Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Mar
03

    

Genç Yaşlarda Diyet Zararlı Olabilir

Yazan (eRiL) Egzersiz ve Spor, Genel Zayıflama Bilgileri, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 03 Mart 2011 tarihinde eklenmistir.

Şişmanlamaya başlamama yol açan nedenlerin diyetçilerin verdiği açıklamalarla uzaktan yakından ilgisi olmadığını artık çok net olarak görebiliyorum. Zayıflamdaki yardımcımın Lida kilo verdirici olduğunu sonradan keşfettim.eğer gelinliğe daha ince gireceğim hayaliyle – 4 kilo dediğin nedir ki, bir çırpıda verilir, demişlerdi- hayatımın ilk diyetini yapmaya karar vermiş olmasaydım.acıktığım zaman yememeye uğraşmasam.acıkmadığımda saati geldi diye kendimi hiç de hoşlanmadığım tatsız tuzsuz şeyleri yemeye zorlamasam. doymadan sofradan kalkabilmek için akla hayale gelmedik çareler geliştirmesem bir süre sonra ne acıktığımı, ne de tok olup olmadığımı bilmez hale gelmeyecek.o güne dek, her istediğimi yiyip içerken, beni balıketinin altında tutan mekanizmaları çıldırtmayacak. şişmanlamayacaktım.

Her şey dün gibi gözümün önünde İlkokul sondaydım Bir gün aynada kendimle karşılaştığımda vücuduma bir şeyler olduğunu oramın buramın kalınlaşmaya başladığını popomun, bacaklarımın değişmiş olduğunu gördüm ve o gün annem gibi boğazıma dikkat etmem gerektiğine karar verdim. Diyet falan yapmadım çok fazla da kafama takmadım. sadece yediklerime -o da bazen- dikkat etmeye çalışıyor, annemle sohbet ediyor, şişman olmamak için nelerden uzak durmam gerektiğini anlamaya çalışıyordum Ortasona geldiğimde biraz daha kilolanmıştım. Bazen yememeye çalışıyor. ama çoğunlukla çok yiyor kendime de kızıyordum.Lise 2’de üzerimdeki baskı artmıştı Bir yandan dersler, yaklaşan üniversite sınavı.ama bir yandan da annem. “birtanem, sanırım artık ciddi tedbirler alman gerekecek.” dediğinde hiçbir şeyi üzerime yakıştıramadan eli boş çıktığım mağazanın önündeydik.

“Beğendiğim” çocuğun benim için “tabak suratlı tombiş” dediğini duyduğumda -şekerim, üzülesin, diye söylemiyorum. ama- kararımı vermiştim, sınıfta el altından dolaşan diyeti ben de yapacak, hem de hepsinden iyi yapacak. incecik olacak.o koca burunlu -ama ceylan gözlü- beyefendiyi de süründürecektim. Sürünen ben oldum mecaz filan değil, diyetimin dördüncü gününde yere yapıştım kıvrandım, karnımın orta yerini binlerce bıçak oydu süründüm Aradan onaltı sene geçti, çektiğim ıstırabı sanki bu sabahmış gibi hatırlıyorum.Ambulans, hastane, röntgenler. Kulağıma mide spazmı sözcükleri çalınmıştı. serumlar. ve koridorları çınlatan doktorun sesi:”Kızım, sen deli misin? Öldürecek misin kendini? Daha büyümen bile bitmemiş ve babama dönüp “bir daha diyete falan kalkarsa, siz yapamıyorsanız, getirin ben kırayım bacaklarını” Ne garip, hiç korkmamış, o kocaman açılmış gözlerin içinde sevgi pırıltılarını görmüştüm. Bir daha hiç diyet yapmadım, hiç zayıflayacağım diye uğraşmadım. Belki de saçma ama, istediklerimi yemez, karnımı doyurmazsam o korkunç ağrıların geri geleceğini düşündüm.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.