Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Mar
25

    

Lida, Su ve Lif

Yazan (admin) Gıda Alternatifleri, Lida Hakkında Genel, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 25 Mart 2010 tarihinde eklenmistir.

Su, toprak altında minerallerle temas hâlinde bulunur. Bunları eriterek özel bir tada sahip olur. Suyun Lida için önemi hakkında daha önce birkaç makalede açıklama yapmıştık. Bileşimindeki kalsiyum ve magnezyum miktarına göre içme suyunun sertlik derecesi tespit edilir. Yani sert sularda bol miktarda mineral mevcuttur. Tatlı sularda ise mineral çok azdır. Zayıflama için Lida desteklenirken mineral içeren sular tavsiye edilmektedir.

Lifli BesinlerŞehir suyu dediğimiz şebeke suyu mineral bakımından zengindir. Zira bu suların sertlik derecesi 22′ ye kadar yükselir. Şişelenerek satılan memba sularının sertlik derecesi ise 6 veya 7 civarındadır. Biz Lida ile tüketmeniz gereken suyun bu memba suları içerisinden seçilmesi ve tüketilmesi tavsiyemizdir.

Su, besinlerin sindirimi, metabolizma gibi faaliyetlerde oluşan zararlı atıkların ve vücutta oluşan fazla sıvının atılması için gereklidir. Tüm bu sebeplerden ötürü su zayıflama desteği olarak görülmektedir. Bütün kimyasal olayların çözelti içinde olduğu düşünülürse, vücutta yeterince suyun bulunmasının yaşamak için gerekli olduğu daha iyi anlaşılır. Su, kanımızın sıvı kısmını teşkil eden; hücre sitoplazmasında yer alan vazgeçilmez maddemizdir. Su aynı zamanda yağın vücuttan atılmasında da mükemmel bir rol oynar. Lida ile bu rolü daha da etkinleşir. Vücut için gerekli olan minerallerin bir kısmını yine su içinde erimiş olarak alırız.

Lida zayıflama programlarında bol miktarda lifli besin yemek yararlıdır. Çünkü hem kabızlığı önler, hem de kan şekeri dengesini sağlar. Lif aynı zamanda çok doyurucudur. Lida’ nın tok tutucu özelliğini en iyi destekleyebilen besin maddesi liflerdir. Bu sayede kalorisi yüksek yiyeceklerin yenmesine engel olur. Bununla birlikte, yalnızca lif miktarını artırmak zayıflamaya yetmez. Sağlıklı beslenme için lifli yiyecekler çok önemlidir, özellikle yağ atma diyetinde çok daha önemli bir rol oynar. Yemek yenilirken tokluk hissini artırır, lif organizma tarafından işlenmeden dışarıya atılır Kepekli ekmek ve kabuklu meyveler lif bakımından zengindir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.