüketimi ile 67 kalori ve 0 g yağ almaktasınız. Lutein ve zeaksantin bakımından yani A vitamini ön yapımcıları bakımmdan son derece zengin. Bu özelliği ile iltihaplanmanın baskılanması, göz sağlığının, kalp ve damar sağlığının vede kemik sağlığının korunmasında son derece yararlı.
  • Kırmızı taze sivri biber 1 orta boyun günlük tüketimi ile kanserde tümör gelişimini tedaviye destek vererek kontrol altına almaya yardım eden kapsaisin adlı maddeleri bol miktarda içermekte. Ayrıca günlük C vitamini ihtiyacınızın tamama yakınını bu miktarı günlük tüketmek sureti ile karşılayabiliyorsunuz.
  • Patates Yaklaşık 1 su bardağı dolusu rende ile 220 kalori alıyorsunuz. Yağı yok. Bu miktarın günlük tüketimi ile günlük C vitamini ihtiyacınızın %43 ünü ve lif ihtiyacınızın önemli bir bölümünü karşılayabilmeniz mümkün. Ayrıca kalp kasının daha kolay ve sağlıklı çalışmasından sorumlu olan potasyum yönünden de son derece zengin.
  • Balkabağı Yarım su bardağı dolusu rende balkabağı miktarının günlük tüketilmesiyle 41 kalori almaktasınız. Yağ ise yok. Balkabağmın iltihaplanmaya karşı bir numaralı bir sebze olduğunu önemle belirtmek ve altını çizmek istiyorum. Zira iltihaplanmanın baskılanmasında, vücudumuzda toksik radikal üretim miktarının baskılanmasında en önemli antioksidant vitaminlerden olan A vitaminini bu sebzenin sadece yarım su bardağı dolusu olarak tatlısı veya haşlaması ile tüketmeniz dahilinde günlük ihtiyacınızın 3 katı olarak vücudunuza girmekte. Kısaca iyi bir detoks için gerek tatlısı ile gerekse salatası veya haşlama yemekleri ile bal kabağını mutfağınızda baş köşeye yerleştirin.

Bu sağlıklı besin maddelerini yeterli oranlarda tüketmeniz Lida ile sağlıklı zayıflamanıza son derece yardımcı olacaktır. Hepinize mutlu günler diliyorum.


 
Ara
23

    

Terletmeyen Egzersiz ve Orjinal LidaHareketsiz olanlar için kardiyorespiratuvar seviyeleri hiç önem taşımamıştır. Yani hareketsiz yaşam süren erkeklerin aerobik açıdan formda görünmeleri kalp hastalıklarından ölme riskini azaltmamıştır. Durumun nasıl bu şekilde olabildiğini anlamak için kardiyorespiratuvar formun yalnızca aerobik olarak hareketli olmaya bağlı olmadığını, doğal şekilde de olabildiğini fark etmek gerekir. Bazı insanlar güçlü, bazı insanlar zayıf kardiyorespiratuvar sistemle doğar ve hiçbir egzersiz miktarı ya da eksikliği bu doğal gücü değiştiremez. Bu yüzden, form bu şekilde ‘kardiyorespiratuvar seviyeye göre ölçümlendiğinde formda olup hareketsiz çıkmak mümkündür. Kopenhag araştırma sonuçlarına göre, stres testi ile ölçülen kardiyorespiratuvar form seviyeleri uzun yaşam için fiziksel hareket kadar iyi bir gösterge oluşturmaz. Bu nedenle kardiyorespiratuvar olarak formda olmak yanlış bir güvence sağlayabilir, özellikle de bu form doğuştan gelen bir yeteneğe bağlıysa.

Geleneksel kardiyorespiratuvar formun haksız olduğunu savunmuyorum. Aksine doğru olduğunu düşünüyorum çünkü bu formun da, özellikle fiziksel aktiviteye bağlıysa, sağlık ve uzun ömür için önemli göstergeleri bulunur. Hareketli yaşamak biliyorsunuz ki Lida yosun tableti ile zayıflarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biridir. Örneğin hareketsiz erkeklere uzun ömür açısından üstünlük sağlamasa da fiziksel olarak aktif olan erkeklere avantaj veriyordu. Form seviyelerinde ilk beşte yer alan aktif erkekler alt seviyedeki beş aktif erkeğe göre yarı yarıya ölüm oranına sahipti.

Son on, on beş yılda yayınlanan bazı başka araştırmalarda kardiyorespiratuvar form ile ölüm oranları arasında ters ilişki gözlemlenmiştir. Bu araştırmalarda yüksek form seviyeleri genellikle yüksek fiziksel harekete tekabül etmiş ve fiziksel hareketin de çok önemli olduğu belirtilmiştir. Ayrıca hız, güç ve direnç seviyeleri açısından kas formunun da doğru olduğuna inanıyorum ancak kardiyorespiratuvar ve kas formunun içeriğinde güçlü bir genetik miras bulunmaktadır ve bu konuda bir şey yapamazsınız. Bu nedenle bu tür form çalışmalarını gelişim için sürdürüyor olsanız da gerçekleştirebileceğiniz gelişimin sınırları vardır ve bu sınırlar kendinizi başarısız hissedip tüm çabalardan vazgeçmenize neden olabilir. Hatırlarsanız Lida kapsül zayıflamasından tam verimi almak için gün içinde kısa süreli egzersizler yapmanızı dile getirmiştim. Bu da aynı sebebe, yani yoğun egzersiz temposundan sıkılıp tamamen bırakmak istemenize olan meyilinizden kaynaklı bir istektir. İlle de terleten ve yoran egzersizler yapmanız gerekmez. Sadece daha hareketli bir yaşam tarzı kazanmaya çalışın yeter.


 
Ara
20

    
Posted (eRiL) in Lida Meizi Çay, Lida yosun hapı, Orjinal ve Sahte Lida on Aralık-20-2010

Koruyucu Maddeler ve LidaKonserve meyveler kendi sularında paketlenseler bile ağaçtan veya bağdan yediklerinizle kıyaslandığında, şeker miktarları oldukça fazladır. Ayrıca ağır şuruplar da öyledir bunlarla ilgili yeterince konuştuk zaten. Bir çatal dolusu meyveyi alıp bir kâse mısır şurubuna daldırmak gibi bir şey. O kadar büyük.

Bir tane kurutulmuş meyveyi yemek istiyorsunuz belki? Kuru erik olabilir. Hem çözünür hem çözünmez lif kaynağı olan kuru erik sindiriminiz için çok yararlıdır ve aynı zamanda kan şekerinizin seviyesinin ayarlanmasına da yardımcı olur. Sadece porsiyonlarınıza dikkat edin bir erik yirmi beş kaloridir. Erik yerine aynı işlevi gören ancak kalori içermeyen Lida Meizi Çay da kullanabileceğinizi burada hatırlatmak istiyorum.

Yağlar artık eskiden olduğu gibi diyet şeytanı değildirler. Keten tohumu ile yabani somonda bulunan omega-3 ve et ile çayırlarda beslenmiş ineğin organik sütünde bulunan konjuge linoleik asit (CLA) gibi bazı yağların bizim için inanılmaz derecede yararlı olduklarını biliyoruz. Ancak bu ille de tüm “tam” yağların ve mandıra ürünlerinin yararlı oldukları anlamına gelmez. Şüphesiz kalp hastalıkları riskinizi azaltmaya çalışıyorsanız, doymuş yağlar en iyi seçim değildir. Bazı Atkins fanatikleri doymuş yağların kilo vermenize yardımcı olacağını iddia etmesine rağmen, bilim bunu şüpheye yer bırakmayacak ölçüde ispatlayana kadar daha gidecek çok yolumuz var. Her iki tarafta da çelişkili tartışmalar ve ikna edici durumlar var, ancak tam yağlı et ve mandıra ürünlerinin en büyük tehlikesi, içlerine konan ıvır zıvırdan kaynaklanan muazzam ölçüdeki endokrin bozucu güçleri olmasıdır.

Bildiğiniz gibi et çabuk bozulan bir besin maddesidir. Bu özelliğinin satış için olumsuz olması etin üzerinde çeşitli işlemler uygulanarak dayanma süresinin artırılması için kimyasal, endokrin sistemi bozucu maddeler kullanılmasına neden olur. Bu maddeler ise vücuduzun bir nevi yönetim sistemi olan endokrin sisteminin, yani hormon sisteminizin bozulmasına yol açar. Bu da aklınıza gelmeyecek kadar çok çeşitli hastalıkların oluşmasında önemli bir etkendir. Bu koruyucu kimyasal maddeler sadece et ürünlerinde kullanılmaz.

Sahte Lida da doğal olan güneşte kurutulmuş okyanus yosunları yerine, okyanus yosununa benzeyen ancak nehirlerde yetişen ve kimyasallar kullanılarak kurutulmuş değişik bir yosundan üretilir. İçinde bol miktarda endokrin bozucu sibutramin bulunur. Tüm bu olumsuz özellikleri sizlerin neden sahte Lida ‘dan kaçınmasına dair gerekli bilgiyi sağlamıştır umarım.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.