Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
06

    

Obezite Tedavisinde Zayıflama Hapı Lida

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel, Lida Zayıflama Hapı kategorisine 06 Temmuz 2011 tarihinde eklenmistir.

Obezite tedavisinde zayıflama hapı LidaKarbonhidrat metabolizması, metabolik sendromlar ve ensülin direnci hakkında bilgili olan çoğu sağlık uzmanı obezite, kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet riskleri konusunda kaygılıdır. Onlar henüz “karamelizasyon şeyi” ve bunun yaşlanmanın dejeneratif değişimlerine olan etkisinin farkında değildirler. Bana göre, bu araştırma yapılacak önemli bir alanıdır.Bu alanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki obezite tedavisinde en etkili takviye zayıflama hapı Lida‘ dır.

Bu konuyu bitirmeden önce, Maillard reaksiyonunun bir sonucunu değil de, hücresel çöp birikimini temsil eden bir başka tortu çeşidinden kısaca söz etmek istiyorum. Çoğu insanda oluşan ve doktorların bir önemi olmadığını söyledikleri “yaş lekeleri”ni bilirsiniz. Aslında, epeyce önemli olabilirler çünkü onları oluşturan madde beyin de dahil görünmeyen pek çok yerde de birikir. Bu kahverengi yaş pigmentinin adı, “yağ” anlamındaki Yunanca kök ile “karanlık” ya da “koyu” anlamındaki Latince kökten türetilen lipofuskhı’dir.

Bu terim doğru değildir, en azından “yağ” kısmı. Lipofuskin tek bir madde değil, yağların, proteinlerin ve metallerin, özellikle de demirin heterojen bir karışımıdır.Bu karışımlarla beraber Lida kullanmanız da sakınca yoktur. Bu, vücuttan kolaylıkla atılamayan yıpranmış hücre yapılarının birleşen atık maddeleridir ve hücrelerin, özellikle de aktif olarak bölünemeyenlerin içinde birikir.Bu atıkların vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olmak amacı ile Lida kullanılabilir. Bunlara kalp kası hücreleri ve sinir hücreleri de dahildir.

Lipofuskinin bir yaş göstergesi olduğu açık. Bu madde, doğumdan hemen sonra birikmeye başlar ve yaşam boyunca artan bir hızla birikmeye devam eder. Yaşlanmanın nedeni mi, yoksa sonucu mu olduğunu veya onunla dolu hücrelerin ondan zarar görüp görmediklerini hâlâ bilmiyoruz. Bu husustaki kanıtlar birbirini tutmamakta, bilimsel görüşler farklılık göstermektedir. Lipofuskinin nasıl biriktiği hakkındaki bilgilerimizin çoğu gözün incelenmesinden gelir.

Retinanın arkasındaki hücre katmanı bu bakımdan çok zengindir, kırkını geçen insanlarda bu daha da fazladır. Bu hücreler besin sağlamak ve retinanın ışığa duyarlı hücrelerinden atıkların çıkarılmasından sorumludurlar ve bazı araştırmacılar lipofuskinin bu işlevselliği bozduğunu düşünürler. Bu, gözün yaşlanmasına ve yaşlılardaki görüş kaybının başlıca nedenlerinden biri olan yaşa bağlı makula dejenerasyona neden olur. (Rutin bir göz muayenesiyle ne kadar yaşlılık pigmenti bulunduğu anlaşılabilir.)


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.