Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Oca
22

    

Lida ile Detoks için Bunları Tüketin

Yazan (eRiL) Lida' nın Alternatif Etkileri, Lidagel, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 22 Ocak 2011 tarihinde eklenmistir.

Soğan Salatası ve LidaSigara nikotini, alkol, kahve ve çayın fazlası ve yetersiz su tüketimi ile yetersiz lif tüketimi de kan şekerinin oksitlenmesini tetiklemek sureti ile artırabilmektedir. Tüm bu faktörlerden kaçınarak, sebze, meyve, alkolsüz sıvı tüketimi, egzersiz, balık eti ve yağsız süt ürünleri ile şekillendirdiğiniz bir mutfak ve yaşam stili ile Diyabet’e yakalanmamanız veya ikinci tip diyabet’i tıbbi tedavinin de desteği ile yenebilmeniz mümkün.

Buna karşılık, şayet genetik olarak veya pankreasmızdaki bir bozukluk nedeni ile insülin salgılayamayanlardansanız, bu durumda tüm adı geçen yanlış gıda ve yaşam stili faktörlerinden sakınmanız size yardımcı olsa da tek başına bu tip Diyabet’i tedavi edemeyecektir. Zira aksi durumlar yukarıdaki yaşam kalitesini azaltan ve hastalıkları davet eden tüm olumsuz gelişmeleri beraberinde getirecektir. Bu nedenle kan şekerini artırmayan gıda maddelerinin neler olduğunu da bilmek ve bu gıda maddelerini tüketmek zorundasınız.

Daha önce bahsettiğim gıda maddelerinin pek çoğu kan şekerinizi kontrol etmeye yarayan, dolayısı ile fazla kan şekerinin iltihap yapıcı maddeye dönüşmesi gibi bir riski de ortadan kaldıran ve bu etkisi ile detoks işlevi gören maddelerdir. Bu maddelerin Lida zayıflama tableti ile beraber tüketilmesi zayıflarken detoks yapmanıza da yardımcı olur. Bunlardan bir tanesi de soğandır. Soğanda bulunan krom minerali insülin’in etkinliğini ve onun kan şekerini düşüren etkisini kuvvetlendirir. Böylelikle hem diyabet’e yakalanma riski azalır hem de kan şekeri fazlasının toksik radikale yani iltihap yapıcı maddeye dönüşmesi gibi bir riskte ortadan kalkmış olur. Soğanın kan şekerini kontrol eden diğer bir etki mekanizması ise içinde bulunan propil disülfit adlı maddeden kaynaklanır. Karaciğerde pankreas tarafından kan şekerini düşürmek üzere salgılanan insülin hormonunun bağlandığı özel protein noktalar vardır. Propil disülfit insülin hormonunun karaciğerde bağlandığı bu noktalara etki ederek tip 2 diyabete karşı koruyucu bir etkide bulunur. Bu nedenle zayıflamak için Lida kullananlara bolca soğan tüketmelerini de tavsiye ediyoruz.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.