Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
15

    

Kabızlığın Zayıflamadaki Önemi

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Yorumlar, Orjinal ve Sahte Lida kategorisine 15 Ağustos 2011 tarihinde eklenmistir.

Zayıflamak için bağırsaklarında çalışması önemlidir. Bağırsak sorununa bir çok bitki ve zayıflama hapları yardımcı olabilir. Mesela Lida zayıflama kapsülleri bağısak sorunu olanlara ayrıca zayıflamayı düşünenlere yardıcmı oluyor. sağlıklı ve başarılı şekilde kilo vermek istiyorsanız. mutlaka Lida kapsüllerinden yararlanmalısınız şunuda unutmayınız ki kabızlık problemi kilo aldırmaya nedne olur. Ayrıca kilo bile alırsınız bunun için yapmanız gereken orjinal Lida haplarını düzenli kullanarak sağlıklı şekilde zayıflamak, için hemen almanızı tavsiye ediyoruz.

Anne sütü. Annenin ilk günlerdeki sütü berrakça sarımtırak proteinden zengin “colostrum” (ağız) denen bir süttür. Bu bebeğin ilk günlerdeki yüksek protein ihtiyacını karşılar. Doğumdan sonra mümkün olan en kısa sürede bebek emzirilmeye çalışılmalıdır. Bir kaç gün içinde süt bilinen süt görünümünü alır; 24 hafta arasında maksimum süt üretim miktarına (600900 ml) ulaşılır.

Bebeğin emdiği süt miktarı vücut ağırlığının kg’ı başına 150160 ml/gün dolayındadır. Bebekten bebeğe ihtiyaç çok değişir. Sakin bebeklere göre hareketli, çok ağlayan bebeklerin enerji ihtiyacı daha fazladır. Bebek ilk haftalarda 2 saatte bir, ilk iki ayda 24 saatte bir emzirilir. 4 aydan sonra gece emzirme seyrekleştirilerek kesilebilir. Bebeğin yeterince süt aldığından şüphe ediliyorsa (sürekli ağlıyor, çok sık emmek istiyorsa), bir defada ne kadar süt aldığını belirlemek için emzirme öncesi ve sonrası tartılabilir.

Artılacaksa emzirme sırasında idrar ve dışkı kaybı olmaması için bebeğin altında bezi bulunmalı ve birlikte tartılmalıdır. Altı ayını tamamlamış bebeğe inek sütünden yapılmış muhallebi tarzında mamalar veya az miktarda inek sütü ek gıda olarak verilebilir. Bebeklik dönemindeki besin ihtiyaçları gereklidir.

Su Bebeğin böbrekleri ancak 8.haftada olgunlaşır; daha önce fazla alman suyu itrah edemeyebilir. İlk sekiz haftada meme sütündeki su veya müstahzar (formula) sütteki su yeterlidir. Sekiz haftadan itibaren sıcak ortamlarda, bebeğin susadığı da hissediliyorsa kaynamış su verilebilir, bebeklerin çok kolav dehidrate olduğu unutulmamalıdır. Aşırı terleme, kusma, ishal sık dehidratasyon nedenleridir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.