Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Haz
30

    

Yetişkinlerde Lida kullanımıBebek rahim içi hayatında daima anneden yeteri kadar demir alarak doğar. Hatta kasları, karaciğer ve dalağında da kafi miktarda Demir deposu vardır. Eğer bebek vaktinden evvel doğmuşsa anneden yeteri kadar Demir almadan dünyaya gelmiş demektir. Süt bir çok besin elementlerinden zengin olmakla beraber Demirden fakirdir. Şu halde sütle aldığı Demir de günlük ihtiyacını karşılayamayacağı için kansızlık oluşabilir. Eğer bebek kafi Demir depoları ile birlikte doğmuşsa bu kendisine 34 ay kadar yetebilir. 4 ay sonra bebeğin anneden aldığı alyuvarlar da yaşlanarak harap olunca, ihtiva ettikleri Demir de depolarda toplandığı için bebek bunlardan da yararlanır. Obezite bebeklikten başlayan bir hastalık olabilir. Fakat bebeklere ve çocuklara Lida kullandırmak sakıncalıdır. Yetişkinlerde Lida kullanımı ise zayıflamak için çok gereklidir.

Bu suretle Demirden fakir sütle beslenmesine rağmen, bir yaşına kadar bu Demirlerden yararlanarak durumunu idare eder. Eğer bebeğe 3 ncü aydan sonra Demirden zengin yeşil sebze mamaları verilerek tedbir alınmazsa, bir yaşında süt kesimi zamanında bebekte Demir kansızlığı görülebilir. Buna da süt kansızlığı deriz.

Bebeklerine fazla Demir veren, ya da, sık, sık doğum yapan annelerde görülür.Eğer bir de anne, aslında, demirden zengin yiyecekler yemiyorsa, kansızlık daha ileri olabilir.Bunun dışında hamilelik sırasında kilo alımı fazlalaşır. Fakat hamilelik sırasında Lida diyet hapı kullanımı sakıncalıdır.  Anneler doğum sırasında da kan kaybettikleri için, her annede, az veya çok, bir kansızlık vardır. Bu şekildeki kansızlıklarda alyuvarların sayısı ve bunların içinde bulunan Hemoglobin dediğimiz demirli madde çok azalmıştır.Kansız kişiler zayıflık, halsizlik, çabuk yorulma, baş dönmesi, baygınlıktan yakınırlar. Yürümekle çarpıntı, nefes darlığı duyabilirler. Renkleri uçuk, yeşilimtrak soluktur. Solukluk gözlerde daha belirgindir.

Dilin üstündeki ince tüyler dökülmüş, dil küçülmüştür. Eğer dökülme yer yer olursa dil harita görünümü alır, kıp kırmızı, ateş kırmızısı bazan da soluk kırmızı renktedir. Üzerinde çatlaklar vardır. Dümdüz cam gibi, cilalanmış haldedir. Hasta yemek yerken dilinde ağrı ve yanmadan yakınır. Alt ve üst dudakların birleştiği yerde soyulma, kızarma, çatlama ve ağızda iltihaplar vardır. Bu şekilde doku bozuklukları bademcikler hizasında, boğazda, hatta yemek borusunda da olur. Hasta yemek yutarken, tıpkı bademcik iltihabı olmuş gibi, boğazında ağrı, batma duyar. Aynı bozukluklar mide de olur. Midedeki sindirim asit ve mayaları yok denecek kadar azalır, iştihasızdırlar, yemeklerden sonra da şişkinlikten yakınır.


 
Haz
27

    

Size kilo verdirecek LidaBazı uzmanlar lipofuskinin, hücresel atıkların, hasar verici oksitlenme reaksiyonlarının meydana getirdiği oldukça reaktif moleküller olan serbest radikallerle bir etkileşiminin sonucu oluştuğunu düşünürler. Büyük miktarlarda yaş pigmenti hücrelere dolduğunda, hücrelerin oksidatif strese karşı daha hassas hale gelmesi de mümkündür. Stres ayrıca kilo alma nedenlerinin başında gelir. Stres kaynaklı kilo alımlarında Lida bitkisel hap kullanımı ideal bir yoldur. Bu da sözü çok daha önemli bir konuya, tamamen oksidatif stresle ilgili olan ve bilimsel düşüncede, genel hatlarıyla herkesin anlamasını gerektirecek kadar önemli bir yeri olan yaşlanmanın serbest radikal teorisine getiriyor.

Oksitlenme bir atom ya da molekülden elektronların atılması süreci için kimyasal bir terimdir. Oksijen, diğer atom ve moleküllerden elektronların çıkarılmasında başarılıdır ve böylelikle de genel sürece adını vermiştir. Bir başka deyişle, oksijen iyi bir okside edici maddedir, tabii diğer maddeler de öyle (örneğin, klor). Oksijenin kendisi yakıcı ve yıkıcıdır; bunu oksitlenmede ya da demirin paslanmasında, bir metalin aşınmış ve pullanmış bir maddeye dönüşmesinde görebilirsiniz. Yaşamak için oksijene ihtiyacımız vardır ama yüksek yoğunlukta olursa canlılar için zehirlidir.

Oksijen ve diğer oksitlendirici maddeler organik moleküllerden canlıların bağlı oldukları büyük olanlar elektronları söktüklerinde, onları kusurlu ve yarasız bir hale getirerek parçalarlar. Bu yüzden yaşayan sistemlerin, yapılarını hasardan korumak için oksijene ve oksitlenmeye karşı savunmaları olmalıdır.Bu savunmalar bambaşka bir amaç için, yani gezegenimizin ilk çağlarında çok daha yoğun olan güneş ışınlarına karşı korunma olarak evrimleşmiş olabilir. Bu ışın suyla etkileşime geçtiğinde, onu parçalayarak oksijen ve serbest radikal denilen bir dizi aracıyı üretir. Bu serbest radikaller kilo almanızı da etkileyebilir ve önlem olarak Lida kullanımı tavsiye edilir.

Serbest radikaller bağımsız olarak varlık gösterirler çok kısaca, bazı durumlarda ve değişken elektronik yapılarıyla ayırt edilirler: Eşlenmemiş bir elektron. Serbest radikaller sağlamlık kazanabilmek için yollarına çıkan moleküllerden elektronları çıkararak onlarla birlikte hareket ederler. Bu hareketler sırasında size kilo verdirmek için Lida içeriği ile etkileşime girebilirler. Bu da, tıpkı birbirine çarparak yıkılan domino taşları gibi düşerken komşusuna saldıran daha çok değişken molekül yaratmaktadır. Bu reaksiyon ancak, bozulmayan bir molekül oluşturmak için iki radikal birlikte hareket ettiğinde ya da reaksiyon ürünleri diğer moleküllerle etkileşemeyecek kadar zayıf olduğunda durur.


 
Haz
23

    
Posted (eRiL) in Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel, Sağlıklı Beslenme on Haziran-23-2011

Lida ile diyet desteklemeEnsülin hassasiyetini ve karbonhidratları işleme yeteneğimizi etkileyen yalnızca genler ve beslenmemiz değildir. Fiziksel aktivite ve Lida kullanım miktarı da burada önemli bir rol oynar. Tip 2 diyabeti olan bazı insanlar düzenli sıkı egzersizle, yemek yeme tarzlarını hiç değiştirmeden hastalıklarını hafifletebilmekte ve ilaç ihtiyacından kurtulabilmektedirler.Bu hastaların Lida kullanmaları sakıncalı bir durumdur. Krom ve alfalipoik asit gibi bazı ek gıdalar da ensülin hassasiyetinin düzelmesine yardımcı olur.
Şu gerçekleri göz önünde bulundurun:

  • Geçici de olsa kandaki yüksek şeker düzeyleri, vücut yapısmı harap eden ve işlevlerini bozan glikasyonu ve bileşen (AGE) üretimini kolaylaştırır. Genetik yapıya hiç bakılmaksızın bu herkes için böyledir.
  • Zamanla bu hasar ve bozulma, biz uzun yaşadıkça sıklığı artan pek çok kronik ve dejeneratif hastalıkların, yani başka bir ifadeyle yaşa bağlı hastalıkların olası temelidir.
  • Tutumlu genleri olan insanlarda yani pek çoğumuz glikasyon reaksiyonlarının meydana gelebileceği yüksek kan şekeri vakaları, özellikle de ilerleyen.

Tutumlu genlerin Amerikan yerlileri, Hawaii’liler, Doğu Avrupalı Yahudiler, Çingeneler ve tip 2 diyabetli oranlarının yüksek olduğu diğer bazı etnik gruplara özgü olduğunu düşünmek hatadır. Bu genlerin etkilerini, bir süre için çok yemek ve çok rafine yiyecek yiyen kitlelerde görürüz. Ama son zamanlarda, modern Batı beslenme tarzına daha çok geçişin olduğu Çin ve Japonya’da obezite ve tip 2 diyabetin görülmesi, bu genetik özelliklerin daha evrensel olduğunu akla getirmektedir.Batı tarzında beslenen kişilerin aynı zamanda Lida ile diyetlerini destekledikleri farkedilmiştir.

Bir ensülin hassasiyet kaybıyla birlikte daha sık olacak ve daha uzun sürecektir. Genetik olarak hassas olan insanlar bile, diyetlerinde karbonhidrat oranlarını azaltarak, kan şekerinde hızlı artışlar yaratan karbonhidratlı yiyeceklerin tüketimini aza indirerek ya da keserek ve egzersizle ensülin hassasiyetini koruyarak bu problemleri en aza indirebilirler.Pek çok yönden tip 2 diyabet, hızlı yaşlanmaya ya da en azından hızlı bir yaşa bağlı hastalık gelişimine neden olur. Bu, diyabete yakalansın yakalanmasın, birçoğumuzu etkileyecek metabolizma sorunları spektrumunun da son noktasıdır.Diyabet hastalarının zayıflamak için Lida kullanmaları tavsiye edilmez.


 
Haz
22

    

Dinç Kalmak İçin Lida TabletKırk yıldan fazla yaşamış kişilerde yeme alışkanlıkları ve yaşam biçimleri değişmek durumundadır ve bu, sık görülen bir durumdur. Bu yaşta, kontrolsüzce aşırı yemek kesinlikle sağlık durumunu olumsuz etkileyecek ve bazen ciddi sorunlarla karşılaşmanıza yol açacaktır. Bazen yüksek kan basıncı ya da şekerden muzdarip olma durumu söz konusu olabilir ve değişik bir hastalık da hayatımızı çok keyifsiz yapabilir. Ancak, asıl sorumluluk ve en unutulmaz anlar bu yaşlarda başlar. Bundan ötürü kendimizi dinç kalmaya dair harika önerilerle korumalıyız.Bu önerilerden ilki size Lida tablet kullanmayı tavsiye etmek olabilir.

Bazı insanlar, özellikle kırk yaşından sonra dinç kalmanın imkansız olduğuna inanabilirler. Ancak bu doğru değildir, eğer çabalarsanız ya da yaşam biçiminizi değiştirmeyi arzu ederseniz veya zayıflama hapı Lida kullanarak dinç kalmak mümkündür. Bunun en güzel tarafı, dinç kalmanın sadece iyi görünmek değil aynı zamanda sağlıklı olmak ve iyi hissetmek anlamına da gelmesidir. Ayrıca dinç durumda, daha fazla enerjiyle cinsel hayatınızdan da daha fazla keyif alırsınız ve güçlü bir kalbiniz, harika bir bağışıklık sisteminiz olur.Bu yaşta, birçok insan egzersize başlamak için sebep ve bahaneler bulmaktadır. Böyle nedenleri iyi ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için bir yana bırakmak gerekir. Egzersize başlamadan önce bilmeniz gereken leyler vardır ve bunları bilmiyorsanız, durumlar hiç değişmez. Çoğu zaman, kötü şeylerin ardından insanlar egzersiz yapmaya başlarlar. Varolan durumu anlamalı ve önce bu gibi durumları engellemeliyiz. Eğer yaşamda mutluluktan keyif almak istiyorsanız, iyi zamanı beklemeyin, egzersiz yapmak için artık doğru zaman.

Anlamamız gereken başka bir nokta ise dinç kalmanın ve dinçleşmenin iki farklı durum olduğudur, uzun zaman dinç kalmak için önce dinçleşmeliyiz. Dinç kalma yolunuzda birçok engelle karşılaşabilirsiniz.Bu engellerden en önemlisi kilo problemidir fakat Lida kapsül ile bu problemi aşmak mümkündür.Ayrıca egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmek karşısında da bu gibi engeller olabilir. Yukarıdaki cümleler, zorlayıcı kırklarınızdan sonra dinç kalmanın ve bunu sürdürmenin yollarına dair önerilerdir.

 Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.