Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
22

    

Lida Alerji Yapar mı?

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel, Lida Hakkında Uyarılar kategorisine 22 Ağustos 2012 tarihinde eklenmistir.

lida alerji yapar mıAlerjik kimselerin organizmaları, yabancı maddelere (alerjenler) karşı bağışıklık tepkileri gösterir. Toplumun yaklaşık %23′ ünde alerji, yaklaşık %5′ inde ise gıda alerjisi bulunur. Lida kapsül kullanmaya başlamadan önce lida içeriğinde bulunan bitkilere karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenin. Gıda alerjisinin nedeni büyük moleküllü maddelerin bir kısmının bağırsağın içinden kan dolaşımına alınmasında yatar. Epitel hücreler arasında bulunan bir sızıntı (belirsiz alım) veya mhücreler adı verilen, bölgesel bağışıklık sisteminde uzman hücreler (seçici alım) bu duruma yol açar. Bu yabancı maddeler vücutta birer alerjen olarak etki edebilir.

Alerjenler bağışıklık sistemi tarafından birer antijen olarak algılanır; akyuvarlarda (plazmositler) bunlara karşı üretilen antikorlar (immünoglobülinler, IgE), kan dolaşımı üzerinden deride, solunum yollarında ve midebağırsak kanalında bulunan mastasitlere ulaşır ve bu bölgelerin hücre duvarına kenetlenir. Bağışıklık sistemine zarar vermeden zayıflamak için lida kapsül kullanabilirsiniz.

Antijenler, alerjenle bir sonraki temasın ardından kenetlenmiş IgE’ nin üzerinde bulunan özel bağlantı noktalarına yerleşir. Bunun üzerine mastasitler hislamin ve diğer yangı yapıcı maddeleri serbest bırakır; bu maddeler damar ve kas hücrelerinin alıcılarına bağlanarak burada alerjik tepkiyi ortaya çıkarır.

Gıda alerjileri’ nin ilk işaretleri, erken çocukluk döneminde ortaya çıkan, inek sütü, tavuk yumurtası veya balık tüketiminin ardından görülen kusma, ishal ve ürtiker (kurdeşen) gibi beslenme bozukluklarıdır. Gıda alerjisinin belirtileri mide bağırsak kanalında, ciltte, solunum yollarında veya kalp damar sisteminde ortaya çıkabilir. Bu tip rahatsızlıkları olanlar lida kullanamazlar.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.