Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Haz
29

    

Kilo Oluşumuna Sebep Olan Faktörler

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel kategorisine 29 Haziran 2012 tarihinde eklenmistir.

Kilo oluşumuna sebep olan faktörlerKarbonhidradar da proteinler gibi, vücutta plastik görev yapsa da esas olarak bedene enerji sağlayan besin maddeleridir. Vücuda fazla alınan enerji kilo oluşumuna sebep olacağı için lida diyet hapı ile önlem almak gerekir. Vücutta protein yıkımını azaltırlar. Protein ve yağların metabolik olaylarda okside olmasını kolaylaştırırlar. Karbonhidradarın olmadığı ortamda protein ve yağların vücuttaki kimyasal olaylarda kullanılması zorlaşır ve “ketozis” adı verilen sağlıksız durum ortaya çıkar. Kanda “keton cisimcikleri” birikir.

Erişkin bir insanın günlük ortalama karbonhidrat ihtiyacı kilo başına 1 gramdır. Fazlası ise kilo artışına sebep olabilir. Bu nedenle lida hapı kullanarak önlem almak gerekebilir. Bu miktarın tahıllar, sebze ve meyve gibi doğal besinlerden alınması tavsiye edilmektedir. Şeker gibi suni tatlandırıcılar, özellikle hamur işleri ile birlikte oldukları zaman çok kısıtlı oranlarda ve dikkatli kullanılmalıdır.

Ülkemizdeki beslenme alışkanlığı içerisinde karbonhidrat kaynağı olarak “ekmek” önemli bir yer tutmaktadır. Kötü beslenme alışkanlığı ile alınan kilolardan lida kapsül ile kurtulmanız mümkündür. Önceki yıllarda sadece una su karıştırılarak saç üzerinde pişirilerek elde edilen ekmek, zamanımızda un, su, tuz ve maya ile karıştırılarak hamur hâline getirilmekte, fermente edildikten sonra yaklaşık 250 °C sıcaklıktaki fırınlarda pişirilerek elde edilmektedir.

Ekmek genellikle buğday unundan veya çavdar unundan yapılmaktadır. Lida destekli diyetlerde ekmek tüketimi diğer zamanlara göre biraz daha az olmalıdır. Ülkemizin Karadeniz bölgesinde mısır unundan yapılan ekmekler de yaygın olarak tüketilmektedir. Son günlerde ülkemiz dâhil, birçok ülkede bu şekilde yapılan ekmeklerde çeşitli mineral ve vitamin katkıları kullanılmaktadır. Ancak bunlann fırınlandıktan sonra besin değerlerinin ne ölçüde kaldığı araşürma konusudur.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.