Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
13

    

Lida ile Kolesterol ve Karaciğer ilişkisi

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel kategorisine 13 Ağustos 2010 tarihinde eklenmistir.

Lida ile Kolesterol ve Karaciğer ilişkisiLida ile beyinde üretilen kolesterolün yüzde 70’i sadece miyelinde kullanılıyor ve zaman içinde söz konusu moleküller yenilenemiyorsa, birçok sorunun cevabını hiç çekinmeden sizler de verebilirsiniz. Yaşlılarda görülen birçok nörolojik ve psikiyatrik hastalığın temelinde miyelin bozulmaları vardır ki, bunu sizlere detaylı olarak sadece nöroloji uzmanları anlatabilir. Biz kabaca yaşlılarda bunama, hafıza kaybı, nöropati gibi sinir sistemiyle ilgili birçok hastalığın gelişebildiğim açıklamakla yetinelim.

Lida diyeti zaman içinde bütün organizmada hücresel olarak kolesterol sentezi azalıyor. Beyin steroidleri de bu durumdan kaçamıyor. Kandaki göreceli kolesterol yüksekliği ile hücre içi kolesterol faaliyetleri sürekli olarak birbirine karıştırılıyor. Kandaki kolesterol düzeyi ve beyin hücrelerinin faaliyetleri üzerine araştırmalar yapılıyor. Fakat steroidler ve kolesterol üzerine yapılan araştırmalar insanlarımıza gerçek anlamda faydalı oluyor mu? Beyin steroidler kolesterol konusunu bir açıklığa kavuşturabiliyor mu? Bizce hayır, deniz kıyısında kendilerine kumdan kaleler yaparak mutlu olmaya, yapmış oldukları kumdan kaleleri gerçek sanmaya devam ediyorlar! Kumdan kalelerini bilim dalgalarından korumaya çalışıyorlar.

Genetik kolesterol yüksekliğinin, karaciğerin fazla kolesterol üretmesiyle ilgili olmadığını, kana geçen partiküllerin LDL reseptörlerince kullanamamasından kaynaklandığını önceki bölümlerimizde açıklamıştık.

Lida kullanan kişiler her türlü yüksek lipit düzeylerinde partiküller bir şekilde mutlaka küçülür90 ve kanda birikir. Bu nedenle sorun kandaki kolesterol yüksekliği sorunu değil, kanda partikül birikimi sorunudur.

Asıl temel konumuza geçmeden önce özetlemek gerekirse, ortaya çıkan birinci sonuç, kanda biriken kullanılmayan partiküllerin varlığında, göreceli olarak kanda kolesterol miktarının yüksek olabileceğidir. Kolesterolün yüksek olması, kolesterolün hücrelerce kullanılmaması anlamına gelir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.