Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
30

    

Diyet Hapı Lida ve Muhteşem Etkiler

Yazan (eRiL) Gıda Alternatifleri, Lida Diyetleri kategorisine 30 Ağustos 2010 tarihinde eklenmistir.

Diyet Hapı Lida ve Görülen Muhteşem EtkilerLida hapı eğer bir insanın önceliği madde kullanımı olmuşsa artık yaşamında her şeyi bir kenara bırakıyor demektir. İlişkileri zedelenir, eğitimi engellenir, sorumluluklarını yerine getiremez. Bu listeyi uzatabiliriz. Vücut hastalıkları, sindirim sistemi, mide, bağırsak ülserleri, mide yanması, kalınbağırsak sendromu, görme problemleri, aşırı beden ısısı, saçların erken beyazlanması veya dökülmesi, asabiyet, kızmaya eğilim görülebilir.

Lida etkileri kapha dengesizliğindeyse yağlı vücut, yavaşlamış sindirim, gözlerde dolma, ödem, burun alerjileri ve astım olabilir. Vata’nın ana yeri kolon, yani kalınbağırsak olmasına rağmen idrar torbası, böbrek, anüs, rektum, ayaklar, bacaklar, kemikli kollar, dirsekler de genelde yerleştiği yerlerdir. Pıtta’nın ana yerleşim yeri incebağırsaklar ve mide, özellikli duodenum olmasına rağmen, ayrıca Rakta Dhatu, yani anka kuşu, ter ve kan da diğer yerleşim yerlerindendir. Kapha’daysa ana yerleşim yeri göğüs olmasına rağmen baş içinde, boyunda, eklem yerlerinde, incebağırsaklar ve midede bulunur. Kapha Dosha’nın genelde oluşan rahatsızlıkları katsayı olasılığı bir ise; Pitta bunun iki katı; Vata’ysa Pitta’nın iki katıdır. Vata Kapha bir ise; Pitta iki misli sıklıkta görülür. Vata’ysa dört misli sıklıkta görülür.

Lida kullananlar bedende her üç dosha’da mevcuttur. Kişinin bilmesi gereken, onların doğal durumda mı, yoksa artmış mı veya azalmış mı olduğudur. Ayurveda’da shrota olarak adlandırılan, gözle görülemeyecek kadar küçük boyuttan tutun da, çok daha büyük boyutta kadar bedenin kanal sistemini oluşturan, boşaltım yerleri veya kanalların da açık olması çok önemlidir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.