Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eki
31

    

Hedef kiloya lidayla atılan adımlarKahvaltıda peynirin yanında birkaç kızarmış yumurta; öğle yemeğinde bir sosisli; akşam yemeğinde de düşük yağlı ekşi kremalı üç parça tavuk yiyebilirsiniz ve tüm kalori değerleriniz de altında kalabilirsiniz. Bu senaryo, gerçeklere göre çok masalsı görünse de, sayılar yalan söylemez. Sevdiğiniz yiyeceklerin kalorilerinin ne kadar olduğuna hakim olduğunuzda ve orjinal lida kullanmaya devam ettiğiniz sürece, kilo kaybetmeye yönelik hedefleriniz ne kadar olanaklı olduğunu da göreceksiniz. Bu aşamada kilo vermenizi sağlayan lida’ nın hormonlara etkisi çok büyük önem taşımaktadır.

Aç olmamanıza rağmen yediğiniz zamanlar var, ancak öğünlerinizi planlamaya başladığınızda (kalori sayma aracı ile) ve hazırlanırken emek harcadığınızda, belli yiyecekleri kendinize yasaklamanızın ödüllendirici ve eğlendirici olduğunu göreceksiniz.

Haftada yarım kilo kaybetmek fazla görünmese de, eklenecek ve büyük sonuçlar doğuracaktır. bu sonuçları alabilmek için lida kullanımı uygun bir yoldur. Sonuçlarınızı daha da arttırmak için, haftalık hedefinizi bir kilo yapabilirsiniz. Düzeninize günlük egzersizleri ekleyerek günlük kalori yakımınızı 2700′ e çıkrabilirsiniz.bu egzersizlere ek olarak lida kapsül kullanabilirsiniz. Böylelikle her gün fazladan 1000 kalori yakmış olur ve altı ayda 18 kilo verirsiniz.

Son olarak, kilonuzu asla tartılarak ölçmeyin. Bu en dikkat dağıtıcı ve anlamsız sonuç kontrol etme yöntemlerinden biridir. Bir egzersiz rutinine başladığınız zaman, kas yapılanması her durumda söz konusu olacaktır. Eğer arabayı almak yerine markete yürümeyi tercih ederseniz, vücudunuz yeni bir edimsel alışkanlık kazandığı için bacak kası geliştireceksiniz. Hepimizin bildiği gibi, kaslar yağlardan daha ağırdır ve yağların yağ yakması işlerimini birkaç fazladan kas yığını engelleyebilir.

En ideali, bel, kol, mide ve diğer vücut kısımlarınızın çevrelerini ölçmektir ve böylelikle vücut dizininizi hesaplamanızdır. Bu şekilde vücudunuzun yağ oranını keşfedebilirsiniz.Dileriz ki, lida hapı sizlerin kilo kaybı hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Eğer sonuçları görmek istiyorsanız hemen bugün işe başlayın.

Bunu okuyan ve bu planı gelecek ayın ilk günü uygulayacaklarını düşünenler, lütfen bir daha düşünün ve başlangıç tarihinizi bugün olarak değiştirin. Ayın geri kalanını diğer ayın ilk gününe ısınmak için bir deneme süreci olarak kullanın. Yolculuğunuzdan keyif almanızı ve kilo kaybı hedeflerinizde şanslı olmanızı dileriz!


 
Eki
30

    

Lida kullanımı sırasında et tüketimiKuzu etinin saf proteinler arasında yer almak için fazla yağlı bir et olduğunu biliyorsunuz. Protein perşembesi için aslında en uygun, en az yağ içeren ve en sağlıklı olan et, sığır etidir.Ayrıca dana etini de ızgarada pişirerek lida diyet hapı ile yiyebilirsiniz. Protein perşembelerine en uygun kısmı dana şinitzeldir. Dana pirzolasını ise haftanın diğer günleri tüketmeniz daha uygun olur. Lida ile diyet uygulanması sırasında et ve süt ürünlerinin zayıflamaya etkisi azımsanmayacak derecede fazladır.

Sığır etinin de yağsız kısımlarını yiyebilirsiniz. Örneğin, pirzola saf protein rejimi için uygun değildir, yağsız bölümlerini tercih edin. Fileto ve biftek ise hayvanın herhalde en yağsız bölümleridir. Yalnızca %5 yağ içeren biftekler vardır; korkmadan tüketebilirsiniz.

Öte yandan, bonfile, kontrfile gibi bölümlerin biraz daha yağlı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, normal rejim sırasında yiyebilseniz de, bu özel perşembe diyetlerinde bunlardan kaçının ve lida kapsül kullanmayı ihmal etmeyin. Hatırlamanız gereken diğer bir nokta da, bu özel günde etleri sağlıklı pişirerek tüketmeniz gerektiği, tabii yağlarını da ayırarak.

Şimdiye kadar sizi her türlü balık ve deniz ürününü, en yağsızından en yağlısına kadar yemekte özgür bırakmıştık. Bu özel perşembe günlerindeyse somon, ton, sardalye, soğuk deniz balıkları yerine beyaz balıklar dostunuz olmalı.Somon yiyecek olursanız tazeyse 200 gr, tütsülenmiş ise 150 gr’ dan fazlasını aynı öğünde yemeyin. lida ile desteklenen diyetlerde bu ürünleri rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Ayrıca fazla yağlı hazırlama şekillerini de tercih etmemelisiniz. Izgara, marine ya da limonda bekletme gibi pişirme yollarını deneyin. Unutmayın ki, balık ve deniz ürünleri dışarıdaki davetler için de uygun bir seçenektir. Balıkların buğulama, yağlı kâğıtta pişirme, fırında pişirme, ızgara ya da tava gibi klasik pişirilme usulleri dışında, basit ve özgün bir tarif doğrultusunda çiğ yenmeleri de mümkündür. Orfoz, gelincik balığı, çipura gibi balıklar bu hazırlama şekline çok uygundur.

İnce dilimler ya da küçük küpler halinde kesilip birkaç dakika limonda bekletildikten sonra, tuzu ve karabiberi atılıp tercihe göre baharlı otlarla hoş kokması sağlandıktan sonra, özgün ve lezzetli bir başlangıç tabağı olarak servis edilirler ve lida kapsül ile rahatlıkla tüketilebilir.

Kalkan, barbunya ve kedibalığı en yağlı beyaz etli balıklar olsalar da, en yağsız kırmızı etten bile daha az yağlıdırlar. Yani beyaz etli balıkları hiç tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.Yengeç, karides, midye, istiridye, dev taraklardaki yağ balıktakinden daha da azdır. Yine de deniz ürünleri konusunda fazla bilginiz yoksa bazı cinsleri çok yağlı olan istiridyelerden kaçının.


 
Eki
29

    

Stres Hormonları ve Lida Kapsül

Potansiyel olarak tehdit edici bir uyaran veya durumla karşılaştığımızda, amigdala, “savaş ya da kaç tepkisini etkinleştiren “beyin sapı hayatta kalma sistemini” “ateşler”. Bu, beyin sapından köken alan ardışık bilinçdışı fizyolojik reaksiyonlar hem adrenal bezlerden stres hormonları kortizol ve adrenalin salınmasına hem gerekiyorsa savaşmak, yapabiliyorsanız kaçmak için hem enerji hem de basmakalıp davranışlar sağlayan sempatik sinir sisteminin etkinleşmesine yol açar ve lida kullanılmayan durumlarda tehlikeli olabilir. Bu tip durumlarda lida kullanımı ayrı bir önem kazanmaktadır.

Bu reaksiyonların devreye girmesi ön lobları aktif olarak “engeller” böylece düşünmemizi “kapatırlar” çünkü düşünmek, hayatta kalmak için çok yavaştır!Yani aniden potansiyel olarak “tehlikeli” bir uyaranla karşı karşıya kaldığınızda, örneğin; ormanda güzel bir yürüyüşün keyfini çıkarmaktasınız, ileri adım attığınızda “tıkırdayan-hışırdayan” bir şeyler duydunuz ve gözünüzün köşesinde eğri büğrü bir nesne aniden size doğru yükseliyormuş gibi görünüyor: Amigdala olası bir tehlike algılıyor: “YILAN!”  Bu sizi kaçmaya ya da savaşmaya hazırlamak üzere PGM ve PGC’ yi anında harekete geçirir ve bu mekanizma lida zayıflama kapsülü tarafından desteklenir, böylece adrenalin pompasıyla korkuyla geri sıçrarsınız. Bu tip durumlarda gerçekleşen kilo alımlarında lida ile zayıflama ve stres olgusu üzerinde durulması gereken bir konudur. Daha sonra yeni ve görece olarak ‘güvenli’ pozisyonunuzdayken daha yakından bakmak için kafanızı çevirirsiniz: “Gerçekten de bu ne?” İki ihtimal vardır:

  1. Bu bir yılandır, hatta bir çıngıraklı yılandır, yani çekilmeye devam eder ve belki kendinizi korumak için bir dal parçası alırsınız.
  2. Bu sadece bükülmüş bir asma parçasıdır ve siz bir ucuna basınca diğer ucu çıtırdamış ve yerden fırlamıştır.

Birinci durumda, savaş ya da kaç tepkinize devam edeceksinizdir. Savaş saldır ve sopayla yılanı öldür, ya da kaç: Koşarak uzaklaş, tepkiniz ne kadar cesur olduğunuzla ilgilidir. İkinci durumda, artık “gerçek” bir tehlike olmadığını fark edeceksinizdir: Sadece “sorumsuz” bir amigdala ve kendi kendinize “Oh! Sadece bükük bir asmaymış” diyecek, gülecek ve adrenalin seviyeniz düşerken, kan basıncınız ve kalp atım hızınız normale dönerken yolunuza devam edeceksiniz.

Meydana gelen ön loblarınıza bağlı daha yakın ve daha detaylı bir denetim nesnenin tehlikeli olmadığını “anladı” ve içsel amigdala reaksiyonunuzu kapattı bu da savaş ya da kaç tepkinizi sonlandırdı. Aslında, gerçekte böyle çalışması gerekir: Hayatta kalmak için “önce tepki ver”, hayatta kaldığında düşünmeye ve dünyaya ait bilgiye başvur.

Böylece bu hayatta kalma tepkisinin gerçekten gerekli mi olduğunu yoksa bunun sadece yeterli bilgi olmadan bir sonuca balıklama atlamak mı olduğunu görebilirsin. Unutmayın lida kapsül sizin her zaman sağlığınızı korur, amigdala her zaman uyarı lehine hareket ederek hata yapar: “Ya tehlikeli olma ihtimali varsa yerine amigdala her zaman ya tehlikeliyseyi dikkate alır!” Sonrasında ileri incelemeler bunun bir yanlış alarm olduğunu kanıtlarsa, ön loblar savaş ya da kaç tepkisini sonlandırabilirler, zira buna devam etmek gereksiz bir enerji kaybına sebep olur.


 
Eki
28

    

Yoğurt diyeti ve lida kapsülYaşlanmaya bağlı olarak bağırsaklardan süt şekeri laktoz’ u parçalayan enzim, azalmaya, daha az salgılanmaya başlar. Yani yaşlanmaya paralel olarak yaşlı bireyin laktoz’u sindirememesi ve ona alerji göstermesi sorunu kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. İşte süt veya benzeri bir süt ürünü yerine yoğurt tüketerek, yaşlı bireyin gaz, ishal, sancı gibi şikayetleri bertaraf edilmiş olmaktadır. Bu sayede yaşlı birey günlük süt ihtiyacını diğer ifade ile kaliteli protein, vitamin ve mineral özelliklede kalsiyum ve protein ihtiyacını süt yerine üstelik daha fazlası ile yoğurttan alabilmesi mümkündür. Bu nedenle lida kapsülü kullanan yaşlı insanların süt yerine yoğurt tüketmesi önerilmektedir. Bu aşamada kullanılacak besinler vitaminler ve lida çok büyük öneme sahiptir.

Yoğurt az veya orta yağlı tüketilmesi şartı ile obeziteye yakalanma özelliklede obeziteye yakalanma riskini de azaltması ile sağlığımız açısından son derece yararlıdır. Obezite riskinin azaltılması için lida kapsül kullanımı idealdir. Zira yoğurdun yapımında görev alan ve yapısında bol miktarda bulunan yararlı mikroplar yani probiyotikler ve bu bakterilerden özellikle laktobasiller ve Laktobasillerden de özellikle L. acidophihis adlı bakteri kolon kısmında kürlenmiş et ürünlerinin sindirimi neticesinde açığa çıkan nitrit ve nitrat katkı maddelerinin protein parçalanma ürünlerinden aminlerle birleşerek kilo yapıcı nitrosamin’lere dönüşmesini engeller. Acidophilus’lar nitrit ve nitrat’ı tüketerek onların protein parçalanma ürünlerinden birisi olan aminlerle birleşerek nitrosamin kilo yapıcı maddelerine dönmesini engellemek yolu ile obeziteye yakalanma riskini de azaltmaktadır.

Obezitenin diğer nedenleri arasında kalın bağırsaktaki zararlı safra asitleri de gelmektedir. Zayıflama ilacı lida kullanmak bağırsaktaki safra asit düzeyine herhangi bir etki etmediği için lida’ nın obeziteyle bir bağlantısı yoktur. Buna karşılık, yoğurdun kalsiyumu, safra asitlerini bağlayarak onların obeziteye neden olma potansiyellerini azaltmaktadır. Ayrıca safra asitleri kolesterole dönüşerek kandaki kolesterol miktarını artırabilmekte ve böylelikle birey kalp ve damar hastalıklanna daha kolay yakalanabilmektedir. Buna karşılık safra asitlerinin yoğurttaki kalsiyum ile bağlanması neticesinde kolesterol yapımı da azalmakta ve kalp ve damar hastalıklanna yakalanma riski de azalmış olmaktadır.Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.