Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Şub
20

    

Lida’ yla Tercih Edilebilecek Meyve ve Sebze Çeşitleri

Yazan (admin) Gıda Alternatifleri, Lida Diyetleri, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 20 Şubat 2010 tarihinde eklenmistir.

Meyveler

Lida ile daha önce tahılların önemini dile getirdiğimizi hatırlıyoruz. Her gün tahıllara ek olarak, Lida kullanıcıları için meyve ve sebze yemek sağlıklı bir yeme planına başlamanın en iyi yoludur.

Bu noktada, Lida diyetine kompleks karbonhidratları ekleyerek başlayabilirsiniz. Her şeyden önce, nişasta ve diyet lifi açısından zengin kompleks karbonhidratlar Lida diyeti için önemlidir. “Doyurur şişmanlatmaz (Roughage) olarak adlandırılan diyet lifi, sindirime direnen maddelere karşı kullanılır. Lida kullanım dönemi içerisinde ekstra etkisi olduğu kesindir. Yiyecekteki lif miktarı, bitki kaynağının türüne ve nasıl işlendiğine göre değişir. Yüksek derecede işlemden geçmiş gıdalar, az işlemden geçmiş olanlara göre daha az lif sağlar.

İki farklı tür lif vardır; çözünebilen ve çözünemeyen lif. Bitkisel gıdalar, çoğu zaman her ikisinin karışımını da bulundurur. Çözünebilen lif, suda jel türü bir madde oluşturur ve çözünür ya da sıcak suda genişler.

SebzelerÇözünebilen lifli gıdalar kuru erik, armut, elma, portakal, bakliyat, kuru fasulye ve bezelye, tatlı patates, karnıbahar, kabak, kahverengi pirinç, yulaf ve mısır kepeği, meyveler, sebzeler ve tahıllardır. Tüm bu besinlerin belirli bir düzende Lida kullanım döneminde tüketilmesi mükemmel ekstra etki sağlayacaktır. Bu besinler, yenildikten sonra insanın daha doygun ve memnun hissetmesini sağlayarak sindirimde mideye hacim ve doluluk katar.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.