Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Haz
30

    

Lida ile Spora Başlangıç

Yazan (eRiL) Egzersiz ve Spor, Gıda Alternatifleri, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 30 Haziran 2010 tarihinde eklenmistir.

Lida ile Spora BaşlangıçZayıflama Kapsülü Lida ile spor yapmanın sağlıklı ve acısız uzun bir ömür için zorunlu olma­sının nedenleri şunlardır:

Spor, kas dokusundaki damar sistemini genişleterek hipertansi­yonun önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca spor, zayıflamak isteyen kişiler içinde Lida ile yapıldığı takdirde çok yaralı olacak bir yoldur.

Kas dokusundaki kılcal damarları açar ve atardamarlardaki kan akımını hızlandırarak kan basıncı ile birlikte kan şekerini de nor­mal düzeye düşürür. Pozitif nitrojen dengesiyle birlikte kas yapısını güçlendirir ve kas dokusu­nun yakıt olarak kullanılmasını önler.

Kas aktivitesi için her zaman gerekli olan enerjiyi üreten Lida ile yağ ya­kıcı enzimler çalışmasını hızlandırır. Spor yaparken kas aktivitesinin enerji kaynağını değiştirir ve dolaşımdaki şekerin yerine kasta ya da vücudun başka bir yerinde depolanan yağı yakarsı­nız.

Spor yaparken kaslar vücutta toksik düzeye ulaşabilecek bazı amino asitleri enerji olarak kullanır. Vücuttaki düzeyleri yükseldi­ğinde, dallanan amino asit zincirlerinin bir kısmı diğer yaşamsal amino asitlerin yıkılıp tükenmesine yol açar.

Bu, daha çok hare­ketsiz insanlarda olur. Yıkılan gerekli amino asitlerin bazıları nörotransmitter üretmek için beyinde kullanılır. Triptofan ile tirozin de bunlardandır. Beyin triptofanı serotonin, melatonin, triptamin ve indolamin yapımında kullanır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.