Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eki
28

    

Çocuklara Beslenme Alışkanlığı Kazandırın

Yazan (eRiL) Egzersiz ve Spor, Genel Zayıflama Bilgileri, Orjinal ve Sahte Lida, Sağlıklı Beslenme kategorisine 28 Ekim 2010 tarihinde eklenmistir.

Çocuklara Beslenme Alışkanlığı KazandırınÇocuklarınıza iyi örnek olarak, medeni bir biçimde yemek yemeyi öğretin. Eğer televizyonun karşısında yemek yemelerini istemiyorsanız, siz de yemeyin. Yemek bir ritüeldir; yemekte sohbet etmek bir sanattır dadımız Yvette’in yaptığı gibi mangeta soupe oyunu oynamanız anlamına gelse bile.

Onlara mümkün olduğu kadar çok çeşit sebze ve meyve yedirin; sebze ve meyvelerin mevsiminde yendiğinde ne kadar güzel olduklarını gösterin. Tatsız sebze ve meyveler hayat boyu alışkanlık kazanmalarını sağlamayacaktır. Bu alışkanlık gerçekten çok önemlidir. Dengeli beslenme alışkanlığı kazanmakta hayati önem taşır. Günümüzde aşırı kilolarından musdarip orjinal Lida kullananların çoğu çocukluğunda bu düzenli beslenme alışkanlığını edinememiş ve yetişkin hayatında buna dayalı problemler yaşamaya başlamış kişilerdir.

Ödüller verin. İster yetişkinlerde ister çocuklarda, eskilerin yaptığı gibi, sağlıklı beslenmeyi ödüllendirmenin hiçbir sakıncası yoktur. Asla abur cuburla ödüllendirmeyin. Az şeker tüketmelerine özen gösterin. Bir tatlının ödül olması için çok şekerli olması gerekmez. Meyveli tartları deneyin. Çocuklar için üretilen pek çok kahvaltı gevreğinin içinde bir Fransız tatlısından daha fazla şeker var; bunlardan vebadan kaçar gibi sakının. (Davranış bozulduğu ilaçları kullanan çocukların kim bilir ne kadarı aslında sadece şeker bağımlısı.)

Rahatlık olsun diye evinize kötü yiyecekler depolamayın Ama her zaman atıştıracak sağlıklı bir şeyler bulundurun. Çocuklar mandalinaya ve üzüme bayılır. Çiğ rezenenin harika bir çerez olabileceğini biliyor musunuz? Yemek hazırlarken bakarak, koklayarak, malzemeleri tadarak işin içine katılmalarım sağlayın: mutfakta yaptıklarınız onlar için bir sır olmamalı. Onları pazarlara, meyve toplayabilecekleri bahçelere, çiftliklere götürün.

Aşırı hoşgörülü olmayın. Pek çok Amerikalının, çocukları onları sevmeyecek diye ödü patlıyor. Fransızlar çocuk yetiştirme konusunda çok daha gelenekseldir ve yönlendirme ve sınırlamaların çocukların yararına olduğuna inanırlar. Çocuklarınızın hareket etmesini sağlayın. Spor dersleri ve takımlarına katılanlar haricinde pek çok Amerikalı çocuk yalnızca sanal Playstation oyunları oynuyor. Bu, el-göz koordinasyonu için iyi olabilir ama gerçek oyunların yerini tutması mümkün değil. Çocuklar yetişkinlerden çok daha enerjiktir; bu enerjiyi gerektiği gibi harcayamadıklannda aşırı yemek yeme gibi duygusal sorunlar geliştirirler. Bu da aşırı kilolarla sonuçlanır ve fazla kilolar Lida Dai Dai Hua kullanarak tedavi edilebilir. Avrupa’da çocuklar, bir zamanlar obezite salgınından önce Amerikalı çocukların yaptığı gibi yemek saatine kadar dışarıda oyun oynarlar. Unutmayın, çocuklar anne babalarını örnek alır, bu yüzden sağlık açısından iyi davranışlar ve alışkanlıklar sergileyin. Ayrıca, her şeyin en iyi çocuklukta önlenebileceğini de unutmayın.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.