Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
May
17

    

Lida ve Akdeniz Diyeti

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Diyetleri, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 17 Mayıs 2010 tarihinde eklenmistir.

Taş Devri insanı ayrıca, bizim tükettiğimizin altıda biri kadar tuz (sodyum) tüketiyordu. Taş devrinde Lida olmasa da bitkiler hali hazırda bulunuyorlardı. Eski çağ kadınlarının turunç yiyerek zayıfladığı ise bilinen bir tarih gerçeğidir. Esasen, yeryüzünde bizden başka hiçbir canlı bu kadar fazla tuz yemiyor. İyotlu tuz metabolizmayı hızlandırsa da günlük ihtiyacımız 1 gr olmasına rağmen biz onun kat be kat fazlasını alıyoruz. Zaten günümüzdeki tansiyon hastalıklarını da, genç yaştan itibaren bol bol tuz yemeye borçluyuz.

Eskiden insanlar günde en az 45 gr lif tüketirmiş ki biz şu anda 10-20 gramı zor tüketiyoruz. Taş Devri’ nde koruyucu madde olmadığı için yiyecekler taze yeniliyordu. Meyve ve sebzeler dalından koparıldığı gibi olanca vitamini ve antioksidanıyla atalarımızın midesine iniyordu. Ve aynı atalar, yiyecek bulmak için bazen günde 30 kilometre yürümek zorunda kalıyordu! Şu an ise biz 1 Km bile yürümüyoruz. Teknoloji bizi bundan alı koyuyor ve kilo alan insanlara göre yeni teknolojiler de geliştiriliyor. Lida zayıflama kapsülü gibi teknolojiler.

Yeme alışkanlığı ülkeden ülkeye değişir ve bir yığın etmen de farklı yeme kültürlerinin oluşmasında rol oynar. En önemli unsur, çeşitli gıdaların bir arada bulunabilmesidir. Avrupa’ ya ilk insan 500 bin yıl önce Afrika ve Ortadoğu’ dan geldi. İlk önce kıtanın güneyine yerleşen insan, zamanla yiyecek bulma umuduyla kuzeye doğru yayıldı.

Akdeniz ve Kuzey Afrika’ nın iklimi, kuzey ülkelerine kıyasla daha ılımandır. İnsan da genetik olarak 25-35 derece sıcaklıkta, yani ılıman iklim kuşağında yaşamaya programlanmıştır. Yani bizim için en uygun coğrafi bölgeler Akdeniz havzası, Kuzey Afrika, Güney Afrika, ABD’ nin güneyi, Orta Amerika ve Güney Amerika’nın ekvatora yakın bölgeleri ve de Avustralya’nın kuzeyidir. Akdeniz diyeti yapan Lida kullanan kadınlar daha çabuk ve sağlıklı zayıflayabilmektedirler.

Saydığımız bölgelerdeki iklim koşullan, insanın ısınma sistemleri ve giysiye ihtiyaç duymadan her türlü yiyeceği bularak hayatta kalmasına elverişlidir. Son yıllarda Akdenizlilerin mutfağı da, sebze, meyve, tahıl, zeytinyağı ve balığa bolca yer verdiğinden, sağlıklı beslenmek isteyenlere şiddetle tavsiye edilmektedir.


Comments:
dua on Haziran 4th, 2010 at 13:08 #

merhaba 1 kutu lidada kaç tane kapsül var

admin on Haziran 4th, 2010 at 20:19 #

1 kutu lida 30 kapsül içermektedir.

Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.