Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Mar
11

    

Diyet ve Açlıkla Lida

Yazan (admin) Gıda Alternatifleri, Lida Hakkında Genel, Lida' nın Alternatif Etkileri, Sağlıklı Beslenme kategorisine 11 Mart 2010 tarihinde eklenmistir.

Orjinal Lida diyeti ve açlıkla ilgili yapılan diğer bir araştırmada, bütün meyve yiyen grup, meyve püresi yiyen gruba kıyasla daha az acıktığı, püre yiyen grubun da meyve suyu içen gruba nazaran daha düşük açlık hissi yaşadığı sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu başarılı test sonrasında ortaya çıkan sonuç, meyve ve sebzelerin Lida kullananlar tarafından tam olarak, kabuklarıyla birlikte tüketilmesinin her şekilde daha iyi tokluk hissi oluşturacağından ibarettir. Yapılan diğer farklı araştırmalarda da bilim adamları fasulyenin, patatese göre daha az acıktırdığını ortaya koymuşlardır. Bu araştırmalara göre çiğ havuç pişmişlere kıyasla daha az acıktırmaktadır; tam tahıl içeren yiyeceklerin, parçalanmış tahıl içeren yiyeceklere göre, doğal pirincin de, hazır pirince göre daha az acıktırdığı gözlenmiştir. Bu testler takip edilerek Lida ile zayıflama dönemi içerisinde daha net ve başarılı sonuçlar alınabilir.

Tüm bu bulgulardan ayrı olarak, yiyeceğe karşı gösterilen temel psikolojik tepkiye verilen bir isim vardır: Reaktif hipoglisemi (düşük kan şekeri hastalığı).

Bunun tam olarak ne manaya geldiğini açıklayacağım. Ama buna geçmeden önce, size başka bir şeyi aktarmak istiyorum.

Bu anlatacağım her Lida kullanmaya karar veren yada kullanan için çok önemlidir. Yıllarca, her gün öğleden sonra 3-4 civarında kendimi güçten kuvvetten düşmüş, zayıf, uykulu ve sersemlemiş gibi hissetmişimdir. Böyle durumlarda hemen lobiye koşar ve kepekli kekle kahve alırdım. Kekin üzerinde düşük kalorili ve kepekli etiketi bulunduğu için sağlıklı olduğunu düşünüyordum. Ama aslında paketin üzerindeki kepek kelimesinin yalnızca insanları, kekin içindekilerle ilgilenmemelerini sağlamak için konduğunu sonraları anladım. Yanlış bir emniyet duygusu geliştirmiştim. Bu hataya sizin de düşmenizi istemiyorum. Hafif gıdalar satınalmak isteyen Lida severler lütfen dikkkatli olsunlar.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.