Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Mar
30

    

Karın bölgesinde biriken yağlara Lida kapsülKilolu olmayan bazı insanların bile şikâyet ettiği karın yağları yüksek seviye kortizol hormonunun bize ettiğidir.Kortizolun derinin altında olan iyi yağları karın bölgesine taşıma huyu vardır. Kortizol etkilerinden en az şekilde etkilenmek için Lida bölgesel zayıflama hapı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Çünkü karın bölgesinde daha çok sayıda kortizol alıcıları vardır. Karın bölgesi yağları, ensülin direncini artırıcı “kötü” yağlardır.Kortizol taze üretilmiş yağ hücrelerini olgunlaştırarak bedende hayat boyu kalıcı hale getirir.Bu yağların kalıcı olmasını engellemek Lida kapsül ile elinizde.Karın bölgesindeki yağ perdesine omentum yağı deniliyor. Omentum, bağırsakları saran bir perdedir. Bu yağ perdesi karın kasları altında yer alır ve herkeste vardır. Ama sağlıklı olduğumuzda incecik bir zar gibiyken, göbeğimiz büyüdüğünde o da yastığa dönüşür. Omentum, aslında bedenin yedek enerji deposudur.Günümüz dünyasında kocaman enerji deposuna ihtiyacımız yok elbette; en azından bu kitabı okuyanların dünyasında.Sadece görünüş açısından değil, sağlık açısından bedenimizin en riskli yağ bölgesidir karın bölgemiz. Bu bölge büyüdükçe kalbimizden karaciğerimize, böbreklerimizden bağırsaklarımıza kadar tüm iç organlarımız da bu yağlanmadan nasibini alır ve kan damarlarımız tıkanır, kolesterol oranı, kan şekeri ve tansiyon yükselir, safra taşı ve diyabet oluşur. Göbek yağından kurtulmanın, yani omentumu inceltmenin yolu öncelikle ensülin direncini kırmaktan ve Lida desteği almaktan geçiyor.Bu yağ cinsel hormonlarımızın fonksiyonlarını engeller, vücudumuza iltihaplanmaya sebep olan kimyasallar gönderir, tümörkanser tetikleyici maddeler üretir. Kısaca şişmiş omentum ne görünüş açısından seksidir ne cinsel fonksiyon ne de sağlık açısından.

Göbek yağı (omentum) özellikle stresle artar ve bu bölgede stres hormonu alıcıları vardır. Bel ölçüsü, bedensel stresin en iyi göstergesidir.Son yıllarda sıkça sözü edilen “adrenal yorgunluğu” aşırı stres yüklü yaşantımızın sonucudur. Uykusuzluk, kilo artışı, depresyon, akne, saç dökülmesi, aşırı karbonhidrat tüketimi, bağışıklık sisteminin zayıflaması adrenal yorgunluğunun göstergeleridir.Adrenal yorgunluğunun uzun süre devam etmesi yani bedende aşırı adrenal hormonları (epinefrin, norepinefrin ve kortizol) birikimi ölümcül sonuçlara yol açabilir.


 
Mar
28

    

Lida ile düzenli sporSağlık ya da yaşam koşullan spora başlamayı zorlaştırabilir. Aslında sporu tümüyle ortadan kaldırmamak gerekir. Ancak bu konuda da yaratıcı olmalısınız. Spor yapmak Lida form diyetlerinde çok önemli bir yere sahiptir.Günlük yaşantınızın içine sporu sığdıramıyorsanız kilo vermek için düzenli olarak Lida kapsül kullanın ve diyet danışmanınız ya da aynı sorunla yüz yüze kalmış bir arkadaşınızla bu sorunu paylaşın. Danışmanlığını yaptığım Lida ile diyet yapan kişiler, çözülemez diye adlandırdıkları sorunlarla geldilerse de, bir şekilde çözüm yolu bulduk. İşte bunlardan bazıları:

Sorun: Sürekli ilgi ve bakım isteyen iki küçük çocuğum var.
Çözümü: Çocuk bakım servisi olan bir spor merkezine gidin. Başka bir anne/babayla bakım işini dönüşümlü üstlenin. Çocuklarınızı da işin içine katarak alıştırma videosu kullanın, bisiklete binin ya da yürüyüş yapın. Çocuklarınız oyun oynarken siz de yanlarında video ya da DVD kullanarak spor yapın.

Sorun: Fiziksel kısıtlamalarım var.
Çözümü: Pek çok kişi yüzebilir ya da su içinde alıştırma yapabilir. Diğerleri fizik terapi ile işe başlayabilirler. Uygun programı seçmek için sağlık danışmanınızla görüşün.

Sorun: Yeterli zamanım yok.
Çözümü: Ajandanızda spor için zaman ayırın. Günlük etkinliklerinizin hangisinden vazgeçerek spor yapmak için zaman ayıracağınızı belirleyin. Daha erken kalkarak güne sporla başlamayı düşünün. Spor yapmayı bir seçenek gibi değil, zorunlu bir etkinlik olarak görün.

Sorun: Diğer insanların beni görebileceği bir yerde spor yapmak istemiyorum.
Çözüm: Evinizde alıştırma videosu ile birlikte ya da size destek olacak, moral verecek bir arkadaşınızla spor yapmayı deneyin. En iyisi daha yararlı bir düşünce oluşturmaya çalışın. Ayrıca milletin ne düşündüğü kimin umurunda? Ben spor salonlarında alıştırma yapan kişilerin kendilerinden başkalarıyla ilgilendiklerini görmedim. Zaten size bakacak olsalar bile bu yalnızca bir anlık olabilir. Daha sonra kendi alıştırmalarının başına dönerler.

Doğal Olarak Yapılan Spor
Günlük yaşantınız içine sporu düşünmeden katabilirsiniz. Bugünden başlayarak aşağıda belirtilenleri yapın:

  • Varmak istediğiniz yere zamanından önce gidin. Toplu taşıma aracıyla gittiyseniz, bir durak önce inin. Kendi aracınızı kullanıyorsanız en uzak yere park edin ve fazladan yürümeye özen gösterin.
  • Asansöre bindiğinizde ineceğiniz kattan bir öncekinde inin ve kalan katı merdivenlerden çıkın. Zaman içinde bunu iki, üç kat önce yapabilirsiniz.
  • İki katlı bir evde oturuyorsanız, üst kata çıkaracağınız eşyaların merdiven başında durmasına izin vermeyin. Her şey için merdiven çıkmaktan kaçınmayın.
  • Alışveriş merkezine gittiğinizde, dükkânlara girmeden önce tam bir tur atın. Beklemeniz gereken (doktor muayenehanesi, havaalanı, kuaför gibi) bir yere gittiğinizde oturmayın. Kaldırımda, koridorda ya da salonda yürüyün.

 
Mar
27

    

Yağ oranı yüksek olanlara Lida form hapıGünümüz dünyasında yiyeceğin bol olduğu ülkelerde Lida form hapının doğal koşullarda uygulanması gerekir. Ama her türlü olumsuz stres, “Kıtlık/yokluk bilincini” ve yağ hormonlarını aktive ettiği için kilo alıyoruz. Bu türlü strese distres deniliyor.Aslana, kaplana yem olmak gibi bir tehlike olmadığı için diyet programı da doğal yollardan aktive olmuyor. Çünkü atalarımız gibi arada bir aslandan, kaplandan kaçarcasına hızlı hareket etmiyoruz. Bedenimiz hâlâ milyonlarca yıl öncesinin programlarıyla donatılmış. Ama çoğumuz zamanımızı bilgisayarın ya da televizyonun karşısında geçiriyoruz.Egzersiz harekettir. Her türlü yoğun hareket egzersizdir. Egzersizin Lida ile kalori yaktığını herkes bilir ama doğru ve yapılmadığı takdirde kalori yakmak sizin daha da acıkmanızı sağlıyorsa ne işe yarar? Kilo kaybetmek açısından bakıldığında egzersiz boyunca yaktığınız kalori, diğer yararlarına göre hiç de önemli değildir. Örneğin; bir saat boyunca yürümek sadece üç yüz kalori yakar. Bu da bir kaşarlı tosta bedeldir. Bir dilim pasta yerseniz bir saatlik yürüyüşünüz aldığınız kaloriyi karşılamaz. Evde yürüyüş bandının üzerinde bir saat geçirdiğimde, eğer sadece kaloriye odaklanmışsam, sarf ettiğim kalori miktarını gördüğümde moralimin bozulması doğaldır.Ama bedenimde olan biten biyokimyasal aktivitenin sonuçlarını yürüyüş bandındaki rakamlar bana gösteremez. Diyet programlı bir bedenle zayıflama programlı bir bedenin egzersizden aldığı yararın sonuçlan aynı değildir. İlkinde egzersiz yapmama karşın kilo veremezken ikincisinde ideal kiloma kavuşurum. Aynı egzersizi yapsa bile kas oranı yüksek bir insanla yağ oranı yüksek bir insanın yaktığı kalori aynı değildir. Kas oranı yüksek kişi iki üç misli kalori yakar.

Beden biyokimyasının nasıl çalıştığını bilmeyen kişi, yürüyüş bandında bir saat terlemektense bir tost az yemeyi tercih eder. Diyette olan kişilerin yaptığı da budur. İşte bu en büyük yanılgı.Egzersiz yaptığınız süre içinde Lida ile yaktığınız kalori, hormonal etkilerinin yanında solda sıfır kalır.Bedeniniz sizin güzel görünmek için incelme arzunuzu anlamıyor. O varlığını sürdürmeye odaklı. İncelirseniz güvenliğinizin arttığına odaklı. Ne kadar ideal kilodaysanız o kadar aslanlardan, kaplanlardan hızla kaçabileceğinize odaklı. Bir kilo fazlalık olmaması bile sizi aslanın akşam yemeği olmaktan kurtarır ve hayatla ölüm arısındaki çizgiyi belirleyebilir.Bir futbol maçında, topun peşinden hızla koştuğunuzda beden onu gol peşinde koşmanız olarak değil, aslandan kaçarak varlığınızı sürdürmeniz olarak algılar. Hormonal açıdan bu böyledir.Bedeniniz bu hızlı koşmanın gol peşinde koşmak olduğunu bilmez. Golün ne olduğunu da bilmez. Sadece durumun acil olduğunu bilir. Aslanlardan kaçarak varlığını sürdürdüğünü bilir.


 
Mar
24

    

Şişmanlığın psikolojik sonuçlarına Lida kapsülİnsanların kendilerini sabote etmelerine otuz yıl boyunca verdiğim eğitimlerden sonra, işittiğim mazeretlerin çeşitliliğinden dolayı artık şaşırmıyorum. Ama genellikle dinlemeyi “unutmuştur”, “vakti olmamıştır”, “çok önemli bir engel çıkmıştır”, “CD ya da CD çalar bozulmuştur” vs. Fazla kilolar kişiye bilinçaltında önemli bir korunma mekanizması olarak hizmet etmektedir.Kilolar diğer insanlarla arasına kendi inisiyatifi ile koyamadığı duygusal sınırı koymaktadır.Her türlü istismar (fiziksel, cinsel, duygusal, zihinsel, ruhsal) sınırlara yapılan bir tecavüzdür. Kilolar bilinçaltında bu sınırı korumaktadır.Konumunuzu, mevkinizi, kişilerle ilişkilerinizi daraltarak sizi kıskaca alan her durum olasılığına karşılık şişmanlık size daha “geniş” alan ve sınır yaratır. Bu sınır, fiziksel, cinsel, duygusal, zihinsel ya da ruhsal olabilir.Uzun boylu bir erkek, dokuz yıl önce iş yaşamında kendisine rakip olan (ve kendisinden daha uzun olan) agresif kişinin altında ezilmemek için kilo alarak “irileştiğini” ve heybetli görünümü sayesinde terfi ettiğini PiKi testleri ile fark edince çok şaşırmıştı ve neden bir türlü kilo veremediğini de anlamıştı. Bu kişi sekiz ay içinde dokuz yıl öncesinin kilosuna döndü.

Hayvanlar âleminde bile bir file ya da balinaya hangi hayvan saldırmaya cüret edebilir?Suçluluk duygusu da kişiyi kendini cezalandırma yöntemi olarak kilo almaya sevk edebilir.Suçluluk duygusu kendini suçladığın bir şey olduğu anlamına gelir. Suç varsa ceza da vardır. Kişi bilinçli olmasa bile şişmanlayarak kendini sevgiden, hoş görünümden, başarıdan mahrum ederek cezalandırır. Suçlu hissettiği için kendisini hayatın güzelliklerine layık görmez. Kendisine kızgındır ve kendisinden hoşlanmamaktadır. Şişmanlık kendisine biçtiği cezadır.Anne babaya karşı yapılan güç mücadelesi de şişmanlık nedeni olabilir.Kendinizi veremediğiniz kilolar yüzünden başarısız hissidiyorsanız geç kalmış değilsiniz.Bundan sonraki diyetlerinize Lida sağlıklı zayıflama hapı ile destek vererek kısa zamanda zayıflayabilirsiniz.Veremediğiniz kilolarınızdan dolayı suçluluk duygusu hissetmeniz normaldir fakat bu duygudan kurtulmak Lida kapsül ile ilk hedefiniz olmalıdır.Başarısızlığın arkasına sığınıp kilo vermekten vazgeçebilirsiniz.Bu uzun diyetler sonunda başarısız olmanızın bir sonucudur.Eğer diyetlenizin sonunda başarısızlıkla karşılaşmamak için mutlaka Lida kullanmanız gerekir.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.