Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Şub
13

    

Lida ile Su İçmek

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Hakkında Genel, Sağlıklı Beslenme kategorisine 13 Şubat 2010 tarihinde eklenmistir.

Lida ile Su İçmekBir Lida kullanan için sizce su ne kadar elzemdir ? Çok! Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluşur. Vücut suyu kişiden kişiye değişebileceği gibi yaşa ve cinsiyete göre de farklılık gösterir.  Zayıflama hedefleyen herkes için su çok yüksek bir önem taşır. Lida ile amaçlansın yada amaçlanmasın. Su böbrek ve dolaşım sistemini çalıştırdığı için yağ atılımında büyük rol oynar. Örneğin yeni doğmuş bir bebeğin vücudu % 90 oranında sudan meydana gelirken bu oran yaşlılıkta %41′ lere kadar düşer.

Bir başka değişle vücut suyu yaşın ilerlemesiyle azalır. Bu teze göre 65 yaş sınırı olan Lida kullanımında  yaşınız ne kadar ileriyse o kadar çok su tüketimi yapmanız gerekecektir. Vücudun kas ve yağ dokusu da vücut suyunun miktarını belirler. Kas dokusu % 73 oranında su içerirken yağ dokularında bu oran %25’tir. Buradan da anlaşılacağı gibi yağ oranı yüksek olan kişilerde vücut suyu daha azdır. Erkekler kadınlara göre daha çok kas, daha az yağ kütlesine sahip olduğu için erkeklerin vücudundaki su oranı kadınlara göre daha yüksektir. Genel olarak yetişkinlerin vücudu % 55-75 oranında sudan oluşur.

Suyun vücudumuzda birçok hayati fonksiyonu vardır. Lida bazında da zayıflama için hayati bir önem. Şimdi gelin bunları daha yakından inceleyelim.

  • Hücrelerimizde yaşamımızı sürdürebilmemiz için binlerce biyokimyasal tepkime oluşur. Bu tepkimelerin oluşabilmesi için suya gereksinim vardır.
  • Yediğimiz besinler su varlığında sindirilir ki bu Lida’ nın neden suya ihtiyaç duyduğunu biraz anlatıyor.
  • Su, sindirilen besinlerin emilmesi ve hücrelere taşınmasında fonksiyon gösterir.
  • Aktivite yaptığınızda ya da çok sıcak havalarda ateşiniz çıkmıyorsa bunu suya borçlusunuz. Vücudun bu gibi durumlarda terleyerek kendi sıcaklığını düşürebilme yeteneği vardır. Yani su, vücut sıcaklığının denetlenmesinde görevlidir.
  • Eklemlerinizin kayganlığının sağlanması da suyun sayesinde olur.
  • Vücudunuzda oluşan çeşitli metabolik olaylar neticesinde birçok zehirli maddeler oluşur. Su, bu zehirli maddelerin vücuttan atılmasında etkili olarak Lida ile zayıflama sürecine katkıda bulunur.
  • Vücudumuzdaki hücrelerin, dokuların ve organların düzenli çalışması suyun sayesinde olur.

Eğer kabızlık çekiyorsanız belki de bunun nedeni yeterli sıvı tüketmemenizdir. Lida kullananlar arasında en büyük tartışma kabızlıktır. Kimse “ben su içmiyorum” demez, herkes ben kabızım der! Biraz daha önem gösterin ve düşünün. Lida vücudunuzdan yağları çekip çıkartırken su tüketmezseniz ne olur ? Cevabı bulacaksınız. Çünkü su dışkının yumuşamasını sağlayarak kabızlığı önler. Yediğiniz besinleri rahatlıkla çiğneyip yutabiliyorsanız bunu yine suya borçlusunuz. Çünkü su tükürük salgılarınızın oluşmasında etkinlik gösterir.

Gözlerinizin ve burnunuzun sürekli nemli olması da suyun bir diğer marifetidir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.