Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
17

    

Beslenme Düzeninizi Sağlıklı Hale Getirin!

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida' nın Alternatif Etkileri, Sağlıklı Beslenme kategorisine 17 Aralık 2010 tarihinde eklenmistir.

Diyabet için Kan Testi YapmakMilyonlarca yetişkin -belki de Amerika nüfusunun dörtte biri- çok azdan tamamen dirence kadar çeşitlilik gösteren derecelerde ensülin dirençli hücrelere sahiptir. Ensülin direnci oluştuğunda vücudun tüm hücreleri aynı oranda etkilenmez. En yüksek ensülin direnci gösteren hücreler karaciğer ve kaslarda bulunur ki bunlar vücudun glükozu işleyen ve dolayısıyla kan şekeri seviyelerini kontrol eden en önemli organlarıdır. Bu hücreler yıllar boyunca ensülin direnci göstermeyi sürdürürse sonuçta tip 2 diyabet gelişimine neden olabilirler. Tip 2 diyabet genellikle uzun ve yavaş bir bozulma süreci ile meydana gelmektedir bu nedenle genelde orta yaş ya da üzerinde ortaya çıkar. Güncel araştırmalar ise ensülin direnci ve tip 2 diyabetin çocuk ve gençlerde de artmakta olduğunu ortaya koymaktadır. Kilo almaya neden olan sağlıksız ve dengesiz beslenme aynı zamanda ensülin direnci oluşmasının da ana nedenlerinden biridir. İnanın Lida zayıflama hapı sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflamak çok kolay. Önemli olan sizlerin sağlıklı ve düzenli beslenme ve egzersiz yapma alışkanlığı kazanıp zayıfladıktan sonra hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmenizdir.

Bazen ömür boyu süren bu süreç içinde vücut ensülin direnciyle başa çıkmak için pankreasın daha fazla ensülin salgılamasına neden olur. Bunun ardındaki strateji hücreleri ensülin bombardımanına tutarak cevap vermeleri için zorlamaktır. Bu, duyma zorluğu çeken insanlara bağırarak konuşmak gibidir. Bu strateji bir parça yardımcı olurken zamanla, ensülin direnci düzeltilmeden devam eder ve kan akışına kronik olarak yüklü ensülin salgısına, yani iki tarafı keskin bir kılıç olan hiperinsülinemiye yol açar. Bir yandan kandaki glükoz seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olur ve bu iyi bir etkidir. Diğer yandan karaciğer ve kaslardaki hücrelerin daha fazla ensülin direnci geliştirmelerini sağlar ki bu da kötüdür. Sonuçta kısır bir döngü oluşur, ensülin direnci hiperinsülinemiye neden olur, hiperinsülinemi daha fazla ensülin direnci yaratır ve böylece sürüp gider. Zamanla pankreas yıllarca aşırı çalışmaktan yorulabilir ve kana yeterli ensülini salgılama kapasitesini kaybedebilir. Ensülin eksikliği çok ise kandaki glükoz seviyeleri kontrolden çıkacak şekilde artar ve sonuçta yaklaşık 16 milyon Amerikalıyı etkisi altına alan tip 2 diyabete yol açar. Tip 2 diyabet gerçekten dikkat edilmesi gereken hastalıklardan biridir. Umarız hasta olmadan beslenme düzeninizi rayına oturtmuş ve Lida tablet kullanarak zayıflamayı başarmış olursunuz.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.