Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
10

    

Kilo Vermek için Endişelenmeyin

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Zayıflama Hapı, Sağlıklı Beslenme kategorisine 10 Ağustos 2012 tarihinde eklenmistir.

Orthoreksiya, kişilerin gıda seçiminde aşırı dikkatli davrandıkları bir yeme bozukluğudur. Lida kapsül kullanımı sırasında gıda seçimlerine Kilo vermek için endişelenmeyindikkat edin. Aynen anoreksiya ve bulimide olduğu gibi bu sorunu yaşayan kişiler de devamlı yemekle ilgili düşünür. Ama anoreksiya ve bulimide söz konusu olan yemeğin niceliğiyken orthoreksiyada yemeğin niteliği önem taşır.

Orthoreksiya, genelde kişilerin kilo verme endişesiyle başladıkları diyetlerin sonrasında ortaya çıkar. Ve bu bozukluğu olan kişiler takıntılı bir şekilde “sağlıklı” yemek yer ve “sağlıksız” yiyeceklere asla dokunmaz. Lida kullanımı sırasında sağlıksız gıdalardan uzak durun.

Zamanlarının çoğunu “sağlıklı” beslenmeye adar, besinlerin gıda değerleri ve vücuda olan etkileri hakkında devamlı bilgi edinirler. Zamanla yemek yeme onlar için bir zevk olmaktan çıkıp işkenceye dönüşür. Ayrıca yine zaman içerisinde yemek seçme kriterlerini daha sıkı tutarlar. “Sağlık” kriterlerine ideolojik kriterler de eklenir. Lida diyeti sırasında tükettiğiniz gıdalar sağlık kriterlerine uymalıdır.

İnsan hakları ihlalleri yapılan bir ülkeden ithal edilmiş bir gıda maddesini “organik” de olsa yemezler. Sorunun kronikleştiği durumlarda bu “foodamentalizm”, kişilerin hayatını yoğun bir şekilde etkiler. Mesela kişilerin kendilerini “sağlıksız” beslenen insanlardan üstün görmeleri ve onları sürekli “doğru yola” ikna etmeye çalışmalan insan ilişkilerini olumsuz etkiler.

Sağlıksız beslenme ile alınan kilolar lida bitkisel kapsül ile verilebilir. Kriterlerine uygun olmadığı için sosyal ortamlarda da yemek yememeye özen gösteren bu kişiler uzun vadede yalnızlasın anoreksiya nervosa gibi Orthoreksia Nervosa da ölümcül bir rahatsızlıktır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.