Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
17

    

Kilo Vermede Gıdaların Seçimi

Yazan (admin) Egzersiz ve Spor, Genel Zayıflama Bilgileri kategorisine 17 Aralık 2009 tarihinde eklenmistir.

Birçok yerde değinildiği üzere kilo vermenin başlıca mekanizması vücuda alınan kalorinin kısıtlı tutulması ya da azaltılması, buna karşılık vücuttan daha fazla kalori çıkışının sağlanması. Bu iki yolla sağlanır. Vücuda kalori alımının tek yolu vardır. Gıdalarla yani beslenme. Buna karşılık vücuttan istemli ve planlı olarak kalori çıkışı içinse tek bir yol vardır.

Şüphesiz Spor ve egzersiz. Bazılarımız günlük aktivite ve koşturmaların da kalori kaybına neden oSpor ve Egzersizlacağını söyleyebilir. Günlük koşturma, aktivite, iş, bunlar da kalori kaybına neden olacaktır. Ancak bizim ifade ettiğimiz planlı, istemli kalori kaybı ki bu da ancak istemli yapılan ve belli bir düzen dahilinde koordineli hareketlerin bir bütün halinde uygulanması ile gerçekleşir. Buna da zaten spor adını veriyoruz. Ancak spor ve egzersizle istediğimiz miktarlarda kalori kaybına neden olabiliriz.

Zira egzersizin birazdan açıklanacak olan sıklığını, şiddetini ve zorluk derecesini artırarak kalori kaybını artırmak ya da tersine bunları azaltarak kalori kaybım da azaltmak mümkündür. Kısaca spor ve egzersizin seviyesini belirleyerek kalori kaybını istediğimiz düzeyde gerçekleştirebiliriz.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.