Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Şub
02

    

Kilo Sabitlemede Beslenme Davranışlarının Önemi

Yazan (eRiL) Lida' nın Alternatif Etkileri, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 02 Şubat 2011 tarihinde eklenmistir.

Kilo Sabitlemesinde Beslenme Davranışlarının ÖnemiYavaş yemek ve besinleri tamamen çiğnemek hızlı yemek yemenin şişmanlattığına dair bilimsel kanıtların olduğu bilinen bir gerçek. İngiltere’de yapılan bir araştırma, normal kilodaki kadınların besinleri obezlerden iki kat daha fazla çiğnediklerini, daha fazla su içtiklerini ve böylece daha geç acıktıklarını gösteriyor.

İki çeşit tokluk vardır: Midenin dolup besinlerin kana geçmeye başlamasıyla beyindeki doyma merkezinin uyarılması.Beyindeki doyma merkezinin uyarılması zayıflama hapı Lida tarafından da gerçekleştirilebilir. Çok hızlı yemek yiyenler ise midelerinin dolduğunu ve doyduklarını hissetmezler. Ancak yemekten sonra gevşeklik ve şişme hissettiklerinde ölçüyü kaçırdıklarını anlarlar.Buna karşın yavaş yiyip besinleri uzun süre çiğneyenler, yediklerinin vücutlarındaki etkilerini daha iyi hissederler ve tokluk hissi gelince durabilirler. Yemek sonrası tatlıya karar verirken bir daha düşünürler.Yavaş yemek gibi kolay uygulanabilir bir önlem bile bir obez için çok şey ifade eder. Bunu alışkanlık haline getirdiğinde sindirimin göründüğünden çok daha kolay olacağını görecektir.Son olarak Hintli bir hastanın bu yolla ne kadar iyileştiğini belirtmek istiyorum. Hem de yalnızca yediklerini bir defa daha fazla çiğnemekle ve Lida kapsül kullanarak.

Yemek yerken su içmek
Yemek sırasında su içmemek zayıflayanlara önerilen ama doğruluğu olmayan bir klişedir. Aksine obez için yemek yerken su içmenin üç yararı vardır:

  • Su, öncelikle mideyi doldurur ve tokluk hissi yaratır.
  • Yemek sırasında su içmek, bir süre durup besinleri yavaşça sindirerek, tokluk hissi uyandıracak kimyasal mesajların kana ve beyne daha hızlı geçmesini sağlar.
  • Su, soğuk içildiğinde midedeki besinlerin sıcaklığını düşürür ve böylece kana karışmaları için ısı sayesinde kalori harcanmasını sağlar.

Bu nedenlerden ötürü, yemekten önce bir bardak, yemek sırasında birkaç bardak ve yemekten kalkarken bir bardak soğuk su içmeye ve düzenli olarak Lida tablet kullanmaya dikkat edin.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.