Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eki
28

    

Kilo Verme ve Sağlık İlişkisi

Kilo verme ve sağlık ilişkisi ile LidaBenim de üzerinde çalıştığım bir araştırmada, yüksek kalp krizi riskine sahip 12.000’in üzerinde erkek incelenmiştir. Yedi yıllık bir dönem içinde bu kişilerin yılda birkaç kez vücut ağırlıklarını ölçüp, ardından yaklaşık dört yıl boyunca ölüm istatistiklerini takip ettik. Geleneksel bilginin aksine bu yüksek risk grubunda kilo kaybı ölüm oranlarını düşürmemiştir.

Aslında yedi yıl boyunca vücut ağırlıkları sabit kalan erkeklerle karşılaştırıldığında (kiloları önerilen aralıkların üzerinde bile olsa) sağlıksız bir şekilde kilo kaybeden erkekler dört yıllık izlenme sürecinde daha büyük ölüm riski taşımışlardır. Zayıf erkeklerde bu dile getirilmemiş olsa da aynı durumu ılımlı şekilde kilolu erkeklerde de gözlemledik. Bu sonuçların beklenmedik olduklarını söylemem gerekir. Ancak Lida hapı kullanarak sağlıklı bir şekilde zayıflayan erkeklerin risk oranı bir hayli düşüktü. Kilo vermenin faydalarından yararlanması gereken yüksek risk grubundaki bu erkekler için veriler hipotezi desteklememekteydi.

Şişman, sigara kullanmayan kadınlarla gerçekleştirilen geniş çaplı bir araştırmada kasıtlı olarak kilo kaybının bazı kadınlarda düşük ölüm riski sağladığı görülmüştür ancak bu kadınların öncesinde yüksek tansiyon, ya da sorunlu kalp geçmişi gibi sağlık sorunlarının olduğuna dikkat çekilmiştir. Bu araştırmada, araştırma öncesinde sağlık sorunu olmayan kadınlarda kilo vermenin olumlu etkileri görülmemiştir. Geleneksel bilginin aksini gösteren ek bir bulgu da kilo alımının bu kilolu kadınların ömrünü tehdit etmediğinin gözlemlenmesidir.

Bu iki araştırmadan, kilo kaybı üzerine bilimsel literatürdeki tutarsızlıkları, beklenmeyen bulguları ve çelişkili bilgileri göz önüne sermek amacıyla bahsediyorum. Bu araştırmalar hiçbir şekilde istisna değildir. Aksine, bize vücut ağırlığı ve sağlık ilişkisi ile “şişman” olmanın gerçek anlamı ve günümüzde şişman sınıfında yer alan yetişkin Amerikalıların yarısından fazlası için sorgulanmayan varsayım olan kilo verme hedefi konusunda bilimsel bilgilerin üstünlüğünün gerçekten ve ciddi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Vücut ağırlığı, kilo verme ve sağlık üzerine geleneksel bilgiler sorgulanabilmelidir. Kilo vermenin asıl amacı fit bir vücuda sahip olmak ve daha rahat hareket yeteneği kazanıp daha da özgürleşmek olmalıdır. Bunu size en kolay şekilde Lida yosun hapı sağlayabilir. Kilo vererek daha sağlıklı olmayabilirsiniz ama kilo verirken sağlığınızdan da olabilirsiniz. Aradaki farkı iyi anlamak gerek…


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.