Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Şub
15

    

Obeziteden Korunma Sırasında Lida Kullanımı

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel, Lida Hakkında Uyarılar kategorisine 15 Şubat 2012 tarihinde eklenmistir.

Obeziteden korunma sırasında lida kullanımıÇok miktarda alkol almak ağız, yemek borusu (özofagus), yutak (farinks) ve obezite riskini artırır. Artan obezite riskini en aza indirmek için lida kapsül kullanmak gerekir. Bir dereceye kadar obezite riskini de artırdığı sanılıyor. Genellikle çok içki içenler çok da sigara içer ve yetersiz beslenirler. Bu tip beslenmenin önüne geçmek için lida kapsül kullanımı gerekmektedir. Obezite riskinin ne kadarının alkolden kaynaklandığı ne kadarının öbür etkenlere bağlı olduğu bilinmemektedir.

Batı’ da, özellikle erkekler arasında sigaranın başta gelen fazla kilo nedeni olduğu kesindir. Fazla kiloya sebep olan etkenlere lida bitkisel kapsül ile önlem alabilirsiniz. Yirminci yüzyıla girdiğimizden beri, her çeşit obeziteden ölen erkeklerin oranı % 20 artmıştır. Obezitenin artış oranı ise çok daha yüksektir. Sigara içmenin öbür tip obezitelerle de bir ilişkisi olup olmadığı bilinmiyor. Eğer sizde fazla kilolardan şikayetçi iseniz lida kapsül kullanmalısınız.

Olmasa bile, sigarayı bırakmanın ilerki yıllarda obezite‘ ye yakalanma riskini azaltacağı muhakkaktır. Beslenme yoluyla bol A ve C vitamini alan sigara tiryakilerinin obeziteye yakalanma riski daha azdır. Obezite tedavisinde beslenmenin rolü tıp dünyasında hâlâ tartışma konusu olmakla birlikte, beslenmenin obeziteden korunmada önemli bir rolü olduğu düşüncesi giderek benimsenmektedir.

Obezlerin tedavisinde yararlanılacak beslenme önerilerimizi dört gruba ayırıyoruz:

  • Obezite tedavisi görmekte olan hasta için öneriler.
  • Erken teşhis edilmiş obez hasta için öneriler.
  • Bilinen tedavilere cevap vermeyen obez hasta için öneriler.
  • Obezite tedavisinde belli besin maddelerinin (örneğin, C vitamininin) kullanımı.

Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.