Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Kas
04

    

Lida Kullanımı Sırasında Balık Tüketimi

Yazan (eRiL) Lida Zayıflama Hapı, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 04 Kasım 2011 tarihinde eklenmistir.

Lida kullanımı sırasında balık tüketimiKâğıtta somon:Güzel bir somon dilimi seçin. Alüminyum folyonun üzerine yerleştirin. Üzerine dereotu serpip limon sıkın, tuzunu ve ka­rabiberini atın. Lezzet vermesi için halka halinde kesilmiş so­ğan ve pişirme sonrasında içinden alınmak üzere doğranmış bir pırasa ekleyin. Alüminyum kâğıttan zarfınızı kapayın. 10 dakikadan fazla olmamak kaydıyla sıcak fırında pişirin, da­mak zevkinize göre pişirme sürenizi daha da kısa tutabilirsi­niz.Bu yöntemle pişirilen somon balığı hem damak tadınıza hitap edecek hemde lida zayıflatıcı hap takviyeli diyetlerinizde tüketebilirsiniz. Balık tüketimi ve sağlıklı beslenme ilerleyen obezite için lida kapsül kadar önemli bir pozisyondadır.

Tek yanlı ızgara somon:Üzerinde derisi olan güzel bir dilim somon seçin. Bir tepsinin içini alüminyum folyoyla kaplayıp balığı derisi yukarıda ola­cak şekilde yerleştirin ve üzerini kalın tuzla kaplayın. Tepsiyi fırının en üst katına, tam ızgaranın altına yerleştirin. Balığın derisi fırının rezistanslarına bakar durumda olmalıdır.Üzerindeki tuz balığın suyuyla ıslanana ve balığın deri­si de koyu bir renk alıp çatlak çatlak olana kadar pişirin. Bu sırada, somonun derisinin hemen altındaki yarısı pişmiş ola­cak, sertleşecek ve rengi somon turuncusuna dönecektir. Piş­memiş olan diğer yaruysa yeni ısınmış ve henüz pembe renk­li, yumuşak olacaktır. Somon dilimini fırından çıkarın, kaim tuzu temizleyin, somonu ters çevirip koyu kırmızı bir renk alan derisi alta gelecek şekilde yerleştirerek servis edin.En iyi pişme; somon diliminin tam kararında piştiği, yani deriyle temas eden kısımların somon renginde, sıcak ve sulu olduğu zamandır. Tabağa yerleştirildiğinde, balığın üstten görünen kısmıysa ılık ve pembe renkli olmalıdır.Balık etinin bu şekilde pişirilmesi yağ oranını azaltır ve lida kapsül kullanımı sırasında atılan fazla yağların geri gelmesini engeller.

Marine edilmiş çiğ somon:Limon, dereotu, baharlı otlar (dereotu, fesleğen, vb.), tuz ve karabiberle bir karışım hazırlayın. Bir ya da iki dilim somonu bu karışımda bir gece bekleterek marine edin. İnce dilimler kesin ve dereotu ile süsleyerek servis edin. Kalorisiz bu balık yemeğini lida kapsül destekli diyete ekleyebilirsiniz.

Japon usulü çiğ somon:Bu yöntem, en pratik ve hızlı balık hazırlama usulüdür. Bir parça somon alıp yüzeyinden derisine doğru, orta incelikte, enlemesine dilimler kesin. Dilimleri bir tabağa daire şeklinde dizin. Balığın her tarafına nüfuz etmesi için dilimleri birbi­rinin üstüne bindirmeden soya sosuyla ıslatın. Bekletmeden servis edin. Bu şekilde hazırlanan balıklar lida kullanımı sırasında rahatlıkla tüketilebilir.Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.