Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
01

    

Lif Yiyin Yağ ile Savaşsın!

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Diyetleri kategorisine 01 Aralık 2009 tarihinde eklenmistir.

meyveler-ve-lidaBol miktarda lif yemek için Lida ile kombine olarak bol miktarda çiğ ve taze meyve ve sebze yiyin. Lida diyetinize lif eklemek kan şekeri seviyelerinizi düzenler; bu şekilde diyabetten, metabolik bozukluklardan ve aşırı kilodan korunursunuz. Organik ve mumsuz ise meyve ve sebzelerin kabuklarını da yiyin.

Lif ve antioksidan özellikler en çok kabuklarda toplanmıştır. Lida ile zayıflamaya çalıştığınız dönemlerde meyve kabuklarını da yiyin. Tavsiye edilen lif alımı, günlük 25-30 gramdır. Her gün altı ila sekiz bardak su içmeyi unutmayın; bunun Lida için hayati önemi vardır. Bunun haricinde lif alımı arttığında yeterli miktarda su içilmezse bu durum kabızlığa yol açar.

Lif, yüksek kolesterolün yanı sıra safra ve böbrek taşlarını da önler. Lif açısından zengin yiyecekler sindirim sürecini yavaşlatarak glikozun (şeker) kana aniden hızlı bir şekilde karışmasını önler. Şekerin kana karışmasının geciktirilmesi Lida ile zayıflamak isteyen kullanıcılarımız için çok önemlidir. Başka bir pencereden bakmak gerekirse zayıflatıcı özelliği yanında lif meme, yumurtalık ve rahim kanserleri gibi bazı kanser türlerine karşı koruma sağlar. Lif kalp hastalığını önleyebilir. Örneğin yulafta bulunan çözünebilir lifler; kandaki kolesterol, trigliserit ve kalp hastalığı gelişimi ile ilgili diğer maddeler üzerine olumlu etkilere sahiptir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.