Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eyl
02

    

Kilo Sorunu ile Uğraşmayın

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel, Lida Yorumlar kategorisine 02 Eylül 2011 tarihinde eklenmistir.

Lida hapları sayesinde kilo problemleriniz ortadan kalkacak formda kalmanıza yardımcı olacak lida zayıflama kapsülleri ile kısa sürede kilo vereceksiniz. İdeal kilonuza lida zayıflama kapsülleri ile kavuşacaksınız. Düzenli spor ve diyet ile başaramadığınız herşeyi lida zayıflama hapı ile başaracaksınız. Lida zayıflama kapsülleri sayesinde kısa zaman içerisinde inceleceksiniz. Lida hapı kullananlar genelde kiloyu hızlı şekilde veriyorlar. Kilo problemi olan kişiler lida ile yağlarınızdan kurtulun ve formda kalmaya bakın.

Aynı faktörlerden dolayı her birimizin ihtiyaç duyduğu enerji miktarı fazladır. Ancak yukarıdaki grafikte belirtmiş olduğumuz üzere bir sporcu ve yüksek düzeyde iş aktivitesi içinde olan bireylerde alınan günlük enerji miktarının en az % 60 kısmı karbonhidratlardan sağlanmalıdır. Aksi takdirde gene yukarıda açıkladığımız üzere sporcuda performans düşmesi, çalışan bireyde ise çalışma aktivitesinde azalma olacaktır. Sporcu ve de yoğun iş disiplinine sahip erkeklerde toplam alınması gerekli enerji miktarının 2200-3500 kalori arasında olması önerilir.

Sporcu ve yüksek iş disiplinine sahip bayanlarda ise aynı enerjinin 1800-2600 kalori arasında olması gerekmektedir. Buna göre toplam 2500 kalori günlük enerji gereksinimi içindeki bir erkek bu enerjinin %60 kısmını yani 2500’ün %60’ını (1500 kalori) karbonhidratlardan temin etmek zorundadır.

1 gram karbonhidratın 4 kalori enerji verdiği göz önüne alındığında 1500 kalori  375 gram karbonhidrata karşılık gelecektir. Yani günlük toplam enerji gereksinimimizin %60’ını bularak karbonhidratlardan alacağımız kalori kısmını belirliyoruz. Takiben bu kalorinin kaç gram karbonhidrata karşılık geldiğini yukarıdaki basit hesaplama ile bulmuş oluyoruz. Diyabet tip 1 için başlıca önlem: doktor denetiminde tıbbi tedavi (insulin hormonu kullanımı) ancak insulin hormonu alınıyor diye sadece tıbbi girişime dayalı bir tedavi sonuç vermez. Zira tip 1, tip 2 ile karşılaştırıldığında daha az görülmesine karşılık daha ciddi ve kontrolü daha zor bir hastalıktır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.