Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Oca
08

    

Lida ve Hamilelik

Yazan (admin) Lida Hakkında Uyarılar, Lida' nın Alternatif Etkileri, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 08 Ocak 2010 tarihinde eklenmistir.

Daha önce ve Lida’ nın ilk yazılarında ürünü hamile bayanların veya emzirme dönemini atlatamamış bayanların kullanmaması gerektiğini söylemiştik. Bunu tekrar alevlenen hamilelik ve Lida tartışmaları sonucunda daha detaylı bir biçimde açıklamayı istedik. Hamilelik ve emzirme döneminde lohusalıkla ilgili farmakolojik etken maddeleri ve doktor tavsiyeleri haricinde hiçbir ilaç yada bitkisel gıda takviyesinin kullanılamadığını bilmenizi isteriz. Yani bu kısıtlayıcı durum sadece Lida zayıflama kapsülü için geçerli olmamakla birlikte görüp görebileceğiniz tüm takviyeler ve ilaçlar için geçerlidir. Şu ana kadar bizim duyup bildiğimiz sadece bazı B grubu vitaminlerin ve özellikle B12 ve folik asit takviyelerinin hamilelik döneminde kullanılabildiğidir.

Bunun haricinde hamilelik döneminde oluşan ve oluşması muhtemel kabızlık şikayetlerine karşı özel olarak formüle edilmiş bazı toz takviyelerin kullanılabildiği yönünde görüşler aldık.

Peki neden Lida’ yı hamilelik yada emzirme döneminde kullanamıyoruz ? Bu da çok açıktır. İlaçlar ve bitkisel besin takviyeleri kişilerin sorunlarını ve rahatsızlıklarını çözmek için tekil olarak çözüm amaçlı üretilmiş ürünlerdir. Bunların dolaşım sistemi, üreme sistemi ve bağışıklık sistemine etkileri sadece tekil olarak hastanın kendisi düşünülerek çözüm odağı oluşturan ürünlerdir. Bir bebek sözkonusu olduğunda bebeğin hassasiyeti ve sağlığı düşünülerek ilaçlar ve takviyelerin Lida gibi hamilelik döneminde kullanılmaması tam tedbir için yasaklanmıştır.

Belki bir ilaç yada takviyenin, Lida’ nın yada bir ağrı kesicinin hamilelikte kullanılması çocuğa olumlu etki etmeyecek olabilir fakat her türlü ihtimalin gözetilmesi son derece elzem bir konu olduğundan tam güvenlik için hamilelikte bu tip ürünlerin kullanılması sert bir şekilde reddedilmektedir.

Emzirme döneminde ise Lida, zayıflatabilmek için geliştirilmiş içeriğiyle size etki ederken aynı zamanda etken maddeleri kan ardımıyla anne sütüne karışabiliyor. Veya farklı ilaçların hammaddeleri için de bu geçerli olabiliyor. Hiçbr anne bebeğine bir ilaç yada takviyenin etken maddesini aktarmak istemez. Zaten bu olumsuz sonuçlar doğurabilir ve burada tedbir çok önemlidir.

İşte bu yüzden Lida dahil hiçbir farmakolojik yada bitkisel ekstre hamilelik veya emzirik döneminde tavsiye edilmez, sert şekilde yasaklanmıştır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.