Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
May
27

    

Obezite ve Lida ilişkisiAncak kanser ve obezite, Amerikan sağlığı üstüne büyük gölge düşüren salgınlardan yalnızca ikisi.Eğer sizde  obeziteden yakınıyorsanız Lida desteği almanız uygun olacaktır. Diyabet de eşine rastlanmadık oranlarda artıyor. Günümüzde on üç Amerikalıdan birinde diyabet var ve bu oran yükselmeye devam ediyor. Beslenmenin önemini göz ardı etmeye devam ettikçe, daha milyonlarca Amerikalı farkına varmadan diyabete yakalanıp, körlük, uzuv kesilmesi, kalp damar rahatsızlıkları, böbrek hastalıkları ve erken ölüm gibi sonuçlarından muzdarip olacak. Buna rağmen, besin değeri ölmüş yiyecekler sunan ayaküstü restoranları, şimdi hemen her şehirde demirbaş haline geldi. Her zamankinden daha fazla dışarıda yiyoruz ve hız kalitenin önüne geçti. Televizyon izlemeye, video oyunu oynamaya ve bilgisayar kullanmaya daha çok vakit ayırdıkça, fiziksel olarak da daha az aktif hâle geliyoruz.Hem diyabet hem de obezite sağlıksız olmanın genelde sadece semptomlarıdır.

Diğer hastalıklardan ayrı olarak nadiren var olurlar ve çoğu zaman kalp hastalıkları, kanser ve felç gibi daha ciddi, derin sağlık problemlerinin göstergesidirler. İki tane çok ürkütücü istatistik, on yıldan kısa bir süre içerisinde, otuzlarındaki insanlarda diyabetin % 70 arttığını ve son otuz yılda obez insanların yüzdesinin neredeyse ikiye katlandığını gösteriyor. Amerika’nın gençlerden orta yaşa kadar olan nüfusundaki bu “dikkat çekici” hastalıklardaki inanılmaz hızlı artış, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek bir sağlık hizmetleri felaketinin de habercisidir. Şu anda bile sayısız biçimde zorlanan sağlık sistemi üstünde, dayanılmaz bir yük hâline gelebilir.Sağlık sistemine ve kendinize yardımcı olmak için Lida kullanımı idealdir.

Fakat toplumumuzdaki en yaygın ölüm nedeni obezite, diyabet ya da kanser değil. Kalp hastalıkları. Kalp hastalıkları her üç Amerikalıdan birinin ölümüne yol açacak. Amerikan Kalp Kurumu’nun verilerine göre, 60 milyonun üstündeki Amerikalı şu anda yüksek tansiyon, felç ve kalp hastalıklarını da içeren kalp damar hastalıklarının bir türünden muzdarip. Benim gibi siz de, kalp hastalığından ölmüş birisini şüphesiz tanıyorsunuzdur.Lida ile önlem alınmayan obezite de kalp hastalıklarının başlıca sebeplerindendir.


 
May
18

    
Posted (eRiL) in Genel Zayıflama Bilgileri, Gıda Alternatifleri on Mayıs-18-2011

Kilo almaya etken faktörlerObezite diyetinde önceleri, baklagillerin, fasulyelerin, ekmeklerin ve tahılların tüketimini sınırlayarak ve Lida bitkisel kapsül kullanmaya başlayarak kilo kaybedeceksiniz. Obezlerin kilo almalarındaki başlıca etken, buğday tohumu ve bütün buğdaylı ürünlerde bulunan glütendir. Glüten 0 gruplarının metabolizmasında ketosis durumunun tam anlamıyla bir zıttının oluşmasını sağlar. Sizi canlı ve enerji dolu tutmak yerine, glüten lektinleri, ensülin metabolizmasıru engelleyerek, enerji elde etmek için gerekli olan verimli kalori kullanımına müdahale ederler. Glüten tüketmek, arabanıza yanlış oktanlı yakıtı koymaya benzer; motoru doyurmak yerine onu tekletir. (Obezlerin kilo alması konusunda buğday kadar olmasa da, mısır da aynı etkiyi gösterir.) Diğer diyetlerde başarısız olurken, yanlızca buğday tüketimine son verdiklerinde hızla kilo veren şişman obezler gördüm.Bu tür gıdalardan uzak durmalı ve Lida kullanımına devam etmeliyiz.

Obezlere kilo aldıran başka faktörler de vardır. Bazı fasulyeler, baklagiller, özellikle de mercimekler kaslarımızı daha bazik hale getiren ve fiziksel açıdan güçsüzleştiren, lek-tinler içerirler. Bu lektinler kas dokularında depolanır. Obezler kas dokuları bir miktar asidik olduğunda kendilerini daha dinç hissederler. Bu durumdayken, kalori kullanımı hızlanır. (Kan grupları konusunda sonuçlara varmadan önce, her kan grubunun bazı özgün özellikleri olduğunu hatırlamalıyız; metabolik asidite herkese iyi gelmez).O guruplarında kilo almayı etkileyen bir üçüncü etken de troid düzenidir. Troid hormonları, düşük düzeylerde olmaya eğilimlidir. Bu duruma hipotroidizm denir. Obezlerin genel eğilimi, troid hormonu üretimini denetleyen iyotu üretmeme yönündedir. Hipotroidizm’e ait belirtiler kilo alma, vücutta sıvı birikmesi, kas kaybı ve bitkinliktir.Etkin bir kilo kontrolü için, daha yağsız etlerin tercih edilmesi ve porsiyon miktarlarının azaltılmasına ek olarak, Obezlerin kendilerine yararlı olan gıdalara ağırlık vermeleri,Lida desteği almaları ve engelleyici etkileri giderebilmek için, sakıncalı olanları kullanmamaları gereklidir. İşte size etkili bir rehber;

Kilo Almayı Destekleyen Gıdalar

 • Buğday
 • Glüteni
 • Mısır
 • Kuru fasulye
 • Mercimekler
 • Lahana
 • Brüksel Lahanası
 • Karnabahar
 • Yeşil Hardal

Kilo Vermeyi Destekleyen Gıdalar

 • Kelp (varek)
 • Deniz Ürünleri
 • İyotlu Tuz
 • Kırmızı et
 • Ispanak, brokkoli

 
May
13

    

Kilo vermekte zorlananlara LidaBu programda açlık ve belli yiyecek için aşırı arzu duymanın acil durum olmadığını ve bu duyguya dayanmayı öğreceksiniz. Belki de bu satırları okurken aklınızdan şu düşünce geçiyor olabilir: Bir yiyecek için şiddetli arzu duyduğumda ya da aç olduğumda yemek zorunda olmadığımı biliyorum… Ben yemek istiyorum! Büyük bir olasılıkla açlık grevi yapan kişiler hakkında okumuşsunuzdur. Bu kişilerin günlerce yemek yemediklerini bilirsiniz. Din ya da sağlık nedeniyle oruç tuttuysanız açlık duygusunun artıp azaldığını bilirsiniz.Ancak aç olduğunuzda ya da bir yiyecek için şiddetli arzu duyduğunuzda mantıklı düşünemeyebilirsiniz. Bu isteğinizi gidermek için hemen bir Lida form hapı kullanmanız ya da yemeniz gerektiğini bilirsiniz. Belki de bu düşünce biçimi bize avcı atalarımızdan geçmiştir. Çünkü obezite hastaları yiyecek buldukları zaman tıka basa karınlarını doyururlar ve yiyecek bulamadıkları günler için yiyecek depolarlarmış. Böylece hayatta kalmayı başarabilmişler. Günümüzde yiyecek her yerde var. Ancak beynimiz henüz bu çağdaş gerçeğe ayak uyduramamıştır.Beyninizde oluşan ve sizi ikna etmeye çalışan sese karşı size etkin yanıt vermeyi öğreteceğim. Hemen şu anda yemem gerek! Öğreneceğiniz pek çok teknik sayesinde, dikkatinizi başka yöne kaydıracak, böylece açlık ve yemek için duyduğunuz aşırı istek, inandırma gücünü yitirecek. Kendinize Yalnızca açlık hissediyorum… ya da Bu sadece bir istek… Kulak asmam gerekmiyor… Dikkatimi başka yöne çevirebilirim… Bu duygudan kurtulmak için düşüncesizce yemem gerekmiyor… Bir iki dakika sonra yemediğim için kendimi mutlu hissedeceğim, diyebileceksiniz.Tabi ki Lida kapsül desteği alarak.

Pek çok zayıf insan açlık hisseder ve ara sıra bir yiyecek için şiddetli arzu duyar ancak bu duygularının üzerinde durmaz. Genel olarak pek yiyecek konusunu düşünmezler. Aç oldukları zaman yiyecek bir şey bulacaklarını ya da yemek için uygun durum bulamazlarsa açlığa dayanabileceklerini bilirler. Sıklıkla bir sonraki ara ya da ana öğüne kadar bekleyebilirler.Bu kişiler genellikle Lida kullanan kişilerden oluşurlar.Oysa siz aç olduğunuzda ya da bir yiyeceği şiddetle arzuladığınızda, bu düşüncelerinizi önemsersiniz. Yeniden yeme şansınızın olup olmayacağı konusunda endişelenirsiniz. Hatta belki de yiyecek konusunda sürekli düşüncelere dalarsınız. Açlığınızın ve belli yiyeceği arzulamanızın süresini ve şiddetini abartırsınız. Bu düşüncelerden kurtulmak için hemen yemek istersiniz. Aslında, kilo vermekte zorlanan kişiler açlık ve bir yiyeceği şiddetle arzulamayı acil durum olarak değerlendirirler.


 
May
07

    

Zayıflamanın önündeki engelleri Lida ile kaldırınBugün ilk yanıt kartınızı hazırlayacaksınız. Bu zayıflama hapı Lida düşünce yapınızı değiştirmeye ve kilo vermenize engel olan baltalayıcı düşüncelerinize engel olmaya yarayan çok gerekli bir araçtır. Yanıt Kartlarının üzerine baltalayıcı düşünceleriniz oluştuğunda, karşı koymak için yazdığınız önemli cümleler vardır. Ayrıca bu kartların her gün sizi motive etmek (böylece diyetinizi sıkı sıkıya takip edebilirsiniz), düzgün yeme alışkanlığı edinmek, açlık ve belli yiyeceklere duyduğunuz aşırı istekle başa çıkmak, duygusal tatmin için yemeye engel olmak ve hata yaptığınızda yeniden programa dönmenizi sağlamak gibi bir işlevi de vardır.Bu kartları, kilo verdiğiniz sürece her gün yaşamınızın geri kalan bölümünde de ara sıra okuyacaksınız. Bu kartlar Lida diyet programının önemli bir unsurudur. Büyük olasılıkla hayatınızda hiç böyle bir kart hazırlamadınız ve okumadınız. Açlık ve belli yiyeceklere karşı aşırı isteğinizle başa çıkamamanıza şaşmamak gerekir.

Bugün oluşturduğunuz kart en önemli olanıdır. Çünkü bu kartın üzerine kilo vermek istemenizin nedenlerini sıraladınız. Hemen şimdi kilo vermek istemenizin nedenlerini ve kilo vermenin sağlayacağı yararları düşünmenizi ve bu düşünceler aklınızda oluşmuşken bir karta yazmanızı istiyorum. Sizden bu Yararlılık Yanıt Kartını (ya da nedenleriniz tek bir karta sığmamış olabilir, kartlarını) her gün okumanızı istiyorum.Ne yapmanız gerektiğini bildiğiniz için belki de şöyle düşünüyor olabilirsiniz: Kilo vermeyi istememin nedenlerini niçin bir karta yazayım? Zaten neden kilo vermek istediğimi sürekli hatırlayabilirim.İnanmak güç gelebilir ama etrafınızda ayartıcı bir yiyecek gördüğünüzde bu nedenleri unutmanız olasıdır. Verdiğiniz kararların sendelediği ve baltalayıcı düşüncelere kapıldığınız pek çok zaman olabilir:

 • Diyet yapmaya değer mi?
 • Bu yiyeceğe karşı koymam olanaksız.
 • Bu işi sürdürmek istediğimi sanmıyorum.

Bu tarz düşüncelere kapıldığınızı hatırlıyor musunuz? Böyle durumlarla karşılaştıysanız ne denli ikna edici olduğunu da bilirsiniz. Büyük bir olasılıkla böyle düşüncelere yenik düştüğünüzde ve Lida kullanmadığınızda , diyetinizden sapabilir, kilo vermeniz durabilir ve daha da kötüsü, vermek için o kadar uğraştığınız kiloları geri alabilirsiniz. Böylesi baltalayıcı düşüncelerle güçlü bir şekilde savaşmanız gerekir. Yoksa, işler zorlaştığında daha önce başınıza gelmiş olanı yeniden yaşarsınız ve bildiğiniz eski yola saparsınız.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.