Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
09

    

Lida ile Lifli Gıdalar Tüketin!

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel kategorisine 09 Aralık 2009 tarihinde eklenmistir.

Lida kullanıcıları dahil olmak üzere zayıflamayı hedefleyen her bireyin mutlaka lifli maddeler içerek yiyecekleri tüketmeleri gerekir. Lida ile yada Lida olmadan da olsa sağlıklı ve hızlı zayıflamak için lifler çok önemlidir. Lifli maddeler kolesterol bağlama ve kan kolesterol seviyesini düşürme kabiliyetleri yönünden çok iyi derece fonksiyona sahiplerdir. Fakat farklılıklar da sözkonusudur. Örnek vermek gerekirse buğdayın kolesterolü bağlayıcı bir etkisi bulunmazken, başta yulaf olmak üzere yeşil sebzeler, havuç, elma ve greyfurt’ un önemli düzeyde kolesterol bağlama yeteneği bulunmaktadır. Özellikle bu yeteneğe sahip yiyeceklerin Lida ile aynı dönemde tüketilmesi tavsiyemizdir.

Buna karşılık ekmekteki buğday, bağırsak boşluğuna su çekerek içeriği sulandırması ile dışkı oluşumunun daha kıvamlı olmasını sağlamakta böylelikle Lida kullanım dönemi içerisinde konstipasyon (kabızlık) ve hemorhoid (basur) rahatsızlıklarının giderilmesini mümkün kılmaktadır. Az çok hepimizin bildiği gibi kabızlık Lida kullanıcılarının temel sorunudur. Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere lifleri çözünür ve çözünmeyen lifler olarak gruplandırıp almak, bazılarını diyete dahil etmek yerine tüm liflerden bir karışım halinde diyet oluşturmak, onların farklı fonksiyonlarından eksiksiz yararlanmak açısından son derece önemlidir. Lida ile kullanılmasını tavsiye ettiğimiz liflerin yukarıda değinilen yararları yanında az bir kısmı teşkil etse de bazı sakıncaları bulunmaktadır.

Bu karbonhidratlar kalsiyum ve çinko’ yu da bağlayarak bunların dışkı ile emilmeden vücuttan uzaklaşmasına neden olmaktadırlar. Bu ve diğer mineraller doku ve enerji metabolizmaları için zorunlu olduğundan, çok fazla ağırlıktaki lifli gıdalarla beslenmede mineral ve enerji eksikliği oluşabilmektedir. Lida ile zayıflamada yol katettiğiniz süre zarfında lifli gıdaları orantılı şekilde tüketiniz. Lifli gıdaların ne miktarda alınması gerektiğine dair kesin veriler mevcut olmamakla birlikte Lida ile günlük olarak 20-25 g arasında alınması önerilmektedir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.