Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Şub
08

    

Diyet Güçlendirici Lida Kapsül

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Sağlıklı Beslenme kategorisine 08 Şubat 2012 tarihinde eklenmistir.

Diyet güçlendirici lida kapsülHalkımızda genelde kış aylarında hasta olunduğunda veya olmamak için bilinçsiz bir antibiyotik ve C vitamini takviyesi kullanımı görülebiliyor. Bu davranıştan lida kapsül kullanımı sırasında uzak durun. Hekime danışmadan bu tarz yöntemlere başvurmak ne kadar doğru? C vitamini geçen yüzyılın başında çok faydalı olarak gösterildi.

C vitamini, hücre dokusunun yapısında vardır ve çok kuvvetli bir antioksidandır. Suda eriyen bir vitamindir ve vücuda çok fazla girdiği zaman, atılır. Vücutta birikmez. Vücutta biriken yağları lida form hapı ile kısa zamanda vermeniz mümkündür. Eğer domates, biber, turp, soğan gibi taze sebzeleri yiyorsak bunlarla zaten C vitamini ihtiyacımızı karşılamış oluruz. C vitamini takviyeleri lida kapsül ile beraber kullanılabilir.

Benim esas vurguladığım D vitaminidir! D vitamini en kuvvetli antioksidandır, eksikliği ise birçok kış hastalığının sebebidir. 50 ng/ml üstünde olacak. 70-100 ng/ml arası idealidir. Kışın hastalıkların sebebi genelde viral enfeksiyonlardır, bu yüzden antibiyotiklerin çoğu boşuna alınmaktadır. Çünkü antibiyotikler bakterilere karşı etkilidir, virüsleri yok etmez.

Kanımızdaki D vitamini değerini yükseltmek lazım. Özellikle büyük şehirlerde hava kirliliği olduğu için, güneş ışınları sanki buzlu bir cam tarafından engellenmektedir ve güneşin faydalı olan ultraviyole ışınları (özellikle UVB) derimize ulaşamamaktadır.

D vitamini UVB ışınları ile cildimizde üretilmektedir. Bu nedenle, çok önemli bir bağışıklık sistemi güçlendiricisidir ve güneşten alınmalıdır. Diyet sırasında zayıflayan bağışıklık sistemini lida ile güçlendirebilirsiniz. Koruyucu olarak güneş kremi kullanılmamalı ve öğlen saatlerinde 20 dakika civarında güneşte kalınmalıdır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.