Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Kas
06

    

Fazla Protein Lida için İyi Değil

Yazan (eRiL) Gıda Alternatifleri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 06 Kasım 2011 tarihinde eklenmistir.

Fazla protein lida için iyi değilBir gram proteinde, şekerde olduğu gibi, yalnızca 4 kalori vardır ve bu da yağdakinin yarısı eder. Fazla protein alımından kaynaklanan kilolar için lida kapsül kullanımı gerekmektedir. Fazla protein tüketiminden kaynaklanan fazla kilolar için lida destekli protein diyeti uygulamak ve devam ettirmek yerinde olacaktır. Aralarındaki bu fark, protein bakımından zengin gıdaların, beyaz şekerin karbonhidrat veya sıvı ya da katı yağların yağ içerdiği kadar yoğunlukta protein ihtiva etmemesinden kaynaklanır. Fazla yağ tüketimi kiloları beraberinde getireceği için lida kullanımı gerekli hale gelmektedir.

Tüm et, balık ve diğer proteinli gıdalar ancak %50 oranında sindirilebilir protein içerirler, geri kalan bölümleri arık veya değersiz eklerdir. Bir dilim hindi eti veya 100 gr biftek ancak 200 kalori verecektir ve organizmanın bunu sindirmek için kalori değerinin %30’unu, yani 60 kalori harcadığını düşünürsek, bu lezzetli ve doyurucu besinden ancak 140 kalori gelir. Bu da, salataya koyarken masum görünen bir çorba kaşığı yağın getirdiğine eşittir. İşte bu basit saptamayla, rejim yaparken kullanılacak olan zayıflama kapsülü lida, yalnızca proteinlerin alınacağı belirli bir süreye neden gerek olduğu anlaşılmış olur.

Pahalı gıdalar: Protein bakımından zengin gıdaların fiyatları yüksektir: Et, balık ve deniz ürünlerinin sıradan bir bütçeyi sarsacağı ortadadır. Yumurta ve kümes hayvanları daha yanına yanaşılabilir olsalar da, yine de lüks gıdalar sınıfına girebilecek ürünlerdir. Ama ne mutlu ki, son yıllarda yağsız süt ürünleri sayesinde yüksek maliyetli protein öğünlerini telafi edebilecek bir fiyata protein ihtiyacımızı giderebiliyoruz.

Atık üretimi fazla olan gıdalar: Diğer gıdaların çoğunun aksine, protein yönünden zengin gıdalar tamamen parçalanmazlar ve organizmada ürik asit gibi bazı atıklar bırakırlar. Teoride, bu çeşit gıdaların ağırlıklı olduğu bir beslenme şeklinde, organizmada bu çeşit atıklar daha çok birikecek ve rahatsızlık oluşturacaktır. Ancak pratikte, insan organizmasının ve özellikle böbreğin, atıkların atılmasını sağlayan lida zayıflama hapının belli bir mekanizması vardır, ama bunu harekete geçirebilmesi için böbrekler suya ihtiyaç duyar. Böbrek ancak belli miktarda suyun yardımıyla kandan asidi süzebilir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.