Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
12

    

Lida ve Dondurma

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Genel, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 12 Temmuz 2010 tarihinde eklenmistir.

Fındık ve Fıstık“Fındık da fındık” diyenler ile “ille de fıstık” yiyenlere bir sözümüz var. Hani kuruyemişten söz edilirken, fındık, fıstık hep bir biri ardına söylenir sanırız bunun manası var.

Bu durumu Lida hapı açısından incelediğinizde bu iki kuruyemişin birbiri ardınca anılmalarının sadece ses benzeşmelerinden ibaret olmayıp birbirlerini içerik olarak ne kadar iyi tamamladığını görüyoruz. Çünkü fındık ve fıstık sanki birbirini tamamlayan iki ayrı ama tek olması gereken bir besin gibidir.

Fıstık B, ve B6 vitaminine sahipken, fındıkta yüksek A vitamini var. Fıstıkta yüksek protein ve az yağ mevcutken fındık tam bunun tersi. Fındıkta daha yüksek E vitamini varken, fıstık çinko açısından zengindir. Kalsiyum fındıkta fazlayken, potasyum fıstıkta daha fazla gibi saydıkça gidiyor.

Görüldüğü gibi fındık ve fıstık birbirini çok güzel tamamlayan iki besin. En doğrusu ne yalnız fıstık, ne yalnız fındık; biraz fındık biraz fıstık.

Yaz aylarının en gözde tatlısı dondurma olsa gerek. Gerçekten de dondurma yalnızca tatlı ihtiyacını karşılamıyor, aynı zamanda da İnsanı yazın kavurucu sıcağından bir nebze olsun kurtarıp serinletiyor.

Gerçi artık yaz kış fark etmiyor, dondurma sanayi öyle gelişti ki, marketlerde bile özel raflarında 12 ay satışa sunuluyor. Özellikle zayıflama diyeti uygulayanların dondurma yemesi biraz düşündürücü.

Oysa insan zayıflama diyeti uyguluyor diye de cehennem azabına girmesinin bir anlamı yok. Elbette ki Lida kullanıcıları da dondurma yiyebilirler. Ancak, burada yenecek dondurmanın miktarı ve yeme aralığı çok önemlidir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.