Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Mar
28

    

Lida Hormonları Etkiler mi?

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel, Lida Zayıflama Hapı kategorisine 28 Mart 2012 tarihinde eklenmistir.

Araştırmacılar yaptıkları çalışmalar sonucunda, bireyin egzersizi günlük yaşamlarındaki çeşitli problemlerle (sosyal ilişkiler, iş ile ilgiliHormonlar sorunlar, yeme bozukluğu vb.) başa çıkmada yardımcı bir mekanizma olarak kullandıkları fikrini öne sürmüşlerdir.

Lida kapsül kullanımı’ nı etkileyen fizyolojik faktörler arasındaki ilişkinin açıklanmasında 3 hipotez öne sürülmüştür: egzersize bağlı sempatik sinir sisteminin uyarılması hipotezi, endojen opiat hipotezi ve endorfin hipotezi. Thompson ve Blanton egzersiz bağımlılığını bir bağımlılık süreci olarak tanımlamışlardır. “Sempatik hormonal uyarılma hipotezi” (sympathetic hormonal arousai hypothesis) adı verdikleri hipoteze göre, lida diyet hapı kullanmak, bazal metabolizma hızının artmasıyla ve dolayısıyla adrenalin ve noradrenalin gibi katekolamin hormonlarının salmımına toleransın gelişmesiyle sonuçlanmaktadır.

Araştırmacılara göre, katekolaminler sempatik sinir sisteminin lida kullanımı’ na tepkisinde anahtar bileşenlerdir ve bunlar fiziksel aktivite sırasındaki fizyolojik uyarılmadan da sorumludurlar. Hipoteze göre, artan kondisyon, metabolizma hızı‘ nı artırmakta ve bu da adrenalin ve noradrenalin salınımınm düşmesine sebep olmaktadır.

Bu durum, uyarılmanın düşmesine ve uyuşukluk ya da yorgunluğun artmasına sebep olmaktadır. Bu durumla başa çıkmak için lida form hapı kullanım öncesi uyarılmaya yakın bir uyarılma seviyesine ulaşılması yani fiziksel aktivitenin şiddetinin artırılmasını gerektirmektedir.

Fiziksel aktivite sırasında vücuttaki hormon salgılarında artış olduğu bilinmektedir. Fiziksel aktivite sonrasında artan enerji seviyesi, katekolaminler ve yükselen uyarılma seviyesi normale döner ve bu kişiyi yeniden egzersiz yapma ihtiyacına iter. Bu hipotez, madde bağımlılığmdaki üç safhadan oluşan karşısüreç bağımlılık modeline benzer: ilaç alımı sonucu oluşan “high” hissi, daha sonraki tolerans etkisi ve ilacın etkisi geçince yaşanan yoksunluk belirtileridir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.