Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
07

    

Lida Diyetine Zarar Veren Unsurlar

Yazan (eRiL) Gıda Alternatifleri, Lida Diyetleri, Lida Hakkında Uyarılar kategorisine 07 Temmuz 2012 tarihinde eklenmistir.

Lida diyetine zarar veren unsurlarObezite sebepleri arasında sağlıksız beslenme en başı çekmektedir. Fakat hepsi bununla kalmıyor, tyonlayan mavi ışın bir tavuktan geçerken ki ışına en çok tutulan ürünlerden biridir yeni moleküllerin ortaya çıkmasına yol açan yeni bir kimyasal oluşum meydana getirmektedir. Bu kimyasal özellik taşıyan gıdalar lida kapsül ile desteklenen diyetler dahil hiçbir diyette kullanılmamalıdır. Yağların örneğin sığır eti yağının ışınlanması, birçok çalışmanın insan için zehirli olduğunu ortaya çıkardığı cyclobutanone moleküllerinin oluşumunu tetiklemektedir. Bu tür yağlar lida kapsül kullanımı sırasında tüketilmemelidir. Kullandığınız lida’ nın sahte lida olmadığından emin olun.

2002′ de gerçekleştirilen bir Fransız-Alman ortak çalışması da bazı cyclobutanone’ ların (2alkylcyclobutanones) zehirli olduklarını ve farelerde kolon kanserinin gelişimini kolaylaştırdıklarını göstermiştir. Bu araştırmalar bilimsel çevrede polemiğe yol açmış, 3 Temmuz 2002′ ye gelindiğinde de Avrupa Konseyi bünyesinde gıdai muhafazadan sorumlu Bilimsel Gıda Komitesi (SCF), bu konuda en yetkili uzmanları bir araya getirerek çözümler ortaya atmıştır. Lida diyetlerinde gıdaların muhafaza edilmesi çok önemlidir.

Çok şaşırtıcı olmayan bir güdülenmeyle, SCF açıklamasında araştırmacıların ayrıca belirttikleri, ette ışınlanma sonrasında oluşan yeni hücrelerin zehirliliği konusundaki buluşlarına hiçbir şekilde yer vermemiştir. Hayır, sistem çok yanıltıcıdır: “Olumsuz etkiler, araştırmalarda kullanılan terimle in viiro’dur (dıştan göründüğü gibi). Bu etkiler lida zayıflama hapı ile desteklenen diyetinize de zarar vermektedir.

Dolayısıyla, vardığı bu sonuçlar itibariyle insan sağlığıyla ilgili kararlara yönlendirilebilir derecede benimsenebilir görünmemektedir. Açıkçası laboratuvarda yürütülen bu çalışmanın ortaya koyduğu sonuç nitelikli bilimciler tarafından değerlendirilmiş olsa da, insan sağlığına yönelik bir tehdidin varlığını kabul etmemektedir. İnsan sağlığını tehdit eden bir başka unsur olan fazla kilolar lida kapsül ile verilebilir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.