Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
20

    

Gıdalar Korunuyor Peki Ya Siz?

Yazan (eRiL) Lida Meizi Çay, Lida yosun hapı, Orjinal ve Sahte Lida kategorisine 20 Aralık 2010 tarihinde eklenmistir.

Koruyucu Maddeler ve LidaKonserve meyveler kendi sularında paketlenseler bile ağaçtan veya bağdan yediklerinizle kıyaslandığında, şeker miktarları oldukça fazladır. Ayrıca ağır şuruplar da öyledir bunlarla ilgili yeterince konuştuk zaten. Bir çatal dolusu meyveyi alıp bir kâse mısır şurubuna daldırmak gibi bir şey. O kadar büyük.

Bir tane kurutulmuş meyveyi yemek istiyorsunuz belki? Kuru erik olabilir. Hem çözünür hem çözünmez lif kaynağı olan kuru erik sindiriminiz için çok yararlıdır ve aynı zamanda kan şekerinizin seviyesinin ayarlanmasına da yardımcı olur. Sadece porsiyonlarınıza dikkat edin bir erik yirmi beş kaloridir. Erik yerine aynı işlevi gören ancak kalori içermeyen Lida Meizi Çay da kullanabileceğinizi burada hatırlatmak istiyorum.

Yağlar artık eskiden olduğu gibi diyet şeytanı değildirler. Keten tohumu ile yabani somonda bulunan omega-3 ve et ile çayırlarda beslenmiş ineğin organik sütünde bulunan konjuge linoleik asit (CLA) gibi bazı yağların bizim için inanılmaz derecede yararlı olduklarını biliyoruz. Ancak bu ille de tüm “tam” yağların ve mandıra ürünlerinin yararlı oldukları anlamına gelmez. Şüphesiz kalp hastalıkları riskinizi azaltmaya çalışıyorsanız, doymuş yağlar en iyi seçim değildir. Bazı Atkins fanatikleri doymuş yağların kilo vermenize yardımcı olacağını iddia etmesine rağmen, bilim bunu şüpheye yer bırakmayacak ölçüde ispatlayana kadar daha gidecek çok yolumuz var. Her iki tarafta da çelişkili tartışmalar ve ikna edici durumlar var, ancak tam yağlı et ve mandıra ürünlerinin en büyük tehlikesi, içlerine konan ıvır zıvırdan kaynaklanan muazzam ölçüdeki endokrin bozucu güçleri olmasıdır.

Bildiğiniz gibi et çabuk bozulan bir besin maddesidir. Bu özelliğinin satış için olumsuz olması etin üzerinde çeşitli işlemler uygulanarak dayanma süresinin artırılması için kimyasal, endokrin sistemi bozucu maddeler kullanılmasına neden olur. Bu maddeler ise vücuduzun bir nevi yönetim sistemi olan endokrin sisteminin, yani hormon sisteminizin bozulmasına yol açar. Bu da aklınıza gelmeyecek kadar çok çeşitli hastalıkların oluşmasında önemli bir etkendir. Bu koruyucu kimyasal maddeler sadece et ürünlerinde kullanılmaz.

Sahte Lida da doğal olan güneşte kurutulmuş okyanus yosunları yerine, okyanus yosununa benzeyen ancak nehirlerde yetişen ve kimyasallar kullanılarak kurutulmuş değişik bir yosundan üretilir. İçinde bol miktarda endokrin bozucu sibutramin bulunur. Tüm bu olumsuz özellikleri sizlerin neden sahte Lida ‘dan kaçınmasına dair gerekli bilgiyi sağlamıştır umarım.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.