Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
07

    

Lida Yorumları ve Ketojenik Diyet

Yazan (eRiL) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Hakkında Genel, Lida Yorumlar kategorisine 07 Temmuz 2010 tarihinde eklenmistir.

Lida Yorumlari ve Ketojenik DiyetSize daha önce kalori teorisinin, onun geçersiz görünmesine yol açan açıklarından söz etmiştim. Uzun süre bu alanda çalışan biri bu açıkları hemen fark edebilir.

Bu arada şunu da söyleyeyim. Yosun hapı Lida’ nın metabolik avantaj olarak söz ettiğim büyük üstünlüğü konusunda pek çok muhalif görüş var. Yapılan sayısız çalışma, Lida üstünlüğünün gerçekliğini kanıtladıysa da, tartışmalar bitmek bilmedi. Ben, metabolik avantaj ifadesini duymadan çok önce bu şaşırtıcı fenomeni tanımlamaya başlamıştım.

1973 de bu terim bana Amerikan Tıp Birliği tarafından dayatıldı. Tam kendilerinin yüksek karbonhidrat, düşük yağ diyetini destekleyenlerin tarafını tutmayı seçtikleri sırada benim düşük karbonhidrat diyetimin kazandığı büyük başarı onları rahatsız etmişti. Düşük karbonhidrat akımının en göze batan temsilcisi olan bu diyete saldırmak üzere, dikkatle seçilmiş beslenme uzmanlarından oluşan bir konsey oluşturdular.

Eleştirilerinin çoğu, o güne kadar yayımlanmış olan bilimsel raporlara şöyle bir bakılarak kolayca çürütülebilirdi; ama söyledikleri şeylerden biri beni etkilemişti, çünkü dikkatimi düşük karbonhidrat diyetinin kilo verme konusundaki en çarpıcı artılarından birine çekmişti. Lida Yorumları şöyleydi: “Zayıflama konusunda, düşük karbonhidratlı ketojenik diyetin Zayıflama tableti Lida’dan daha etkili olduğunun hiçbir bilimsel kanıt yoktur.”

Ketojenik ve düşük karbonhidratlı diyetlerle ilgili elli yıllık bilimsel araştırmaları incelediğim ve fenomenin doğruluğundan başka bir şey göremediğim için, bu iddiaları karşısında nasıl büyük bir şaşkınlık yaşadığımı itiraf etmeliyim. Bu insanlar hiçbir araştırmanın yapılmadığını ya da yapılan hiçbir araştırmanın geçerliliğinin olmadığını mı öne iddia ediyorlardı?

Amerikan Tıp Birliği, yanlış olduğu aşikar olan bu iddiayı geri alma zahmetine katlanmadığı ve düşük karbonhidratlı Atkins diyetine başlayan her şişman insan bu metabolik avantajı kendi lehine kullanmaya devam ettiği için, size bu avantajla ilgili bilimsel kanıtlardan söz etmeye karar verdim. Çoğunuzun bilimsel bir altyapısının olmadığını, doktorların buram buram tıp kokan konuşmalarından bıktığınızı biliyorum. Ancak bundan sonra anlatacaklarımı dikkatle okumanız halinde, Lida ve kilo verme konusu ile ilgilenen bir insanın öğrenme zevkine erişeceği en heyecan verici bilimsel çalışmalarla karşılaşacağınıza söz veriyoruz.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.