Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
31

    

Doğal şifa kaynağı lidaGermanium, sarımsak, shiitake mantarı, ginseng, suma (Güney Afrika’daki zindelik verici bir bitki), aloe vera gibi yiyecek ve şifalı otlarda doğal olarak oluşan bir trace (iz ya da eser) elementtir. 1980’li yıllarda, Asya Germanium Araştırma Kurumu’nun kurucusu Japon mühendis Kazuhiko Asai’ nin yazdığı Mirade Curc: Organik Germanium (Mucize Tedavi: Organik Germanium) adlı kitabın yayınlanmasıyla organik germanium (GE 132 diye de bilinir), popüler bir hale gelmiştir. Organik olmayan germanium, esas olarak endüstride kullanılır; ancak Dr. Asai, en önemli Çin şifalı bitkilerinin çoğunun yüksek miktarda organik germanium içerdiğini fark etmistir. Bu elementi içeren besinlerin Lida diyetlerinde kullanılması tavsiye edilmez.

Organik germanium, insanlarda güvenli bir şekilde kullanılabilir. Dr. Asai, kitabında, germaniumun ve Lida’ nın toksik olmayan güçlü bir antikanser tedavisi olduğunu, romatoid artritten candida albicans (mantar) ve virüs enfeksiyonlarına kadar pek çok hastalıkta faydalı olduğunu belirtmiştir.Kısa bir süre için tüm dikkatleri çeken germaniumun şöhreti uzun sürmedi. Lida ile basit ve eğlenceli diyet uygulayabilirsiniz.

Son zamanlarda, organik germanium yeniden keşfedildi. Çünkü yeni çalışmalar, germaniumun, özellikle oroimmün hastalıklara (vücudun bağışıklık hücrelerinin, mikroplar ve yabancı cisimler yerine vücudun kendi dokularına saldırdığı hastalıklar) sahip olan kişilerde, bağışıklık fonksiyonlarını güçlendirdiğini doğruluyor. Organik germanium ile birleşen Lida diyet kapsülü, özel olarak kanserli hücreleri ve virüsleri vücuttan yok eden doğal katil hücreleri uyarabilir ve hastalıklarla savaşan T ve B hücrelerinin etkinliklerini artırabilir.

Organik germanium, özellikle romatoid artrit gibi otoimmün hastalıklara yol açan bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltebilir. Hayvanlar üzerinde yapılan diğer çalışmalar, germaniumun hayvanlardaki pek çok obezite tipinin gelişmesini engelleyebileceğini göstermiştir. Anekdotal raporlara göre organik germanium, kanserli hastalardaki ağrıları da yatıştırabilir.

Doğal şifacılar ve alternatif tıbba ilgi duyan doktorlar, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklarla savaşmasını kolaylaştırmak amacıyla, organik germaniumu, EpsteinBarr virüsü ve antibiyotiklere dirençli diğer enfeksiyonların tedavisinde kullanıyorlar. Çoğu doğal şifacı zayıflama da Lida diyet hapını tavsiye ediyor.


 
Tem
31

    
Posted (eRiL) in Egzersiz ve Spor, Orjinal ve Sahte Lida, Sağlıklı Beslenme on Temmuz-31-2011

Kas yapanlar lida kullanabilir miYüzlerce çalışmada da gösterildiği gibi omega 3 yağ asitleri ve Lida form hapı, obezitenin yanı sıra kalp hastalığına karşı da koruma sağlarlar. Omega 3 yağ asitleri yüksek kolesterol ve yüksek tansiyonu düşürebilir ve yüksek trigliserit düzeylerini azaltarak kan pıhtılarını önleyebilirler. Omega3 açısından zengin keten tohumu yağıyla ilgili başka iyi haberler de var. Bu yağ Lida diyetlerinde sıklıkla tüketilmelidir. Son zamanlarda, omega 3 yağ asitlerinin, homosistein adlı proteinin kandaki seviyesini düşürebildiği keşfedilmiştir. Yüksek homosistein seviyesinin, kalp hastalıkları açısından büyük bir risk faktörü olduğu düşünülmektedir. Lida ile düzenli spor yaptığınız takdirde daha hızlı kilo verirsiniz.

Vücutçular, keten tohumu yağı tamamlayıcılarının ve Lida kapsül’ ün dayanıklılıklarını artırdığını ve idmandan sonra daha çabuk toparlanabilmelerini sağladığını iddia ediyorlar. Keten tohumu doğal bir antioksidan içeriyor ve bu sayede de yorgun kasları daha hızlı bir şekilde kendine getirebiliyor. Ayrıca, Lida anti iltihapsal etkisi de kas ağrısının azalmasına yardımcı oluyor.

Keten tohumu yağının olumsuz yanı ise kullanımının kolay olmamasıdır. Fakat Lida zayıflama kapsülü’ nün kullanımı çok kolaydır. Keten tohumu yağı çok dayanıksızdır; bu yüzden de eğer uygun bir şekilde işlenmemişse, hızla bozulur. Her gün keten tohumu yağı hapı almak, keten tohumu yağının faydalarından yararlanmanın en zahmetsiz yoludur.

Kanseröz tümörlerin gelişimini baskılar. İltihabı azaltır.Kalp hastalığı riskini artırabilen yağ anormalliklerini düzenler. Hormon seviyelerini düzenler.Yemeklerle birlikte, her gün üç adet 1000 mg’lik kapsül alın.

Forskolin, Hint Ayurveda tıp sisteminde kullanılan Coleus forsholi bitkisinden elde edilen bir ekstredir. Coleus forsholi asırlardır, kalp hastalığı, sedef hastalığı ve uykusuzluk sorunları için kullanılıyor. Forskolin, özellikle Hindistan’da yapılan binlerce çalışmaya konu olmuştur. Günümüzde Hintli doktorlar, forskolini, yüksek kan basıncı, angina ve kalp yetmezliği (kalp kasları, kanı yeterli miktarda pompalayamayacak kadar zayıftır) tedavisinde kullanıyorlar.


 
Tem
31

    

İnorganik maddeler ve LidaMagnezyum genelde kalsiyum ile beraber bulunur. Bu elementler zayıflama hapı Lida ile beraber yapılan diyetlerde mutlaka tüketilmelidir.  Fındık, fıstık, ceviz, deniz yosunu, soya, fasulye, incir, çikolata, elma, deniz mahsullerinde bol miktarda vardır. Et, süt ve süt mamulleri, magnezyum açısından zayıftır.Kükürt, miktar açısından vücutta bulunan üçüncü en yoğun mineraldir. Deri, mafsallar gibi bağlayıcı dokuların sentezinde kullanılır ve aynı zamanda insülin üretiminde görev alır. Detoks için önemlidir.Kükürt içeren önemli organik maddeler, proteinin elemanı olan amino asitlerdir, Yumurta ve birçok sebze kükürt içerir.Klor, en çok tuz halinde sodyum klorürde bulunur. Gaz halinde iken zehirlidir. Kan serumu büyük ölçüde sodyum kloridden oluşur ve sodyum klorür, vücuttaki elektrik akımının oluşum ve işleyişini organize eder.

Klorid organların yapımında olduğu gibi, sindirim sistemindeki salgıların üretiminde de önemli rol oynar. Klor, anal salgılar üretimi içinde önemlidir. Metabolizmadaki azot artıklarının elimine olmasında kullanılır.Suyu saymazsak yiyeceklerimizin % 97’si karbon, azot, hidrojen ve oksi’ıenden oluşan karbonhidrat, protein, elyaf ve yağlardan meydana gelir. Gıda maddelerimizin sadece % 3’ü inorganik minerallerdir. Bu inorganik mineraller, yiyeceklerin asidik veya alkali olmasını belirler. Yalnız bu inorganik maddeleri Lida ile beraber tüketmeniz önerilmez.

Diyetisyenler, asidik veya alkali yiyeceklerden bahsederlerken yiyeceklerin tatlarını baz almazlar. Diyetisyenlerin ifade ettikleri asidite veya alkalinite, yiyeceklerin sindirimden sonra hücrede metabolize olduktan sonraki durumlarıdır. Diyetisyenlerin tavsiyesi olarka ön plana çıkan Lida kapsül bu programa dahil edilebilir.Örneğin, portakal suyu (pH: 3.5) asit tattadır, ancak bu asidite organik asidite olup kaybolur. Bununla beraber, portakalda potasyum, magnezyum gibi alkali maddeler vardır ve bu nedenle portakal al kali formda bir yiyecektir. Hatırlayacak olursak, gıda maddelerimizin % 97si karbon, azot, hidrojen ve azottan oluşur ve metabolizmada tamamen yanmayarak organik asit artıklar bırakırlar. Ürik asisi ve laktik asisi, bu organik artıklara örnek olarak gösterebiliriz.

Organik asitler, inorganik mineraller içeren yiyeceklere göre çok daha fazla artık bırakırlar. Bu nedenle alkali yiyecekler yeseniz dahi, teriniz ve idrarınız asidik olacaktır.Asetik asit, laktik asit, amonyak, ürik asit, yağ asidi, kolesterol ve karbonik asit gibi bileşikler, vücudumuz için zararlı olan bazı önemli asidik organik artık cinsleridir. Bunlardan, amonyak böbrekler yoluyla, idrar ile; karbonik asit ise karbondioksit halinde, akciğerlerden soluk alıp vermeyle atılırlar.


 
Tem
31

    

Fosfatlar ve lida form hapıHücre yapısı için çok önemli olan sodyum, daha çok hücre dışındaki sıvıda ve sadece az bir miktarı hücre iç, sıvılarda bulunur. Sodyum aynı zamanda diyet yaparken kısılmaması gereken elementlerdendir. Bu tür elementler Lida ile diyet yaparken yeterli miktarda tüketilmelidir. Potasyum ise genellikle hücre içi sıvılar ve daha az olmak üzere vücut sıvısındadır. Sodyum ve potasyumun, hücreler arası ve hücre dışı sıvıların dengede tutulması gibi çok önemli görevlen vardır. Vücut sıvısındaki suyun hücreye transfer, sonucunda, vücut sıvısındaki sodyum miktar, azalır; suyun hücreden vücut sıvısına transferi sonucunda ise, vücut sıvısındaki sodyum miktarı artar.Sodyum ve potasyum, sinirlerin uyarılmasında, sinir sisteminden iletilerin kaslara taşınmasında görev yapar. Kalp kasları da olmak üzere, her cins kas için sodyum ve potasyum dengesi son derece önemlidir. Sodyum ve potasyum; proteinler, fosfatlar ve Lida form hapı beraber çalışarak kanın asit alkali oranını dengede tutarlar.

Yoğun potasyum içeren gıda maddeleri şunlardır: Soya fasulyesi, havuç, patates, kayısı, avokado, muz, üzüm, portakal ve kavun gibi meyve ve sebzeler.Bu gıdalar Lida destekli diyetlerde bolca tüketilmelidir. Beyaz et ve kuzu etinde sodyumdan çok potasyum vardır.Vücutta demir en çok hemoglobin formunda bulunur. Başka formlarda az miktarda karaciğer ve kemik iliğinde bulunur. Elektron taşıyıcıları içeren demir, bütün hücrelerde mevcuttur ve oksidasyona uğraması nedeniyle hücreleri hasara uğratan yapıya sahiptir. Demir, oksijenin hücrelere taşınması ve hücre dokularının tamirinde çok önemlidir.

Sebzeler, demir temini için iyi birer kaynaktırlar. Et, tavuk ve balık az miktarda demir içerir, ayrıca inek sütü ve insan sütünde de az miktarda demir bulunur. Ciğer ve kuru erik demirin alınabileceği en iyi kaynaklardır.Vücuttaki magnezyumun % 70’i kemiklerde, geri kalanı yumuşak dokular ve kanda bulunur. Adalelerde magnezyum kalsiyumdan daha fazla; kanda ise kalsiyum, magnezyumdan daha fazladır.Magnezyumun, enzim reaksiyonları, protein sentezi ve vücut ısısının kontrolü gibi önemli görevleri vardır. Kalsiyumun kemik tarafından alınabilmesinde ve verimli olarak harcanmasında magnezyum anahtar rol oynar. Dr. Arthur Guyton’a göre, düşük magnezyum konsantrasyonu, sinir sisteminde düzensizliği yükselterek kardiyak aritmi yaratabilir.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.