Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Mar
23

    

Alkol Lida Kullananlar için Tehlikeli mi ?

Yazan (admin) Gıda Alternatifleri, Lida Hakkında Uyarılar, Sağlıklı Beslenme kategorisine 23 Mart 2010 tarihinde eklenmistir.

Alkol tüketimi genelde ahlaki tarafı tartışılan bir konudur. Sağlıkla ilgili tarafınaysa birçok kişi yanlı yaklaşır. Bugün Avrupa ve Amerika’ da kişilere, alkol tüketiminin azaltılması tavsiye edilmektedir. Zayıflamak isteyenler arasında özellikle takviye, ilaç ve tabii ki Lida kullananlar kesinlikle alkolü bu tür faliyetlerden uzak tutmalıdırlar.

Aşırı alkol tüketimi her şeyden önce toplum huzurunu tehdit eder. Obezite’ yi de tetiklediği için Lida tüketenler için olumsuz etkileri olabilir. Alkol kullananlar, trafik kazalarına yol açarak önlenebilir ölümlere neden olabilmekte, çekingenliklerini atıp risk yaratan şiddet olaylarına karışabilmektedirler. Alkol ayrıca, karaciğer kanseri ve siroz riskini artırır. Bunun yanında, beyin ve kasları tahrip ederek şizofreniye, kalp yetmezliğine ve felce davetiye çıkarır. Kilo vermede çok durdurucu etkiye sahiptir. Çünkü alkol alan kişi çok yemek ve meze tüketir. Bu yüzden zayıflamanın ve Lida’ nın etkisi azalır.

Alkol, zehirli bir maddedir fakat çok az miktarda alındığında karaciğer için sorun yaratmaz. Ancak, günde bir iki bardaktan fazla tüketilir, haftasonları ipin ucu kaçırılırsa, karaciğeriniz o kadar alkolle baş edemez. Yüksek oranda alkol tüketmek, bedeninizi sürekli zehirlemek, tüm iç organlarınızla kalp ve beyninizi tahrip etmek demektir. Dahası, hamilelikte tüketimi, fetüsün organlarının gelişimini engeller. Yine de hamile kadınların günde bir bardak şarap içmesinde sakınca yoktur.

Alkol kilo vermeyi de zorlaştırır çünkü karaciğer vücudunuzdaki yağı yakmaktansa alkolü yakmayı tercih eder. Alkolle birlikte alınan yağlı gıdalarsa obeziteye yol açar. Önce alkolü yakmak isteyen ciğerimiz, yağları daha sonra yakmak üzere saklar. Bu da Lida kilo verme süreci üzerinde kötü bir iz bırakacaktır. Obezitenin diğer nedeniyse alkolün boşu boşuna kalori içermesidir (yani besleyici değildir). Çok içki içer, az egzersiz yapar, sağlıksız beslenirseniz (böyle bir yaşam pek rastlanan bir şey olmasa da) yaşam biçiminden kaynaklanan hastalık riskinizi artınısınız.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.