Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eyl
30

    

Obezite oluşumuna karşı lidaEndüstriyel toksinler, reçeteli ilaçlar, tütün, alkol ve et ve süt ürünlerindeki PCB ve diyoksinler gibi kimyasal kalıntılar bu gruba dahildir. Bu grupdaki toksinler lida diyetlerinde tüketilmemelidir. Özellikle, yüksek ısıda pişirilen veya karartılan (mangalda) gıdalar, gen mutasyonlarına ve kansere yol açma becerisine sahip kimyasallar içerirler. Bu kimyasalları içeren gıdaları lida ile kullanmayınız.

Bir hücre toksinlere veya radyasyona maruz kaldığında, hücre ölebilir veya genler hasar görebilir. Genlerde meydana gelen hasar lida form hapı ile giderilebilir. Obezite oluşumu ve obezite tedavisinde zayıflama hapı lida kullanımı size birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Mutasyona uğramış bir gen, genelde yetersizliğe, toksikliğe ve hastalığa etkide bulunarak bir hücrenin işlevini sonsuza dek değiştirebilir. Dahası, mutasyona uğramış genlerle değiştirilmiş hücreler çoğalabilir ve mutasyonun daha çok hücreye yayılmasına neden olabilirler.

Bu çoğalmanın etkileri küçük de olabilir, yıkıcı da; çoğalma, bir obezitenin oluşumu için klasik bir yoldur. Obezitenin oluşumu sırasında lida kapsül kullanmak uygun bir tedavi yöntemidir. Dahası, genetik mutasyon üremeyi sağlayan bir hücrede meydana geldiğinde, bunları doğmamış bir bebeğe aktarma olasılığı yüzde 50’dir. Bozulmuş veya hasar görmüş hücreler ve genler, prematüre yaşlanmaya ve kanser, yorgunluk, direnç kaybı, enfeksiyonlar, psikolojik stres, hatta sosyal uyumsuzluk gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açar.

Genler, yaşlanmaya veya hastalığa sebep olmazlar. Biz oluruz. Hücrelerimizi, genlerin mutasyona uğramalarına sebep olan toksinlere ve radyasyona maruz bırakırız. Yirmi birinci yüzyılda yaşam genlerimize zarar vermekte, daha önce hiç görülmemiş yollarla ve endişe verici bir hızda mutasyonlar meydana getirmektedir. Bilim adamı Richard Lewontin 1982 yılında yayımlanan kitabı, Human Diversity’de (insan Değişimi) şöyle diyor: “Teknolojinin iyonlaştırıcı radyasyon ve sentetik kimya alanlarındaki girişimlerinden ötürü, çağımızın insanlarının ve tükettiğimiz gıda zincirinin, biyolojinin alışkın olduğundan çok daha yüksek seviyede bir mutasyona uğradığı düşünülmektedir.”


 
Eyl
29

    
Posted (eRiL) in Egzersiz ve Spor, Lida Diyetleri, Orjinal ve Sahte Lida on Eylül-29-2011

Lida zayıflama kapsülleri sayesinde kısa sürede forma gireceksiniz. Şişmanların çevreyle alakası olmadığı ve sürekli kendilerini ezik görmeleri durumu ve hayatları boyunca kilo verememelerinin nedeni dengesiz beslenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Forma girmek sandığınız gibi bir durum olmayıp daha düzgün şekilde kilo vermek için kesinlikle lida kapsüllerini denemelisiniz.

Yıllardır kendini sürekli diyet ile cezalandırıp, sonunda da kilo veremeyen bir çok kilolu insan var, fakat artık kendinize acı vermeden zayıflamak sadece lida hapları ile mümkün olup sağlığınızı etkilemeden zayıflamak doğru bir yol olacaktır. En zayıf halkaya ne olacak?

Peki, ya sıkça duyduğumuz hastalığa genetik yatkınlık doğru mu? “ailede var olan” sağlık sorunları? Bir hastalığa olan genetik yatkınlığı, zincirdeki zayıf bir halka olarak düşünün; potansiyel olarak kırılma riski bulunan, ancak sadece aşırı baskıya maruz kaldığı takdirde kırılacak bir halka. Doğru ortamda, zayıf halka işlevini başarıyla yerine getirecektir.

Zincir kırıtırsa (hastalık oluşursa), problemin tek tetikleyicisinin zayıf halka (“kötü” gen) olduğunu söylemek doğru olmaz. Aşırı biyolojik stres tetikleyicidir ve biz bunu kontrol edebiliriz. Hücrelerin fonksiyonunu güçlendirerek, genetik yatkınlıklar, “ailede var olan” sorunlar ne olursa olsun, gerçek sorunlara dönüşmek yerine, potansiyel sorunlar olarak kalabilirler. Bu günlerde sağlık adına kullanılan zayıflama haplarının tek adı lida tablet ve bu zayıflama hapı dışında diğer kapsüllerinin lida hapı kadar etkili olmadığını görmüş bulunuyoruz.

Ne yazık ki, genelde insanlar genetik yatkınlıklarına teslim olur, kendilerini, kendi eylemlerinin sorumluluğunu almaktan kurtarırlar (en azından zihinsel olarak) gen ve bakterilerin, sağlığımızı belirleyen başlıca faktörler olduğu düşüncesi modası geçmiş ve kaderci bir yaklaşımdır.

Genler ve bakteriler, göz önünde bulundurulması gereken faktörlerdir, ancak hastalığın sebebi olamazlar. Şimdi gelin, genlerin ne olduğuna, nasıl işlediklerine ve hangi genlere sahip olursak olalım, sağlığımızın potansiyelini tekrar elimize almak için neler yapabileceğimize göz atalım. Doğa ve bakım genler yaşamın tasarıları ya da planlarıdır; onlar, vücudumuza tek bir hücreden bir insana nasıl dönüşeceğini söyleyen talimatlardır.


 
Eyl
28

    
Posted (eRiL) in Lida Diyetleri, Lida Yorumlar, Lidagel on Eylül-28-2011

Lida hapının öncelikle yan etkisi var mı? bundan bahsedelim, hiç bir yan etkisi bulunmadığını belirtelim. Ancak bazı rahatsızlıkları bulunan kişilere zarar verebilir. Mesela kalp hastalarına, tansiyon, astım gibi rahatsızklıkları bulunan kişilerin lida kapsülü kullanmalarını tavsiye etmiyoruz.

Ayrıca lida hapı diğer ürünler gibi kilonuzu tekrar aldırmaz. Kalıcı kilo verme işlemini başarı ile gerçekleştirmektedir. 2001 yılının ocak ayında audiology’de yayınlanan bir araştırma, rock konserlerinden diskolara ve marangozluğa kadar, gürültülü aktivitelere dahil olan insanların, katılım gösterdikleri her beş yıllık periyot için giderek artan işitme kaybı riskine maruz kaldıklarını saptanmıştır.

Zamanınızı gürültülü olmayan yerlerde geçirmeye özen gösterin veya kulak tıkaçları kullanmayı deneyin. Günümüzde işitme kaybı bir salgına dönüşmüştür. İşitme cihazlarının kullanımı giderek artmaktadır ve bunun tek sebebi, insanların yaşlanıyor olmaları değildir.

Gürültü başka sorunlara da yol açabilir. Beslenme de kilo vermede etkilidir. Doğru beslenerek ve lida hapını kullanarak zayıflayabilirsiniz. Kapı çaldığında, bir arabanın alarmı ötmeye başladığında ya da müziğin sesi aniden açıldığında, yerinizden “zıpladığınız” oluyor mu? Gürültü pek çok şekilde stresli olabilir, fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açabilir.

2001 yılının mart ayında, Journal of the acoustical Society of america’da yer alan bir araştırmaya göre, karayolu, tren yolu ve hava trafiğinden dolayı kronik olarak gürültüye maruz kalan çocuklarda kan basıncının ve stres kimyasalları miktarının yükseldiği görülmüştür. Şunu da unutmamakta yarar olacağını düşünüyoruz zayıflama çabası beyni de etkiliyebilir! bunun için çok fazla aç kalmaya çalışmayalım.

2001 yılının şubat ayında, psychological medicine’da yer alan benzer bir araştırma, kronik uçak gürültüsüne maruz kalan çocukların okuduklarını algılamada güçlük çektiklerini saptadı. Gürültü aynı zamanda besin yetersizliğine sebep olur; 2001’in Şubat ayında Occupational Medicine’da yer alan bir araştırma, sürekli yüksek sese maruz kalan fabrika çalışanlarının idrar yoluyla kalsiyum ve magnezyum kaybettiklerini saptanmıştır.


 
Eyl
27

    

Lida kullanımı sırasında psikolojinin önemiSağlıksız psikolojik programlama, kronik yorgunluk sendromundan muzdarip olan Ruth’un sağlık gayretlerini de boşa çıkardı. Diyet ve besin takviyeleri konusundaki önerilerimi uygulamış olmasına rağmen, sadece kısıtlı bir ilerleme kaydedebildi ve ben Ruth’un zor bir vaka olacağını fark ettim. Psikolojik yolda, ciddi bir desteğe ihtiyacı olacağı açıktı. Bu aşamada kendisinin lida kapsül kullanması gerekiyordu. Lida kapsül ile yapılacak düzenli bir program ile kilo problemlerinden kurtulması mümkündü. Çümkü lida zayıflama programları sırasında zayıflama çabası beyni de etkileyebilir ve istenmeyen durumlara yol açabilir.

Ruth’un çocukluğunda, babasının ona yalnızca hasta olduğu zaman ilgi gösterdiğini öğrendim. O zamanlar babası ona oyuncaklar alır, yatağının kenarına oturur ve ona masallar okurdu. Diğer zamanlarda ise Ruth’u görmezden gelir ya da yüzeysel bir ilişki kurardı.

Bilinçaltında Ruth, “İlgi istiyorsam, hasta olmalıyım,” dersini öğrendi. Hiç şüphesiz bunu bilinçli yapmamıştı, ama bu davranış bu şekilde programlandı. Yıllar sonra, evliliği yıkılmak üzereyken ve kocası bir başkasıyla ilgilenmeye başladığında, Ruth’un programlanmış tepkisi hastalanmak oldu bu kez kocasının ilgisini ve sevgisini çekmek için. Elbette, uzun vadede böyle bir davranış kalıbı başarısız olur; Sonuçta kocası Ruth’u hasta ve tek başına bırakıp ondan boşandı. Psikolojik rahatlığın lida zayıflama hapı ile yapılan diyetlerde önemi daha da artmaktadır. Lida kapsül sizi hızlı bir şekilde zayıflatırken sizde psikolojik olarak rahat olmalısınız.

Lisa ve Ruth için, hasta olmanın belirli “ödülleri” iyileşme veya sağlıklı olma arzusundan ağır bastı. Bu yaşam şekli oldukça yaygındır; insanların genelde hastalanmak veya hasta kalmak için psikolojik sebepleri vardır bilinçli olmasa da. İnsanlar genelde umutluluk yerine umutsuzluğu öğrenirler.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.