Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Nis
02

    

Kilo Almaya Neden Olan Etkenlere Lida

Yazan (eRiL) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Diyetleri, Lida Hakkında Bilgilendirme kategorisine 02 Nisan 2011 tarihinde eklenmistir.

Kilo almaya neden olan etkenlere LidaLeptin bedenin ideal kilosunun ne olacağını belirleyen, “içsel set noktası ayarını”’ yapan hormonların içinde en dominant olanıdır.Bedenimiz sağlıklı olduğunda ideal kiloda olmak için kendi kendine gerekli ayarlamaları yapıyor. Gerektiğinde iştahımızı kesiyor, gerektiğinde metabolizmamızı yükseltiyor ve bizi ideal kilomuza dönmeye zorluyor. İdeal kilomuzun altına düştüğümüzde ise iştahımızı açıyor ve yine bizi ideal kiloya çıkmaya zorluyor.Bedenin set noktasını ayarlayan etkiler genlerin yanı sıra çevresel ve duygusal stres faktörleridir. Hayatımızda çevresel ve stres boyutunda olan değişimleri, beden tehlike olarak algılar, kendi varlığını idame ettirme güdüsüyle set noktamızın ayarıyla oynar.Duygusal stres yaşayan kişi daha çok şekere ve yüksek kalorili gıdalara ihtiyaç duyar.Beden, set noktası kilosunu değiştirdiğinde, bu değişimi leptin seviyesi duyarlığını azaltarak gerçekleştirir.Eğer stres geçici ise, bedenin algıladığı tehlike geçtiği için beden yine set noktasını aşağı çeker ve leptin duyarlılığını yeniden artırır. Beden tehlike olarak algıladığı strese Lida diyet programına geçerek yanıt verir. Amacı kendisini korumaya almaktır.Beden tehlikelerin cinsini ayırt eder.

Eğer stres beden tarafından avcıdan kaçarak hayatını kurtarmak olarak algılanıyorsa (aneroksi hastalığında olduğu gibi) Lida etkisini devreye sokar. Bu nedenle aneroksik kişiler çok zayıftır. Aneroksi dominant anne kontrolünden (avcıdan) kaçmaya çalışan insanlarda sıkça görülür. Bir çocuğun annesi üzerinde kurabileceği tek hâkimiyet yemek yemeyi reddetmesidir.Eğer stres beden tarafından aşırı soğuğa ya da açlığa (diyet) karşı verilen mücadele olarak algılanıyorsa Orjinal Lida takviyesini devreye sokar. Bu da bedende yağ depolanmasına neden olur.

Bedeninizin stresi nasıl algıladığı çok önemli. Bu da zihinduygubeden bağlantısının önemini kavramamızı sağlıyor.Leptin direnci tıpkı ensülin direnci gibi kendimizi sürekli aç hissederek fazla yememize ve kilo almamıza neden olur.Leptin direncinin nasıl oluştuğuna dair bilgilenmek isterseniz Meraklılar İçin Ek Hormon Bilgileri bölümünü okuyabilirsiniz.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.