Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eki
13

    

Campodimele Mutfağı ve Lida

Yazan (eRiL) Lida' nın Alternatif Etkileri, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 13 Ekim 2010 tarihinde eklenmistir.

Campodimele mutfağı ve Lida(Campodimelani halkı yemeklerini afiyetle ve lezzetle yerin ve gün içinde sonraki yemekleri ilgi ve mutlu bir bekleyişle tartışırlar. Sarımsak ve beyaz şaraplı salyangoz, limon ve zeytinyağı ile mevsimsel enginar, domates ve taze ev yapımı cannelloni ve ev yapımı keçi sütü peyniri parçalarıyla roka ve marul ile hazırlanmış salatanın hepsi de gurme (halk için tipik ziyafetlerdir. Zayıf kalmak içinse yosun tabanlı yöresel bir ilaç kullanırlar. Araştırmalar gösteriyor ki bu ilacın etkisi ve daha fazlası aynı şekilde Lida Dai Dai Hua ‘da da görünmektedir. Campodimele mutfağının kökeni basit İtalyan köylü yemeğine dayanır. Ve Lida ‘nın doğallığının bir sembolüdür. Tuz açısından düşük ve uzun yaşamı sağlayan antioksidanlar açısından zengin olan bu diyet 1960’larda Amerikalı beslenme uzmanları tarafından incelenmiş ve bunun sağlık için olağanüstü iyi olduğu belirtilmiştir; bu diyet şimdi dünya çapında profesyonel şefler tarafından itibar görmektedir.

Yemekler tam buğday ekmeği ve makarna, baklagiller ve verimli, organik vitamin ve mineraller açısından zengin topraklarda yetişen bol miktarlarda taze meyve, zeytinyağı ve sebzelere dayanır. Bu besinler gayet besleyici olmakla birlikte şişmanlatıcı etkilerinden Lida zayıflatıcı kullanarak kaçınabilirsiniz. Campodimelani halkına göre, diyetlerinin özgünlüğü besinlerinin evlerinde yetişmesi ve üretilmesidir; katkı maddeleri, böcek ilacı ya da herhangi yapay maddeler bulaşmış değildir. Organik gübre ile verimli tutulan toprak köylülerin yüksek kalite, vitamin ve mineral yüklü olduğu kadar lezzetli olan taze besinlerden faydalanmalarını sağlar.

Roma Üniversitesi’nin inceleme, Campodimele diyetinin “mükemmel dengeli” olduğunu göstermiştir. Diyet iyi bir protein, yağlar ve karbonhidrat oranına sahiptir. Buna rağmen bu yazıdaki diğer bazı diyetlere kıyasla bunlar daha yüksek miktarlarda bulunur. Günlük yaklaşık 100 g. protein, 70 gr. yağ ve 300 gr. karbonhidrat yenir. Protein, hayvanlardan çok örneğin baklagiller gibi bitkisel kaynaklardan elde edilir ve tüm sekiz temel amino asit için talepler tamamen tatmin edilir. Düşük et tüketimi ve yüksek zeytinyağı ve bitkisel gıdaların tüketimi sonucunda, bu diyet zararlı doymuş yağlar açısından düşüktür fakat faydalı tekli doymamış yağlar ve temel çokludoymamış yağlar açısından zengindir. Kolesterol tüketimi özellikle düşük değildir, fakat önemli olanı kan kolesterol seviyeleri, yüksek HDL (“iyi” kolesterol) ve düşük LDL (“kötü” kolesterol) seviyelerine yol açan bir diyet sayesinde düşüktür. İncelemenin öncülüğünü yapan Dr. Pietro Cugini’e göre Campodimelani diyeti aynı zamanda, kan kolesterol seviyelerini düşük tutan özel bir enzime de sahiptir. Lida ‘ya benzer yosun ekstresinin bu sağlık verilerinin oluşmasında da büyük etkisi vardır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.