Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
22

    

Lida Hapını Kimler Kullanamaz ?

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel, Sağlıklı Beslenme kategorisine 22 Ağustos 2011 tarihinde eklenmistir.

Lida zayıflama hapı kilo vermede yardımcı ve tamamen bitkisel olduğu için sağlıklı zayıflamayı sağlamaktadır. Fakat kilo vermek için öncelikle yapmanı gereken dengeli beslenmektir. Lida zayıflama kapsüllerini herkez için yararlı bulmuyoruz, lida haplarını kalp rahatsızlıkları olanlar, kolesterol sorunu yaşayanlar, astım ve yüksek tansiyon hastalarına asla lida hapı önermiyoruz. Ayrıca diyabet hastalarıda kullanamazlar.

Lida haplarını bu hastalığa sahip olmayan herkez güvenle kullanabilir. Peptik ülser hastalığı peptik ülser mide veya duodenum mukozasının tamamivetinin bozulması ve bir mukoza defekti oluşması ile ortaya çıkar. Mukoza savunması ile agressif lüminal faktörler (pepsin ve asit sekresvonu) arasındaki dengenin bozulması ile ortava çıktığı kabul edilir. Tanım olarak çapı 5 mm’vi aşmış ve derinliği de müskülaris mukoza boyunca ilerlemiş olmalıdır. Kilo verirken yardımcı besinlerden et ve süt ürünlerinin zayıflamaya etkisi oldukça fazladır.

Diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri olarak şu önlemler alınır:

•    Öğünler küçük miktarlarda ve sık olmalıdır.
•    Su ve diğer sıvılar öğünden en az bir saat önce veya bir saat sonra içilmelidir.
•    Yemekten sonra en az üç saat geçmeden yatılmamalıdır.
•    Karın basıncını artıracak hareketlerden kaçınmalı, sıkı kemerler veva pantolonlar kullanılmamalıdır. Kabızlık varsa önlenmelidir.   Yüksek vastık kullanılmalıdır.
•    Sigara içilmemelidir.
•    Aşırıkilolu hastalar ideal kilolarına inmelidir.
•    Aşırı alkol ve kafeinli içkilerden, çikolatadan, baharattan kaçınmalıdır.

En sık semptom epigastrik ağrıdır. Genellikle çok şiddetli değildir; kemirici veya “açlığa benzer” bir ağrı diye tanımlanabilir. Ağrı ritmik (günün aynı saatlerinde) ve periodik (yılın aynı zamanlarında) olma eğilimindedir.Gece hastayı inandıran ağrılar olabilir. Ağrının şiddetlenmesi ve yansımalar göstermesi ülserin pcnetre veya perfore olduğuna işaret edebilir. Mide ülserlerinde iştahsızlık ve bulantı görülebilir; duodenum ülserlerinde mide çıkışında bir obstrüksivon voksa bulantı, kusma ve zayıflama seyrek görülür. Vakaların bir kısmı, özellikle ere bağlı olanlar sessiz seyredebilir ve ilk ortava çıkışı üst gastrointestinal kanama ile olabilir. Barrett sendromu da komplikasonlardan biridir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.