Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
04

    

Kahvaltı Neden Önemlidir?

Yazan (admin) Egzersiz ve Spor, Lida Hakkında Genel kategorisine 04 Aralık 2009 tarihinde eklenmistir.

Zayıflama hedefleyen kişiler genellikle erken saatlerde egzersiz yaptıkları için kahvaltı onlar için de günün en önemli öğünüdür. Gerçekten de günün en önemli öğünü kahvaltıdır, halihazırda Lida ile kahvaltıdan ne kadar çok bahsedildiğini biliyorsunuz. Aslında en önemli kötü beslenme alışkanlığı ise kahvaltıyı kaçırmaktır. Lida, temel olarak 15 saat boyunca tokluk hissi sağlayabilen bir ürün olduğundan sabah kahvaltısının Lida için önemi çok büyüktür. Aslında sadece Lida kullanıcıları için değil, zayıflamayı ve sağlıklı beslenmeyi hedefleyen herkes için kahvaltı aşırı önem arzeder. Yeni bir güne dengeli ve güçlü kahvaltıyla başlamak kadar sağlıklı bir davranış düşünülemez. Gece boyunca aç kalmak kas ve karaciğer glikojen depolarını, glikojen depolarının azalması ise yorgunluğu artırarak performansı azaltmaktadır. Ayrıca kahvaltı yapılmaması konsantrasyon ve iş verimliliğini azaltmakta, kuşluk saatlerinde başlayan dikkat eksikliği, odaklanma güçlüğü, gerginlik, öğrenme zorluğu, iş, okul ve antrenmanlarda verimsizlik görülmektedir. Sabah yapılan yeterli bir kahvaltı ile glikojen depoları yenilenebilir, kaslara enerji kaynağı sağlanabilir ve vücudun gün boyu tüketeceği enerjinin dengeli dağılımı sağlanabilir.

Kahvaltı oturarak yapılması gereken klasik bir öğün olmaktan çıkarılarak iyi bir planlama ile ev dışında da yapılabilmelidir. Lida’ nın sabah alınması ile birlikte tokluk hissi başlayacağı için gün içinde gereken vitamin ve mineralleri, günlük enerjinizi mutlaka kahvaltı öğününden almalısınız. Çünkü çok farklı kahvaltı seçenekleri bulunmaktadır. Sporcuların çoğu sabah iştahsız olduklarından yakınmaktadırlar. Sabah kahvaltı yapacak kadar aç olmayan kişi bir önceki akşam yemeğinde çok yemek yemiş olabilir. Ancak yine de kahvaltı atlanmamalıdır. Sabahları yavaş yavaş az da olsa bir şeyler yenirse vücut günün erken saatlerinde yemek yemeye alışacaktır.

Fakat kahvaltı zayıflama amacıyla atlanıyorsa bu hatalı bir davranıştır. Çünkü kahvaltıyı atlayanlar daha sonra gün boyu daha fazla yiyerek daha fazla enerji almaktadırlar. Aslında bu evrede (kahvaltı sonrasında) Lida’ nın tok tutuculuğuna güvenilebilir fakat bu da yanlış bir düşüncedir. Çünkü günboyu yemek yiyemeyecek olmanız kahvaltı öğününü atladığınızda gün içinde sizi Lida’ nın tokluk özelliği ile bitkin düşürebilir. Kahvaltı yapmayan kişilerde kronik yorgunluk riski artar. Böylece kahvaltı yapmayanlar sadece kilo almakla kalmamakta, kilo vermekte ve verdiği kiloları korumakta da güçlük çekmektedirler.  Hatta ciddi sakatlanmalara neden olabilir ve de egzersiz sonrası toparlanma zamanı uzar. Kahvaltı günlük enerji gereksiniminin üçte birini sağlamalıdır. Sabah iştahsız olanlar kahvaltının yarısını egzersiz öncesi, diğer yarısını ise egzersiz sonrası yapabilirler.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.